Śmietnik Kibica 2021/2022

.Śmietnik Kibica na KKSLECH.com – rozmowy o wszystkim, czyli tysiące komentarzy na różne tematy niezwiązane z polityką. Codzienna i ożywiona dyskusja setek kibiców Lecha Poznań. Przyłącz się do dyskusji o wszystkim pisząc nie tylko o futbolu! Dnia 12 lipca 2021 roku został uruchomiony nowy, czysty Śmietnik Kibica na sezon 2021/2022.Komunikaty KKSLECH.com oraz moderatorów do użytkowników (13-30.06):

– Prosimy komentować poszczególne sprawy w odpowiednich newsach, a nie pisać o tym w śmietniku. Śmietnik Kibica jest do rzeczy, których nie podajemy w wiadomościach
– Śmietnik Kibica nie służy do dyskusji o polityce ani do wielbienia poszczególnych partii. Utarczki czy walki na ten temat nie będą tolerowane
– Sprawy danej kolejki w tym wyniki innych drużyn Ekstraklasy prosimy komentować nie w „Śmietniku Kibica” a w wiadomości na jej temat

Wkrótce na KKSLECH.com (13-30.06):

– 14-15 czerwca to czas trzech losowań z udziałem Mistrza Polski (tematy pucharowe będą królowały w tych dniach)
– Na przełomie trzeciego i czwartego tygodnia czerwca pojawią się transferowe tematy
– Wyemitujemy ostatnie artykuły podsumowujące zeszły sezon
– Od 16 lipca rozpoczniemy już przedstawianie i analizę Karabachu Agdam
– Zrelacjonujemy na żywo wszystkie 4 czerwcowe sparingi przedstawiając także wnioski z meczów i fotorelacje
– Regularnie będziemy przyglądali się transferom w lidze i przygotowaniom ekstraklasowiczów
– Zajmiemy się m.in. tematem piłkarzy, którzy odeszli, młodzieżowców, Lechowych problemów czy kolejnego sezonu ligowego

Nie zabraknie też wielu innych newsów, artykułów czy tekstów na różne, czasem niezwiązane z Lechem tematy.

Kibicu, pamiętaj o tym (13-30.06):

Kontakt z nami: redakcja@kkslech.com
Kontakt z moderacją: moderacja@kkslech.com (dyskusje, komentarze, sprawy techniczne)
Informacja dla chcących dołączyć do dyskusji: Logowanie na KKSLECH.com
Masz już konto na KKSLECH.com? – Zaloguj się

> Śmietnik Kibica (archiwum 2012-2021)

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2022, godz. 19:5714 239 komentarzy

 1. Maciej1981 pisze:

  skrzydłowy

 2. 07 pisze:

  Nie chce chwalic bo zobaczymy po efektach ale wyglada na to ze Rząsa trochę sie ogarnął. Zaczyna sprowadzać grajków na dorobku z potencjałem. Lepiej późno niz wcale…..

  • Sosabowski pisze:

   Nie ma co chwalić samych nowych nabytków. Co do zmiany w zarządzie można chwalić już dzisiaj. Wg mnie podejmują rękawicę i biorą droższych zawodników i bardziej perspektywicznych. Jeśli przyjedzie jeszcze poważny ŚO to nie pamiętam tak obfitego okienka transferowego. To czy wypalą czy nie pokaże czas. Na ten moment sławne „mamy pieniądze na transfery i będziemy je wydawać” nie było rzucone jak zwykle bez przemyślenia tylko faktycznie coś się wydarzyło. Ja te ruchy oceniam na plus. Na minus to że powinni być już przed obozem. Panowie ledwo znają się po imieniu a zaraz mają prawdopodobnie najważniejszy mecz sezonu. Gdyby mieli chociaż 2 – 3 tygodnie to już by to inaczej wyglądało.

   • tomasz1973 pisze:

    Ale które ruchy? Bo na razie to mamy Ukrainca z plażowego klubu na wypożyczeniu poziomem Bednarka i Portugalczyka, który ma mieć potencjał? Poczekajmy może na to kto będzie, gdy zamkniemy kadrę, bo mówić, że celują w tego i tamtego to ja też mogę. Celuje w BMW, a jeżdżę Hyundaiem.
    Mam nadzieje, ze będzie i Gruzin i Helik i Kądzior (napisałem te 3 osoby za względu na to, że się tu przewijają, a nie dlatego, że coś wiem), ale o tym czy Rząsa „już umie”, to się jeszcze okaże.

