Lechowy Flesz (28.04-11.05)

Lechowy Flesz to stały cykl informacyjny w którym średnio co 2 tygodnie w jednym newsie podajemy krótkie informacje dotyczące różnych spraw związanych z Kolejorzem i nie tylko, których normalnie nie publikujemy w innych wiadomościach, a które są ciekawostkami lub informacjami przydatnymi kibicom.Piąte miejsce akademii

Zespół dziewczynek U-12 Lech Poznań Football Academy zajął 5. miejsce w finale turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”. Finały tej imprezy odbyły się 2 maja na Stadionie Narodowym przed meczem Jagiellonii z Lechią. Za to w kategorii U-10 chłopców zwyciężyła jedna z poznańskich szkół.

null

Białczyk z nową umową

Pomocnik drużyny Lecha Poznań U-18, Jakub Białczyk podpisał w ostatnich dniach nowy 3-letni kontrakt z klubem.

Formella odszedł z Rakowa

Były pomocnik Lecha Poznań, Dariusz Formella za porozumieniem stron rozwiązał swoją umowę z Rakowem. Ostatnio 24-latek grał w rezerwach tego klubu.

Bez Gumy w Lidze Plus

Jutro po 20:00 gościem Ligi Plus Extra na Canal Plus miał być Robert Gumny. Ostatecznie sztab szkoleniowy Kolejorza zabronił „Gumie” wyjazdu do Warszawy. Gościem programu będzie Paweł Kryszałowicz.

Junior na konsultacjach

Adrian Tymiński z akademii Lecha Poznań dostał powołanie na konsultację kadry U-15, która w dniach 13-17 maja odbędzie się w Gutowie Małym.

Pleśnierowicz zmienił agencję

Obrońca rezerw Lecha Poznań, Wiktor Pleśnierowicz zmienił agencję. Teraz 18-latek będzie reprezentowany przez UNIDOS, czyli firmę Mariusza Piekarskiego.

Skorża mówił o Lechu

Kilka dni temu były trener Lecha Poznań, Maciej Skorża pracujący obecnie w ZEA był gościem programu emitowanego na Canale Plus Sport. Skorża mówił m.in. że w ostatnich klubach stracił szatnię i tęskni powoli za powrotem do polskiej ligi.

Wychowankowie wystąpili w reprezentacjach

Piłkarska reprezentacji Polski do lat 16 w towarzyskim turnieju rozgrywanym w Rumunii zremisowała dotąd z Chorwacją 2:2 i pokonała Rumunię 2:1. Występ w tych meczach zaliczyli zawodnicy akademii Lecha Poznań – Filip Borowski, Patryk Gogół oraz Jerzy Tomal. Wkrótce Polaków czeka mecz z Norwegami.

Wychowanek spadł z Serie A

Frosinone Calcio w którym gra 28-letni wychowanek Lecha Poznań, Bartosz Salamon spadło z Serie A.

Codziennie możesz nam pomóc

Wszystkim internautom, którzy regularnie wspierają nas klikaniem raz dziennie i codziennie w bannery na tej witrynie bardzo dziękujemy ze niezbędne wsparcie. Jest także możliwość przekazywania skromnych darowizn przez PayPal na adres: redakcja@kkslech.com. Wszystkim kibicom z góry dziękujemy za finansowe wsparcie. Dla Was kliknięcie w reklamę raz dziennie to dosłownie sekunda. Dla nas wielka pomoc. Dzięki!

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <6 komentarzy

 1. Muro pisze:

  Dawać Skorżę z powrotem i na kilka lat!

 2. Grossadmiral pisze:

  Salamon wróć… przydasz się

 3. inowroclawianin pisze:

  Skorża może dałby radę zrobić porządek w Lechu, oczywiście jeśli zarząd dałby mu duże kompetencje.
  Formella się skończył, nie ta głowa do profesjonalnej piłki.

 4. El Companero pisze:

  Skorża pewnie będzie chował urazę do Rutka, ale gdyby wyraził chęć powrotu to ja bym go od razu zatrudniał bez mrugnięcia okiem, dając mu szerokie pole manewru co do budowania drużyny. Pamiętam jak wtedy po mistrzostwie Lech znalazł się w strefie spadkowej, Skorża nie mógł tego wówczas poskładać a wszystko dlatego, że zarząd uznał że nie trzeba żadnych zmian. Gdyby wtedy po mistrzostwie w klubie zapadały mądre i logiczne decyzje, klub nie znalazłby się tak nisko w tabeli. Wtedy należało kupić 3-4 zawodników lepszych od tych, którzy zdobyli mistrza, No ale Rutek zadowolił się tym co ma zapoczątkowując jeden z najgorszych okresów 4-letnich w historii klubu.

  • Gorac pisze:

   Ja pamiętam, że po tamtym mistrzostwie Skorża chciał paru zmian w składzie, ale wiadomo przecież, że zwycięskiego składu się nie zmienia. ;))
   Z drugiej strony sam przyznał się do błędu, więc wina 50/50.