Cel zrealizowany + 64 zdjęcia z meczu i trybuny

lechruchW meczu 21. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2014/2015, Lech Poznań wygrał u siebie z Ruchem Chorzów 2:1 (2:0) i wrócił na ligowe podium. Kolejorz rozegrał dzisiaj dwie różne połowy, ale ostatecznie zasłużenie zgarnął bardzo ważne trzy punkty przedłużając swoje szanse na Mistrzostwo Polski.

Z powodu awarii internetu na stadionie i całego systemu przedmeczowy raport z tego meczu nie był prowadzony. Przepraszamy

Raport z wydarzeń na boisku:

2 min. – Pierwsza okazja Lecha po rzucie wolnym. Niestety dośrodkowanie Gergo nie było zbyt dobre.
6 min. – Druga poważna akcja Lecha i gol! Piłkę po podaniu z prawej strony Lovrencscisa z bliska wepchnął do bramki Sadaev.
9 min. – Dwa rzuty rożne dla Lecha bez zagrożenia bramki chorzowian.
14 min. – Niecelny strzał z woleja Kowalskiego. Była to pierwsza dobra akcja Ruchu w tym meczu.

17 min. – Szybki przechwyt Lecha w środku pola. Z piłką sunął Hamalainen, który ostatecznie został powstrzymany.
18 min. – Niecelna bomba Szymka z dystansu.
20 min. – Faul na Sadevie po wrzutce Gergo. Karny!
21 min. – Kamiński nie trafił, bramkarz obronił. Żadna niespodzianka.
24 min. – Płaski i celny strzał Zieńczuka łapie na raty Gostomski.
25 min. – Tym razem Starzyński z bliska i znów Gostomski.
30 min. – Od paru minut więcej z gry mają goście.

32 min. – Świetna dwójkowa kontra Lecha, lecz podanie Hamalainena było ciut za mocne.
34 min. – 2;0! Piękna oskrzydlająca akcja Lecha, wrzutka Kędziory i Hamalainen głową pakuje piłkę do bramki.
40 min. – Główka Sadaeva minimalnie minęła bramkę Putnockiego.
45 min. – Do przerwy 2:0. Szkoda tego karnego, bo już mogło być po meczu.

46 min. – Kapitalna interwencja Gostomskiego po strzale z ok. 15 metra.
47 min. – Tym razem Gostomski broni strzał z ostrego kąta.
50 min. – Znów Gostomski ratuje Lecha przed utratą gola.
52 min. – Strzał Starzyńskiego z wolnego nad bramką.
54 min. – W końcu obudził się w II połowie Lech. Dwa strzały w tym jeden zablokowany.
57 min. – W polu karnym przewrócił się Sadaev. Tym razem sędzia nie wskazał na pewno, ale wydawało się, że był faul.

63 min. – Lechici wyszli w przewadze, Szymek podał do Gergo, ale Węgier został zablokowany. Szkoda.
68 min. – Płaski strzał Oleksego broni Gostomski.
74 min. – Tempo meczu mocno spadło.

77 min. – Przypadkowa akcja i karny dla Ruchu. Jedenastkę na gola zamienił Starzyński.
80 min. – Piłkę po rykoszecie łapie Gostomski.
85 min. – Zrobiła się rwana gra.
88 min. – Spora nerwowość w grze Lecha.
90+2 min. – Płaski strzał Gergo broni bramkarz.
90+3 min. – Ufff… koniec. Wygrywamy i gonimy lidera!

21 min. – Kamiński nie wykorzystał rzutu karnego, Putnocky obronił

KKS Lech Poznań – Ruch Chorzów 2:1 (2:0)

Bramki: 6.Sadaev 34.Hamalainen – 77.Starzyński – k

Żółte kartki: Kuświk

Sędzia: Mariusz Złotek (Stalowa Wola)

Widzów: 16672

KKS Lech: Gostomski – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Douglas – Trałka, Serafin (65.Kadar) – Lovrencsics, Hamalainen, Pawłowski (87.Formella) – Sadaev (70.Kownacki).

