Wyniki sondy: Zmiana zarządu jedyną nadzieją na poprawę sytuacji

Przez ostatni tydzień w jednym z newsów na KKSLECH.com oraz w Śmietniku Kibica pytaliśmy Was, ile to jeszcze potrwa? Sonda dotyczyła oczywiście obecnej, fatalnej sytuacji wokół klubu w tym atmosfery, której nic nie poprawia. Stan Lecha Poznań pogarsza się z każdym miesiącem co ma wpływ na samopoczucie przejętych kibiców.Sytuacja w Lechu Poznań od miesięcy jest podobna, raz za sprawą pojedynczych zwycięstw trochę lepsza, czasem po porażkach jeszcze gorsza, jednak od ponad pół roku zła, smutna, nerwowa i bardzo nieprzyjemna. 20 maja 2018 roku miało miejsce coś szczególnego, coś co narastało od lat i coś co wisiało w powietrzu od dłuższego czasu. Od maja klub jeszcze się nie pozbierał, choć mamy już końcówkę lutego. Nikt z odpowiedzialnych osób za Lecha Poznań nawet nie próbował się pozbierać, coś zmienić, coś poprawić tylko pozwolił w pełni świadomie na kontynuowanie tego stanu działając na niekorzyść klubu.

W skrócie: zarząd jest schowany od miesięcy, nie wiadomo co kombinuje i co jeszcze wymyśli, wymiana trenera nic nie zmieniła co było do przewidzenia, stadion nadal jest prawie pusty, po przyjściu Adama Nawałki frekwencje wciąż ledwo przekraczają 10 tysięcy, trener zaczął bredzić, rzecznik zarządu – Tomasz Rząsa od jesieni mówi to samo, współpraca klubu z kibicami praktycznie nie istnieje, piłkarze są obrażeni, słabi zawodnicy otrzymują kolejne szanse, Kolejorz od kwietnia 2018 nie rozegrał naprawdę dobrego meczu, sytuacja w tabeli jest najgorsza od ładnych kilku sezonów, m.in. Jagiellonia z dużo mniejszymi możliwościami po raz 3 z rzędu może wyprzedzić Lecha, zimowe przygotowania wyglądały dziwnie, gra obecnej drużyny jest gorsza od wyników, a pojedyncze wygrane takie jak choćby w grudniu niewiele dają.

Z tygodnia na tydzień Lech marnuje czas. U części kibiców narasta złość kierowana w kierunku nieudolnego, przegranego zarządu, a także w stronę słabych, obrażonych na wszystko piłkarzy lub odwrotnie. Wśród części kibiców po smutku i bólu zaczęło panować znużenie, zniechęcenie czy obojętność. Coś wygasa, jest coraz gorzej, budżet rośnie, Lech sportowo pikuje w dół, powoli Jagiellonia powiększa dystans sportowy i nic nie wskazuje na to, aby coś się wkrótce zmieniło.

Tym razem wyniki najnowszej sondy nie są tak wyrównane, jak poprzednich ankiet. Najwięcej, bo 43,1% osób uważa, że obecna sytuacja i zła atmosfera potrwa tak długo aż właściciel klubu Jacek Rutkowski nie zmieni zarządu. 25,3% kibiców na razie nie wie, a 8,2% twierdzi, że taka sytuacja będzie trwała nawet przez kilka lat. Nie brakuje też kibiców Kolejorza, którzy twierdzą, że wkrótce jeszcze więcej ludzi porzuci marzenia o silnym sportowo klubie przyzwyczajając się do roli średniaka jaką Lech Poznań będzie pełnił.

Poniżej komplet wyników niedawnej ankiety w której udział wzięło 9019 kibiców. Wszystkim użytkownikom dziękujemy za oddanie swojego głosu i zachęcamy do licznego udziału również w kolejnych ankietach. Następna sonda pojawi się na KKSLECH.com już za kilka dni.Wyniki sondy: Ile to jeszcze potrwa?

43,1% – Tak długo aż Jacek Rutkowski nie zmieni zarządu
25,3% – Nie wiem. Jestem już tym zmęczony/zmęczona i jest mi to obojętne
8,2% – Z parę sezonów. Tak szybko nie naprawi się kilku straconych lat
5,4% – W ciągu roku jeszcze więcej kibiców podda się porzucając nadzieje na mocnego Lecha
4,4% – Do końca sezonu. Po nim jeszcze więcej kibiców przyzwyczai się do Lecha jako średniaka z wysokim budżetem
3,7% – Tak długo aż Lech wreszcie czegoś nie wygra
3,4% – Trudno określić, ale skończy się to w najmniej oczekiwanym momencie
3,3% – Do najbliższego lata. Po udanej letniej rewolucji nastroje się polepszą
1,7% – Nieprzyjemna atmosfera potrwa do jeszcze innego momentu (napisz o tym w komentarzu)
1,5% – Do maja 2020 aż uda się w końcu coś zdobyć. Wtedy będzie lepiej

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na 3 portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

INSTAGRAM (nowość)
TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 14

 1. mouse pisze:

  Wyniki chyba zgodne z przewidywaniami i oddające oczekiwania otoczenia zewnętrznego klubu, co widać nie tylko po ilości kibiców na trybunach ale i szczodrości sponsorów.

