Bez gola, 6 porażka i ponownie 0:1

Porażka z Górnikiem Zabrze na oczach ponad 28 tysięcy ludzi była przykrą niespodzianką. Mało kto spodziewał się takiej gry Lecha Poznań, który przez następnego przeciwnika został wypunktowany w identyczny sposób. Zespół jest w ligowym dołku notując najgorszą serię od lata 2022 roku.

Znowu 0:1

Lech Poznań po raz 3 z rzędu przegrywał w ligowym spotkaniu 0:1. W tym sezonie ligowym jako pierwszy tracił bramkę w 15 z 30 spotkań notując przy wyniku 0:1 bilans 2-6-7. Poznaniakom przy Bułgarskiej jeszcze nie udało się odwrócić losów meczu, ta sztuka udała na się jedynie w Białymstoku oraz w Łodzi.

Spokojna majówka? Nie ma opcji

Zepsuta majówka to już klubowa tradycja. Od 2012 roku nie udało się wygrać u siebie, od 2013 roku na wyjeździe, w okresie majówki przegrywamy mecz za meczem w każdych możliwych rozgrywkach. Terminarz nie ma litości, w okresie majówki na 100% zagramy również w kolejnym sezonie.

Lechowe majówki w ostatnich latach (28.04-03.05):

02.05.2010, Śląsk – Lech 0:3
03.05.2011, Lech – Legia 1:1 k.4:5 (finał PP)
03.05.2012, Lech – Podbeskidzie 1:0
29.04.2013, Jagiellonia – Lech 0:1
2014 (brak meczów w okolicach majówki)
02.05.2015, Lech – Legia 1:2 (finał PP)
02.05.2016, Lech – Legia 0:1 (finał PP)
02.05.2017, Lech – Arka 1:2 d. (finał PP)

Bez gola

Lech Poznań przerwał wczoraj serię 12 ligowych meczów z co najmniej jedną strzeloną bramką. Nie strzelił gola w Ekstraklasie pierwszy raz od 27 stycznia, od starcia ze Stalą Mielcu (0:0), kiedy rywal zagrał podobnie, jak Górnik nie będąc aż tak skuteczny. Tej wiosny jest wiele meczów, które są podobne do siebie.

Została passa w Zabrzu

Passa 8 kolejnych meczów z Górnikiem bez porażki i 4 z rzędu zwycięstw została przerwana będąc już tylko wspomnieniem. Górnik zdobył nasz obiekt po ponad 4 latach, pozostała jedynie seria bez przegranej w Zabrzu. Na obiekcie Górnika Zabrze nasza drużyna nie przegrała od jesieni 2017 roku, okazja do kontynuowania passy nadarzy się najwcześniej jesienią.

Trwa zła seria

Lech notuje aktualnie najgorszą ligową serię od początku sezonu 2022/2023, kiedy był w dużym kryzysie. W tej chwili ma passę 3 kolejnych meczów bez zwycięstwa, gorzej było tylko latem, kiedy nie wygrał w pierwszych 4 spotkaniach zdobywając raptem punkt i to u siebie.

Zły okres

Lech Poznań ma duży kłopot z końcówkami pierwszych połów. Spośród 29 goli aż 6 stracił pomiędzy 41 a 50 minutą gry, które są złym okresem jak jeszcze nie tak dawno przekleństwem był doliczony czas gry.

Szósta porażka

Domowy bilans Lecha w tym sezonie ligowym jest czymś niesamowitym (7-2-6, 20:15). Z twierdzy Bułgarska nic nie zostało, wygrywa u nas każdy, kto ma plan na mecz, dobrze gra w defensywie, taktycznie i jest skuteczny przy okazji kontr. Lech przegrał więcej meczów u siebie niż będący pod kreską Śląsk i tyle samo spotkań, co ostatnia Miedź. W zestawieniu domowym jest ósmy, lepiej od poznaniaków przed własną publicznością grają Korona, Pogoń, Cracovia, Jagiellonia, Wisła, Legia oraz Raków.

Obok Rutkowskiego

John van den Brom za zachowanie po meczu z Radomiakiem otrzymał 2 mecze kary. Wczoraj oglądał spotkanie obok Piotra Rutkowskiego, Tomasza Rząsy i jednego z asystentów Huberta Wędzonki. W protokole zastępował go Denny Landzaat, który 2 razy „trenował” Lecha i 2 razy przegrał (z Rakowem 1:2, z Górnikiem 0:1).