Rezerwowi: Kotorowski, Ceesay, Kadar, Djoum, Formella, Ubiparip, Kownacki.

Ruch: Putnocky – Konczkowski, Grodzicki, Stawarczyk, Gigolaev (88.Kwiatkowski) – Surma, Babiarz (76.Visnakovs) – Kowalski (46.Oleksy), Starzyński, Zieńczuk – Kuświk.

Rezerwowi: Skaba, Helik, Oleksy, Efir, Kwiatkowski, Urbańczyk, Visnakovs.

Kapitanowie: Trałka – Stawarczyk

Trenerzy: Maciej Skorża – Waldemar Fornalik

Trybuny podczas meczu Lech – Ruch 2:1

Fotorelacja z meczu Lech – Ruch 2:1

179 komentarzy

1. kksjanek pisze:

Jeśli chcemy zdobyć MP to musimy wygrywać takie mecze, nie możemy sobie pozwolić na stratę punktów w takim meczu z przedostatnią drużyną tabeli, gdyż niedługo czekają nas mecze ze Jagą Legią i Śląskiem u siebie, które nie będą łatwe, a do tego trzeba punktować na wyjazdach. Pora wygrać pewnie, zagrać ładnie i ruszyć w marsz po mistrzostwo. Tylko zwycięstwo z Ruchem. Kolejorz!!!

2. Rybka pisze:

Musimy to wygrać ! Musimy jak najbliżej trzymać się czołówki .. Dobrze że mecze z pierwszą trójką mamy u siebie . Myślę że najgorzej będzie z Jagiellonią no ale pierw wygrajmy z Ruchem . Tylko 3 pkt !!!

3. Tytan pisze:

Zgadzam sie z przedmowcami, takie mecze to Lech musi wygrywac nawet grajac juniorami. O wynik sie nie obawiam. Meczarnie i wygryzione zwyciestwo bede traktowac jako porazke.

4. gawlik pisze:

ten mecz MUSIMY wygrac !

5. you pisze:

Powiem więcej, jak chcemy MP, to musimy wygrywać mecz za meczem. Najlepiej zacznijmy już dziś!

6. gruh pisze:

Wygrywać musimy ale czuję, że to nie będzie łatwy mecz.

7. PWR pisze:

Mój skład: Gostomski – Kędziora, Arajuuri, Kadar, Douglas – Sitchuin-Djoum – Lovrencsics, Hamalainen, Holman, Pawłowski – Sadaev

8. Pszczółka pisze:

no nareszcie powrót na Bułgarską.Jeszcze parę chwil i jazda na mecz.Musimy wygrać to jest oczywiste i nie liczy się dla mnie w jakim stylu.Liczą się tylko trzy pkt,na piękną grę przyjdzie jeszcze czas.Najważniejsze na dziś jest ZWYCIĘSTWO!!!

9. kks pisze:

Fajna frekwencja się szykuje.

10. Jarecki pisze:

Dupa o dziadostwo ;-( . Wiara od 10 czeka pod stadionem za biletami i Wszystkie kasy pozamykane bo serwer PADŁ ! Pierwszy mecz i już takie problemy . Można się wk……ć !

11. Mouze pisze:

Tylko 3pkt! Kazdy inny wynik wypisuje nas w walki o mistrza,bo jak się takich zespołów u siebie nie ogrywa,to o 1 miejscu nie ma co marzyc.

16. Bolek pisze:

A ja czuję ostre natarcie od początku, bramka na 1:0 w 15 minucie, plan obrony Częstochowy sypie się a my rozpoczynamy lanie i święto na trybunach 🙂
    więcej optymizmu, będzie dobrze 😉

17. BartiLech pisze:

Ciekawy skład , debiutuje Serafin , jest Sadajew , szkoda , że nie ma Keity i Djouma

18. MichalRdm pisze:

Ciekawe co pokaze Serafin

19. fan123 pisze:

Taką ławkę rezerwowych zawsze chciałoby się mieć. Dziś Tylko zwycięstwo

20. dobra rada pisze:

Kubel zimnej wody na glowe bo pozniej placz i lament jak po pogoni. Gdzies te punkty trzeba zbierac jak nie u siebie to gdzie?! Po ruchu cracoivia – juz mnie teraz zeby bola o tego co moze sie stac. NIc tylko wstrzymac oddech i zacisna kciuki. Byle zeby po meczu sie cieszyc a nie plakac

21. Pawelinho pisze:

Serafina na środku pomocy się nie spodziewałem. No ale najważniejsze są trzy punkty w tym meczu.