   • Behemot pisze:

    A ja się zastanawiam, ile z tych „ruchów” transferowych jest związanych z tym, że Lech mówi Piastowi „mamy pieniądze na transfery i będziemy je wydawać, ale nie u Was, jak nie spuścicie powietrza z balonu…”

   • Sosabowski pisze:

    @tomasz1973
    – sięganie po piłkarzy z wyższej półki (niż przyzwyczaiła nas ekstraklasa)
    – przyznanie się do błędów (Kądzior)
    – brak skąpstwa (Interesują nas piłkarze 1kk Euro+) i nie jest to dla nas problem.
    – transfery już na początku okienka (choć można było zdecydowanie wcześniej)
    – Zakup zawodników młodych perspektywicznych.

    Może faktycznie na wyrost oceniam. Ale wg mnie coś drgnęło w głowach.

   • tomasz1973 pisze:

    No tak, ale wszystko co podajesz to poza Portugalcem są informacje medialne. Mamy jeden transfer i to za późno i jedno wypożyczenie i to niewiadomej jakości, gdzie było wiadomo od 2 lat, że musimy mieć mega wzmocnienie. Dlatego, jak dla mnie, na wyrost Twoja ocena.

   • Pawel1972 pisze:

    Sosabowski:

    „sięganie po piłkarzy z wyższej półki (niż przyzwyczaiła nas ekstraklasa)”

    Z jakiej oni są półki, to dopiero wyjdzie w praniu.

    „przyznanie się do błędów (Kądzior)”

    To ściągnęli Kądziora? Kiedy?

    „brak skąpstwa (Interesują nas piłkarze 1kk Euro+) i nie jest to dla nas problem”.

    W kwoty podawane przez zarząd uwierzę, jak koziołki zejdą z ratusza i na kolanach mi przysięgą, że rzeczywiście tyle było płacone. Już zapomniałeś, jak to Amaral miał kosztować półtora miliona ojrosów?

    „transfery już na początku okienka (choć można było zdecydowanie wcześniej)”

    Aha, tuż przed pierwszym meczem w LM, już po zgrupowaniu…

    „Zakup zawodników młodych perspektywicznych”.

    To wyjdzie w praniu, Velde też miał być perspektywiczny.

  • bezjimienny pisze:

   No właśnie ci zagraniczni, dorobkowo-potencjałowi w Lechu tak nie bardzo sobie radzili. Od razu mi się Holman przypomina. O tym, że to jest zły znak dla naszej młodzieży nie wspominając.

  • ryszbar pisze:

   Faktycznie CV rozpatrywanych piłkarzy są znacząco lepsze. Ale wiadomo transfery za 30 mln też bywają niewypałami. Jak zwykle zarówno trenera jak i nowych piłkarzy ocenie po pełnej rundzie.

   • Sosabowski pisze:

    Tak tylko, że w tym momencie nie da się ocenić czy piłkarz się sprawdzi czy nie. Oceniamy czy realnie sprowadzani są lepsi piłkarze czy szrot z wolnego transferu. Dla mnie idzie lepsze i to chciałem podkreślić.

 3. Ekstralijczyk pisze:

  Rudko czy Bednarek?

  Dobrasz: Wydaje mi się, że Rudko przyszedł jako jedynka. Słyszę, że dobrze wygląda na linii, dużo broni, idzie w dym do wszystkich piłek i to się podoba.

  VIA Dobrasz w PoznanvsWarszawa meczyki

  • Ekstralijczyk pisze:

   Dobrasz: Słyszałem, że van den Brom organizował dużo treningów z piłką. Jednostki były intensywne, po 60 minut, mało przerw. Na początku próbował wprowadzać kilka nowych rzeczy – być może próbował wprowadzić coś pod Karabach.

 4. Ekstralijczyk pisze:

  Ponoć jest oferta na wypo Velde. Bodaj Norwegia, ale nie znam nazwy klubu.

