Udane dni młodzieży

W ostatnich dniach kolejne mecze w swoich ligach rozegrały cztery najstarsze młodzieżowe drużyny Lecha Poznań. Jedna z ekip juniorskich przegrała w derbowym pojedynku, jednak na razie przewodzi w swojej grupie. Coraz wyżej są za to rezerwy Kolejorza, które mają niewielką punktową stratę do lidera III-ligi.


Lech II Poznań w tygodniu ograł Błękitnych Wronki 4:1 i awansował do kolejnej rundy Okręgowego Pucharu Polski. W weekend podopieczni Dariusza Żurawia pokonali we Wronkach ostatnie w tabeli grupy 2 III-ligi rezerwy Pogoni Szczecin wynikiem 2:0. Lech II Poznań w tabeli jest na 4. miejscu ze stratą 4 oczek do lidera. W sobotę rezerwy zagrają w Bydgoszczy z Chemikiem.

Z kolei juniorzy starsi w CLJ do lat 18 wygrali na wyjeździe z Górnikiem Zabrze aż 3:0. Podopieczni Bartosza Bochińskiego po 9 kolejkach zajmują 5. pozycję w tabeli tracąc do Korony Kielce 8 punktów. Z „Koroniarzami” drużyna Kolejorza zagra w niedzielę u siebie, ale zanim dojdzie do tego starcia w środę „niebiesko-biali” rozpoczną swoją przygodę w młodzieżowej Lidze Mistrzów (więcej o tej konfrontacji niebawem).

Ze zmiennym szczęściem w CLJ U-17 rywalizowali juniorzy młodsi prowadzeni przez Huberta Wędzonkę. Lech Poznań najpierw przegrywając 0:3 pokonał Błękitnych Wronki 4:3, a w weekend przegrał w derbach z Wartą Poznań na jej terenie 2:3. Mimo to, Kolejorz w grupie B jest liderem, lecz ma tyle samo oczek co Lechia Gdańsk i 1 punkt więcej od Pogoni Szczecin.

Za to w CLJ do lat 15 poznański Lech rozbił na własnym boisku Lechię Gdańsk rezultatem 5:2. Dzięki temu zwycięstwu Kolejorz nadal jest drugi, ale do FASE Szczecin traci już tylko 3 punkty. Za tydzień zawodnicy Kardeli zagrają na wyjeździe z FA Szczecin. Na początku sezonu 2018/2019 trampkarze starsi pokonali ten zespół aż 11:0.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel i terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.


Ostatnie mecze młodzieży:

OPP: Błękitni Wronki – Lech Ii Poznań 1:4
III-liga: Lech II Poznań – Pogoń II Szczecin 2:0
CLJ U-18: Górnik Zabrze – Lech Poznań 0:3
CLJ U-17: Błękitni Wronki – Lech Poznań 3:4
CLJ U-17: Warta Poznań – Lech Poznań 3:2
CLJ U-15: Lech Poznań – Lechia Gdańsk 5:2

Kolejne mecze młodzieży:

III-liga: Chemik Bydgoszcz – Lech Poznań (sobota, 6 października, godz. 14:00)
UYL: Hertha Berlin – Lech Poznań (środa, 3 października, godz. 19:00)
CLJ U-18: Lech Poznań – Korona Kielce (niedziela, 7 października, godz. 12:00)
CLJ U-17: FASE Szczecin – Lech Poznań (sobota, 6 października, godz. 15:30)
CLJ U-15: FA Szczecin – Lech Poznań (06-07 października)

> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <1 Komentarz

  1. J5 pisze:

    Malo komentarzy nt grup młodzieżowych świadczy o zlej atmosferze wokół Lecha. Akademia w tej chwili będąca oczkiem w glowie nielubianego właściciela i zarządu kojarzy się z niedofinansowaniem pierwszej drużyny i jej zejściem na dalszy plan u właściciela i zarządu. Z kolei drużyna rezerw kojarzy się z poglądem Djurdjevicia na temat wzmacniania pierwszego zespolu graczami z czwartego poziomu rozgrywek, zamiast konkretnych transferów. Dotyczy to zwlaszcza defensywy. Klęska akademii kojarzy się z porażką polityki Jacka Rutkowskiego, co milo kojarzy się z możliwością odsprzedaży klubu osobie mającej Lecha w sercu i pieniądze na funkconowanie klubu. Sytuacja z winy właściciela i zarządu polegająca na promowaniu akademii kosztem pierwszej drużyny Lecha stala się niezdrowa