  Ilu użytkowników wzięło udział w sondzie?

 2. foxi85 pisze:

  Jedyna nadzieja – zmiana właściciela i powrót rutków do Wronek.

 3. arek z Debca pisze:

  Jeśli nawet Portugalczycy wyglądają słabo to znaczy, że okres przygotowawczy został kolejny raz spieprzony. To już jest regułą, że nowy piłkarz przychodzi do Lecha i wyróżnia się na tle kolegów by po pół roku wtopić się z beznadziejną resztą. Jeśli w Polsce trudno znaleźć fachowców to trzeba ściągać z zagranicy, ale oczywiście to nie u Rutkow bo za jakość trzeba odpowiednio zapłacić.

 4. arek z Debca pisze:

  Ach.. to miało być do felietonu: ‚Rozklekotana ciuchcia’

 5. Pawelinho pisze:

  Tak na dobrą sprawę jedyna słuszna opcja do tego, aby Lech stał się mocnym klubem bo jak na razie pod wodzą obecnego zarządu stoczył się w ligową przeciętność. Niestety pod wodzą obecnego zarządu (oraz właściciela) z nigdy nie poddającym się na czele mogą być lekkie powstania z kolanach, ale i tak klub stacza się na sportowe dno.

 6. 07 pisze:

  Strateg z dobrym rozeznaniem na rynku piłkarskim pilnie potrzebna na stanowisko prezesa KKS.

 7. Angus pisze:

  Nasze życzenia to chyba marzenia ściętej głowy bo nie wierzę że Jacuś zmieni zarząd a zwłaszcza iż pozbędzie się synusia.

 8. Kosi pisze:

  Tu już nic nie pomoze. Ręce opadają widząc to co się dzieje z Lechem i nigdy nie wiadomo kiedy i gdzie zaskoczy negatywnie

 9. anty-R pisze:

  Rutkowscy won.
  W Wlkp. jest taki klub w koszykówce – najlepszy – Stal Ostrów Wlkp. W 3 lata 3 sukcesy w ekstraklasie. Niech Rutkowski smarkacz podejrzy prezesa Matuszewskuego jak żyje się klubem, drużyną, sukcesami. To trzeba kochać a nie traktować jak stołek. Dlatego – Rutkowscy won.

 10. Jaro pisze:

  panowie a kto nas przygarnie heeeee bez odpowiedzi dobranoc

 11. J5 pisze:

  Precz z wronieckim pasożytem. Trzeba pogonic okupanta z Lecha

 12. mario pisze:

  utyskiwanie na zarząd jest tylko powierzchownym patrzeniem na sprawę degrengolady w naszym klubie. Zarząd nie zmienia się od lat. Dlaczego? Ano dlatego, że jest bardzo dobry. I nie są to wyrazy ironii, ale – zabrzmi to może śmiesznie – jest to prawda niemal absolutna. Ten zarząd po prostu wyśmienicie realizuje nakreślone przez właściciela cele. Dlatego jest niezmienny od lat, dlatego za nic nie przeprasza, dlatego ma nas w dupie i dlatego się nie zmieni. Nie zmieni się póki to WŁAŚCICIEL SIĘ NIE ZMIENI. Jacek Rutkowski jako wytrawny menedżer był dobry na lata kryzysu finansowego. Wydźwignął z niego Lecha i teraz nic więcej dla tego Lecha nie zrobi. JEGO zarząd realizuje JEGO cele w tak doskonały sposób, że ma JEGO stuprocentowe zaufanie. Koledzy i koleżanki – to nie zarząd, to właściciel powinien się zmienić. Jestem pewny, ze ten sam zarząd przy właścicielu, którego ambicją byłoby wygrywanie ligi, sprawowałby się doskonale. Bo to przecież nie jest tak, że oni nie potrafią. Potrafią, tylko nie chcą, a nie chcą , bo im nie kazano lub im nie wolno [raczej to drugie]. Ostatnio mało tu piszę, bo mam wrażenie od dłuższego czasu, że wszystko, co mogło zostać powiedziane na temat sytuacji naszego klubu już dawno zostało napisane i to wielokrotnie prawie przez każdego tu obecnego. chciałbym jednakże, byśmy zaczęli częściej dostrzegać sedno problemu. A jest nim niestety WŁAŚCIECIEL.