  VIA Julas

 5. Sp pisze:

  Nie ma co chwalić Rząsy. Gdyby nie wojna to Gruzin by do nas nigdy nie trafił, Afonso to okazja, no i bramkarz z Cypru.

  • robson pisze:

   Praca Rząsy polega też na wykorzystywaniu takich okazji, więc nie wiem dlaczego mielibyśmy umniejszać jego zasługi przy tych transferach. Poza tym ktoś tego Sousę musiał przekonać do przyjścia do nas, bo zainteresowanie wokół niego było spore.

  • ryszbar pisze:

   Nie chwalmy na siłę i nie gańmy na siłę.

 6. yossarian pisze:

  I prawie wszyscy czekają aby transfery okazały się niewypałami. To jest ewenement na skalę światową. Aż tak bardzo spaczyły nas poprzednie lata. Tak wiem , sam narzekam na mało przekonującą grę w okresie przygotowawczym , tak: chciałbym żeby transfery były szybciej.
  Jednak bez przesady, na papierze transfery wyglądają co najmniej dobrze (poza Rudko, po którym spodziewać się można każdego scenariusza). Nie kupimy piłkarzy bardzo dobrych, nawet gdyby przyszedł Lewandowski to jest szansa, że może akurat byłby pod formą – gwarancji nigdy nie ma. Gdybyśmy poznali kulisy dlaczego tak późno to mielibyśmy szerszą perspektywę ale JEJ NIE MAMY.

 7. Bigbluee pisze:

  Lech Poznań celuje w kolejny mocny zakup w letnim oknie transferowym. Według naszych informacji „Kolejorz” stara się o sprowadzenie reprezentanta chorwackiej młodzieżówki, środkowego obrońcy, Nikoli Soldo.

  VIA Włodarczyk TT

 8. mr_unknown pisze:

  Velde wypożyczyć do ekstraklasy, niech się oswoi z naszą ligą i krajem i może odpali. Ubolewam, że nie współpracujemy z Wartą pod tym względem, chociaż z drugiej strony pamiętam jak dostali Sobola i sadzali go na ławce przez co się zatrzymał w rozwoju i do teraz się nie odkręcił.

  • tomasz1973 pisze:

   Najlepsze rozwiązanie, niech się oswoi z ligą, może coś z niego będzie jak zacznie grać regularnie!

  • robson pisze:

   Sobol siedział na ławce nie tylko w Warcie, ale też w Odrze Opole i Wiśle. Wygląda na to, że piłka seniorska go przerosła.

   • mr_unknown pisze:

    Ja się będę upierał, że to wina Warty, to było jego pierwsze wypożyczenie, był w formie, a oni go usadzili na ławce. Tak jakby mieli tam jakichś kurwa wirtuozów, którzy muszą grać.

   • bezjimienny pisze:

    Ale to przecież trochę paranoja, żeby inwestować czas meczowy w gościa, z którego za chwilę nie będzie się miało żadnego pożytku. Ma sens kiedy jest istotnie lepszy od konkurentów. Sobol był? Pewnie nie.

   • robson pisze:

    Puchacz też był niechciany w Sosnowcu, ale poszedł do Katowic i robił kolejne kroki naprzód. Tymczasem losy Sobola w kolejnych klubach po odejściu z Warty pokazują, że Zieloni chyba nie pomylili się w jego ocenie. Wiele gwiazd juniorskiej piłki przepada w seniorach. Nic nowego.

   • mr_unknown pisze:

    Nie będę umierał za Sobola ;p natomiast u Szymczaka widać potencjał na pewno, chciałbym żeby dostawał sporo szans w tym sezonie. Wysoki, silny, niezły technicznie, potrafi zrobić coś z niczego, nie taki typowy egzekutor.

  • mr_unknown pisze:

   Patrząc po Sykorze to wypożyczenia do innych lig nie są w ogóle miarodajne. Niby gra tam dobrze, a wraca i ta sama bieda.

  • ryszbar pisze:

   Proponuje wymianę Velde na Ivanowa z Warty.

  • ryszbar pisze:

   Warunek jest jeden, że przyjdzie jeszcze jeden lewo skrzydłowy.