22. seba86 pisze:

Serafin w pierwszym, ciekawe co pokaze, bede mu sie bacznie przygladal;) Djoum pewnie tez bedzie mial dzis okazje zadebiutować, dzis tylko zwyciestwo, nie wyobrazam sobie innego scenariusza, jezeli chcemy walczyc o MP

23. wasbi pisze:

Ciekawy skład,ciesze się ze Zaur wraca,będą sytuacje,będzie walka,asysty a może i coś złowi,koleś może i jest szalony ale ma to coś co sprawia ze jak gra to i zespół ma nieco łatwiej

24. maro pisze:

Keita kontuzja czy jest taki cienki?

25. Varane pisze:

maro polecam czasami lech.tv albo po prostu nie budzić się w dniu meczu

26. michal_KKS pisze:

Mam takie pytanie do redakcji. Czy moglibyscie pisac przy nastepnych meczach Lecha np. kto jest kontuzjowany i kto jest poza 18stka meczowa? Tak dla przejrzystosci skladu

27. maro pisze:

@Varne Dzięki , ale nie mam czasu na oficjalną 🙂
    Tym bardziej, że można było go sie spodziewać w wyjściowej 11

28. jaca pisze:

Spokojna głowa wiara! Mistrz,mistrz, Kolejorz!!!

29. tomasz1973 pisze:

No, to Skorża zaszalał-5 zmian!
    Ciekawy jestem debiutu Serafina, mam nadzieję, że to już ten rocznik, który nie spala się przy 20 tys.
    Szkoda tylko, że nie zobaczymy na co stać Djouma.

30. szybkitosiek pisze:

Da się jakoś oglądać streamy na tablecie?

31. PAWEL pisze:

wydajemy 5 baniek i nikt z czworki nie gra,
    wiem,rozumiem…oj trzymam kciuki żeby Skorży wyszło.

32. bans pisze:

ma ktos jakiegos steama dobrego, ale nie z meczykow?

36. fan pisze:

Znowu szybko strzelona bramka, oby to nie był zły omen..

37. jero12 pisze:

Gooool

38. aliz pisze:

darmowetv pl zamiast spacji kropka

39. undertheskin pisze:

Teraz dalej ich tłamsić i ładować kolejne kasty.

40. aliz pisze:

nieprawdopodobne podanie Kuby Serafina brawo młodziak :-))

41. aliz pisze:

@ bans
    a potem masz wybór stacji tak fakjnie napisane i wejdż na kanał+ (dosłownie tak napisane w wyborze) i tam masz kilka linków które daja transmisję . Najlepiej (przynajmniej dla mnie) ogląda się na zobacztv

42. jero12 pisze:

do bans, w nc+ ta sie reklamuja. canalplussport.pl

43. undertheskin pisze:

Ja pierdolę, Kamiński powinien mieć zakaz wykonywania karnych.

44. fan pisze:

Kamiński, KURWA, nie strzelaj więcej karnych – nigdy!!!!

45. Shizerr pisze:

JA PIERDOLE GORZEJ SIĘ STRZELIĆ NIE DAŁO. CZEMU ZNOWU TEN ŚLEPY IDIOTA?

46. Varane pisze:

Dlaczego taka pizda strzela karnego? Wgl Kadar powinien grać obecność Kamińskiego jest zbedna, jak przytyje z 10 kg to moze

47. siara pisze:

kto daje temu lebiodzie karne strzelać

48. kibic007 pisze:

1. Hamalainen za tą kontrę, to solidny opierdol powinien dostać.
    2. Kto wybiera obrońców do strzelania karnych…

49. bans pisze:

@aliz

Dzieki, ja bym dal strzelac karnego Barremu 🙂

50. aabbee pisze:

Ja rozumiem przestrzelić karnego bo za mocno, bo niekoniecznie dobrze ułożyło się nogę. Ale tutaj to było zwykłe podanie do bramkarza.

