W sobotę koniec letniej laby

W sobotę, 11 czerwca zakończą się trwające 18 dni letnie urlopy piłkarzy Lecha Poznań, którzy już jutro rozpoczną przygotowania do nowego sezonu 2022/2023. Kolejorz od 5/6 lipca do 13 listopada może rozegrać nawet 34 mecze rywalizując przez całą rundę jesienną co 3-4 dni.Kadra Mistrzów Polski w czerwcu wygląda zupełnie inaczej niż w maju. Klub opuścili Tomasz Kędziora, Mickey van der Hart, Pedro Tiba, Jakub Kamiński i Mateusz Skrzypczak. Zarządowi wciąż nie udało się porozumieć z Fortuną Dusseldorf w sprawie dalszej gry przy Bułgarskiej napastnika Dawida Kownackiego, nie udało się też zrealizować celów transferowych.

Lech Poznań do pierwszego letniego treningu wypożyczył tylko bramkarza Artura Rudko, który nie był numerem 1 na liście życzeń, wciąż nie dogadano się z żadnym zagranicznym kandydatem do zastąpienia Pedro Tiby. Na dodatek w klubie nie ma paru kadrowiczów, co najgorsze część z nich dołączy do drużyny dopiero za kilkanaście dni tracąc letnie przygotowania.

Michał Skóraś, Jakub Antczak, a także wracający z wypożyczeń Filip Szymczak i Antoni Kozubal przez obowiązki reprezentacyjne dołączą do drużyny dopiero 20 czerwca. Jeszcze trzy dni później spodziewani są Jesper Karlstrom, Nika Kvekveskiri oraz Lubomir Satka. Gruzinowi i Szwedowi pozostał do rozegrania jeden mecz w reprezentacji narodowej 12 czerwca, Słowak grę w kadrze zakończy dzień później.

Mistrz Polski do nowego sezonu 2022/2023 będzie przygotowywał się według rozpiski ustalonej przez trenera Macieja Skorżę. Zajęcia poprowadzi Rafał Janas wraz z pozostałymi szkoleniowcami. W sobotę, 11 czerwca i w niedzielę, 12 czerwca lechici, którzy zjawią się w Poznaniu przejdą szereg badań i testów. Od 13 do 18 czerwca niebiesko-biali będą ćwiczyć na własnych obiektach, w sobotę, 18 czerwca na koniec mikrocyklu treningowego Lech Poznań kontrolnie zmierzy się z Widzewem Łódź.

Następnie w poniedziałek, 20 czerwca rozpocznie się obóz w Opalenicy, który potrwa do 29 czerwca. Kolejorz chce zatrudnić zagranicznego szkoleniowca do połowy przyszłego tygodnia (najpóźniej do jego końca), po 20 czerwca zostanie już zbyt mało czasu na cokolwiek. Mistrz Polski w trakcie zgrupowania rozegra kolejne trzy sparingi. W czwartek, 23 czerwca rywalem będzie Pogoń Szczecin, przeciwnik w niedzielę, 26 czerwca wciąż jest nieznany, a na koniec zgrupowania we wtorek, 28 czerwca odbędzie się towarzyskie spotkanie z Jagiellonią Białystok.

Dokładny plan letnich gier kontrolnych wciąż nie jest potwierdzony tak samo jak nieznane są miejsca rozegrania sparingów i godziny. Trener Maciej Skorża chciał, aby dwa mecze towarzyskie odbyły się przy Bułgarskiej, natomiast próba generalna przed sezonem 2022/2023 była zamknięta. Ostatni kadrowicze w postaci Jespera Karlstroma, Niki Kvekveskiriego oraz Lubomira Satki będą mogli zagrać tylko w jednym meczu towarzyskim 28 czerwca.

Mistrz Polski rundę jesienną rozpocznie 5 lub 6 lipca od starcia w I rundzie eliminacyjnej Champions League i od tego meczu zacznie rywalizować co 3-4 dni. W sobotę, 9 lipca, o godzinie 20:10 przy Bułgarskiej dojdzie do konfrontacji o Superpuchar Polski z Rakowem Częstochowa, dnia 12-13 lipca rozegramy rewanż w I fazie kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów, a w sobotę 16 lipca Kolejorz rozpocznie walkę w Ekstraklasie o obronę tytułu.Letni plan przygotowań Lecha Poznań 2022:

11 czerwca – Początek letnich przygotowań do rundy jesiennej 2022/2023
11-12 czerwca – Testy i badania
13-19 czerwca – Treningi przy Bułgarskiej
18 czerwca – Sparing: Lech Poznań – Widzew Łódź
20-29 czerwca – Zgrupowanie w Opalenicy
23 czerwca – Sparing: Lech Poznań – Pogoń Szczecin
26 czerwca – Sparing: Lech Poznań – rywal nieznany
28 czerwca – Sparing: Lech Poznań – Jagiellonia Białystok
5-6 lipca – Początek sezonu 2022/2023 (mecz w I rundzie kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

4 komentarze

 1. yossarian pisze:

  Mam nadzieję, że skończy się szopka z ukrywaniem meczów. Jeżeli nikt kluczowy poza Kamińskim nie odejdzie i przewidywane transfery dojdą do skutku to jestem dobrej myśli. Coraz lepsze zgranie zespołu będzie procentowało.
  Ps. Dobrze przemycona informacja o zagranicznym trenerze. Czyli Polak już odpada. I dobrze.

  • Didavi pisze:

   O właśnie. Tak naprawdę jedyną pozytywną zmianą trenera może być koniec ukrywania sparingów. Oby!

 2. Rahu pisze:

  Można powiedzieć, że po MP zaczymamy od zera.

  – nie ma trenera
  – nie ma kadrowiczów
  – nie ma transferu

  Został miesiąc do meczu i w sumie jesteśmy w dupie. Nie ma nawet sparingpartnerów.

  • yossarian pisze:

   A myślałem, że ja jestem pesymistą:) Uważam, że jesteśmy daleko od dupy – ale za 2 tygodnie możemy w niej być.