Oko na grę: Jesper Karlstrom

W materiach z cyklu „Oko na grę” w każdym oficjalnym meczu Lecha Poznań baczniej obserwowany jest przez nas wybrany wcześniej zawodnik Kolejorza. W każdym spotkaniu wybrany piłkarz zostaje poddawany naszej analizie w tym często także statystycznej. Najpóźniej kilka godzin po meczu publikowane są wnioski na temat jego gry + ogólna ocena występu przeciwko danemu rywalowi.

Jesper Karlstrom nie miał dobrych początków u Macieja Skorży, później wywalczył sobie miejsce w składzie, w ostatnich 2 meczach również pojawiał się w wyjściowej jedenastce. Występ Szweda od 1 minuty w meczu z Górnikiem był dobrą okazją, aby bliżej przyjrzeć się jego postawie w ramach cyklu „Oko na grę”.

Opis gry:

Jesper Karlstrom już od pierwszych minut był aktywny nie w defensywie a w ataku pozycyjnym, starał się kreować grę, wspierać wyżej ustawionych kolegów, nie był klasyczną „6”, która tylko rozbija ataki rywali. U Macieja Skorży nie ma klasycznego defensywnego pomocnika, nowy trener już w kwietniu mówił o konieczności ofensywnej gry wszystkich środkowych pomocników a nawet o wchodzeniu w pole karne przeciwników. 26-latek szybko się dostosował co pokazał m.in. ten mecz.

Jego występy od 1 minuty wczoraj i tydzień temu nie były przypadkiem. Jesper Karlstrom gra tak jak chce Maciej Skorża, na dodatek znajduje się obecnie w niezłej dyspozycji co wczoraj udowodnił. W 44 minucie Szwed po ładnym balansie ciała i wymanewrowaniu rywali oddał minimalnie niecelny strzał po ziemi. W 49 minucie błysnął ponownie schodząc wtedy bliżej prawej flanki. To właśnie Karlstrom zagrał piłkę z prawej strony do Mikaela Ishaka, który odegrał ją do Joao Amarala. Portugalczyk ponownie podał do Ishaka, który tym razem już nigdzie nie zagrywał tylko oddał strzał słabszą lewą nogą i zdobył gola na 2:1.

Szwedowi można zaliczyć asystę drugiego stopnia, która tylko podkreśla efektywny występ Jespera Karlstroma. Ponad 80% celnych podań i ponad 70% wygranych 1 na 1 mówi wiele o tym piłkarzu, który wczorajszą grą prawdopodobnie zapewnił sobie występ od 1 minuty w przyszłotygodniowym meczu z Cracovią. 26-latek nieźle spisuje się w defensywie i coraz lepiej wygląda w ofensywie. Można na nim polegać, Karlstrom zrobił zauważalne postępy, dość niespodziewanie staje się ważną postacią całego Lecha Poznań.