51. Dafaq7 pisze:

Kur… kto mu to dał strzelać?!

52. Shizerr pisze:

Dwa razy Kamiński, Jevtić, Hamalainen. Cztery jedenastki już zmarnowane a to jeszcze nie koniec sezonu… Parodia.

53. fan pisze:

Jak zobaczyłem Kamińskiego to już byłem pewien, że zjebie. Karne u nas to jest DRAMAT – nie wiem, ale chyba większość z otrzymanych w tym sezonie zmarnowaliśmy!!! Może redakcja powinna poruszyć ten temat w jakimś artykule.

54. mat pisze:

Nie ma to jak dawac lewonożnego zawodnika do karnego a na dodatek tą pizde

55. pawelc83 pisze:

Kamiński to powinien mieć zakaz, ale wychodzenia wogóle na murawę !!

56. PAWEL pisze:

ZAUR SUPER

57. KotorFan pisze:

Kolejny mecz, który pokazuje, że Sadaev gra 1000 RAZY LEPIEJ od 1. minuty niż jako zmiennik. I jest lepszy od Vojo i Kownasia na dzień dzisiejszy.

58. Solo pisze:

30 typa i nikt nie potrafi strzelić ze stojącej piłki !!! Ja bym ich na treningu zajechał karnymi !!! A teraz Ruch poczuł krew … Co za niefart mogło byc po meczu

59. PAWEL pisze:

KAMYK pierdoli dziś wszystko

60. Dafaq7 pisze:

Ale ten Sadajew dzisiaj gra!

61. Shizerr pisze:

Kamiński upiekło ci się kołku… Piękna akcja i 2:0.

65. Soku pisze:

Ale numer, Rutkowski nie uregulował rachunku za internet…

70. sVS pisze:

Podsumowując połowe, bardzo dobra gra, bardzo dobry wynik 🙂 Szkoda troche karnego Kamińskiego no ale trudno. Skrzydła dobrze pracują! 🙂
    Największe zaskoczenie to zajebista gra Zaura 🙂

71. Szafran pisze:

ilu jest kibicow?

72. RobertLech!!! pisze:

Ale Zaur gra dzisiaj mecz, może coś z niego będzie ,teraz dołóżmy trzeciego gola w 2 połowie.

73. Solo pisze:

Zaur tak grający to poprostu mistrz 🙂 Vojowi pasowało by juz w koncu podziekowac , za te 5 lat i tych pare bramek , poza tym nada sie ktoś taki jak Zaur zadzior , a nasz Szymek dzis byłby mega tak by zaczął podawać odrobinkę szybciej

74. Pawelinho pisze:

Szkoda, że Kamiński nie wykorzystał, ale Lech gra naprawdę bardzo dobrze no i podoba mi się gra Serafina (miał bardzo duży wkład przy pierwszej bramce). Pozytywnie zaskoczył mnie również Sadaev, który na tle Ubiparipa wygląda naprawdę bardzo dobrze.

75. fan pisze:

Niezależnie od wyniku, będę zły po tym karnym. Panie Skorża, ja jako kibic z tego miejsca APELUJĘ do pana jako trenera, aby ze swoimi zawodnikami ćwiczyć strzelanie karnych – DO BÓLU!!!

76. PAWEL pisze:

mamy napastnika !!!

77. Pawelinho pisze:

*nie wykorzystał karnego

78. BartiLech pisze:

Dzisiaj świetnie Sadajew (gol, wywalczony karny, asysta II stopnia i kupa odbiorów.) , dobrze też Serafin…tylko ten Kamiński nie może strzelać karnych.