 9. Zlapany na ofsajdzie pisze:

  Nurtuje mnie jeszcze jedna kwestia przed nowym sezonem – kapitan… Jak to widzicie? Ishak, czy może być zmiana? Prawdę mówiąc mi osobiście jakoś zupełnie nie leżał Szwed w tej roli, zdecydowanie wolałbym Salamona albo Murawskiego. Nie wiem, jak to wygląda z szatni, ale Ishak w zasadzie wygląda na takiego introwertyka…

  • Zlapany na ofsajdzie pisze:

   Przepraszam jeśli temat był już poruszany, ale być może mi to umknęło.

  • bezjimienny pisze:

   Ishak introwertykiem? No nieeeee. Kapitanem chyba jest ok, ale w polskim klubie powinien nim być Polak a w wielkopolskim klubie Wielki Polak – na przykład Salamon Bartosz (194 cm).

   • Zlapany na ofsajdzie pisze:

    To by miało dodatkowy sens w postaci tego, że stopera i tak nieczęsto się zmienia, a opaska na ramieniu napastnika trochę jednak blokuje zmianę. Jasne, że to można zrobić, no ale jednak kapitan to kapitan…

   • aaafyrtel pisze:

    jego wielkość jest pozorna… facet ma wredną kontuzję… i nic nie wskazuje na to, że uda się ją szybko wyleczyć… w sumie to nie rozumiem, jak nie idzie jakimiś masażami, to operacji nie da się zrobić?

  • Sp pisze:

   Pewno Ishak zostanie, ale Bartek i Radek to bardzo dobre kandydatury. Po Radku widac na kulisach, że to swój chłop a Bartek pokazał się pięknie w Food Tracku.

  • robson pisze:

   Nie ma lepszego kandydata niż Salamon. Ishak OK, ale powinien być najwyżej wicekapitanem.

 10. El Companero pisze:

  macie jakis filmik z tym Gruzinem jak grał w skisłej? Bo gościa nie kojarzę ani trochę…

  • Sp pisze:

   https://twitter.
   com/wieszjo/status/1542493254171721728?t=htQPvZMuzbkFqE8VJwXALQ&s=19
   Po twitter. masz spacje

  • Sp pisze:

   W wyszukiwarce wpisz @Wieszjo twitter
   I na jego profilu 2 film jest z Gruzinem. Wyslalem link ale moderacja musi przepuścić, a tak będzie szybciej

   • janusz.futbolu pisze:

    Dzięki.
    Wygląda nieźle.
    Jak nie zarazi drużyny genem spadkowicza, to będzie dobrze.

   • El Companero pisze:

    dzięki, faktycznie jak to mówią: gość ma wiksę w papciach…

  • Wamp pisze:

   Dani tez był ze spadkowicza i dał radę.

 11. Sp pisze:

  Kwestia z Kownackim jest wciąż otwarta.
  Via oficjalna

 12. Fyrtel_Wilda pisze:

  Witam wszystkich na forum Mistrza Polski.

 13. Didavi pisze:

  Sykora już na walizkach. To dobra decyzja. Nie przekonał jak widać w trakcie obozu. Wrócił ten sam Janek, który zawodził. Jeśli Pilzno go chce i można odzyskać choćby część zapłaconej za niego kwoty, to trzeba tak zrobić. Jest już Gio, czekamy na Kądziora.
  Widzę, że kolejny stoper łączony z Lechem. Nikola Soldo. Ten Helik brzmiał zbyt dobrze. Soldo na papierze wydaje się lepszy od Rusa, choć jeszcze mu się nie przyjrzałem. Co ciekawe Fehervar sprowadził stopera, więc Rus pewnie bliżej odejścia.

  • bezjimienny pisze:

   Jak to część? Sykora jest teraz bardziej utytułowanym zawodnikiem po bardzo dobrym sezonie. Lech powinien albo na nim zarobić, albo w ogóle nie oddawać (zwłaszcza, że pierwszy w kolejce do wyjścia powinien być Velde ze skrzydłowych).

 14. Nowy miesiąc, nowy sezon 2022/2023 to i nowy, czysty oraz mistrzowski Śmietnik Kibica na kolejne rozgrywki. Zapraszamy do dyskusji -> https://kkslech.com/mistrzowski-smietnik-kibica/

  Archiwum Śmietnika na sezon 2021/2022 -> https://kkslech.com/smietnik-kibica-2021-2022/