79. Fabler pisze:

Kurde no nie przesadzajcie z tym karnym. W porównaniu z poprzednim karnym, który zjebał niemiłosiernie to tak naprawdę dziś dobrze uderzył a że bramkarz wybronił to już inna para kaloszy. Może i mógł trochę w górę a nie po ziemi, ale karne to przecież loteria i albo się strzeli albo nie. Także dajcie już spokój jemu bo może i charakteru nie ma to jako obrońca to jest w formie.

80. czuk91 pisze:

Z tego co widziałem to Serafin miał udział przy dwóch bramkach. Świetnie dzisiaj ten chłopak wygląda, naprawdę serce rośnie 😉

81. MichałRdm pisze:

Kto daje mentalnemu zeru strzelać karne? Przecież ten człowiek nie ma w ogole psychiki na takie rzeczy.. Co do samego karnego to celność była dobra, po ziemi dolny róg, ale jego siła pozostawia wiele do zyczenia… Szczerze mówiąc jak Kownacki bedzie na boisku to jemu bym dawał karne do strzelania,. Wydaje mi sie ze on mogłby odpalić

82. seniorka pisze:

Szkoda karnego, ale czasem tak bywa. Tyle, że CZASAMI, a nie permanentnie, kuźwa.
    Nie ma co jednak już narzekać – prowadzimy 2 bramkami i niech już tak zostanie.

83. kajtekkks pisze:

dajcie spokój z kamykiem,miał chociaż jaja żeby podejść, ciągle po nim jedziecie a czy to on jest w największym stopniu winien wszystkich wtop w ostatnim czasie?doceniajcie wychowanków

84. gruh pisze:

@seniorka, a jakie jest Twoje zdanie o Zaurze?

85. Fabler pisze:

Dobra, z tym, że zjebał niemiłosiernie to przesadziłem, ale strzelił gorzej. Pomyliłem karne z bodajże Hamą. No i wywiad w przerwie trochę na +. Po ostatnim filmiku jak motywował innych w przerwie myślałem, że teraz się załamie i chuj będzie z tego a on z pewny siebie powiedział, że jeszcze raz by poszedł wykonać 11-tke.

86. aliz pisze:

co tu dużo mówić – przyjemnie sie ogląda tak grającego Lecha. Tak właśnie powinny wyglądać mecze Lecha z dołami tabeli. I dobrze,że te nerwy przedmeczowe i obawy sa bezpodstawne.
    w kwestii karnego – mówi się że karnych nie powinni strzelac lewonożni – nie wiem dlaczego, ale tak mówią…
    A jesli chodzi o trawę – jak nie polskie boisko, i nawet trawa nie fruwa niczym latające dwywaniki -Zobaczymy co będzie dalej.

87. aliz pisze:

brawo Gostek !!!

88. piotr06 pisze:

Serafin dobrze do przodu,ale w grze obronnej trochę się gubi. Ogólnie jednak na plus.

89. undertheskin pisze:

Aż tak różowo jak na to wynik wskazuje nie jest, bo Ruch mógł strzelić co najmniej jednego gola. Za dużo strat i jakaś niepewność. Dziś trzeba pochwalić też Gostomskiego, ale druga połowa mi się nie podoba w wykonaniu Lecha.

90. kks pisze:

Co powiecie dzisiaj o Gostomskim?

91. aliz pisze:

no kuźwa co jest????????????????
    5 min i 4 strzały Ruchu!!!!!!!!!!!

92. aliz pisze:

Gostek kuźwa jak masz kopać to do przodu a nie w trybuny !!!!!!!!

96. kibic007 pisze:

Po „wzorowej” drugiej połowie śmierdzi remisem, no brawo…

97. aliz pisze:

kurdw w morde – robi xie ciepło

98. piotr06 pisze:

Druga połowa to już typowe „Rumakowanie”. Patrzec się nie da

99. czuk91 pisze:

Karny był po nieudanym zagraniu Kadara. Z czasem grał lepiej ale nerwówkę nam zaserwował…

100. Shizerr pisze:

Dzisiaj nie było tak źle ale druga połowa była słaba w naszym wykonaniu. Na szczęście 3 punkty zostały u nas.