Sześciu piłkarzy rozpoczęło obozy

Sześciu piłkarzy z pierwszego zespołu Lecha Poznań powołanych na czerwcowe mecze swoich reprezentacji powróciło do zajęć. W najbliższych dniach pięciu zawodników Kolejorza będzie mogło zagrać w dwóch spotkaniach kadr narodowych. Dłuższy pobyt na zgrupowaniu kadry czeka tylko Afonso Sousę.

Reprezentacja Portugalii U-21 z Afonso Sousą przygotowuje się aktualnie do startu na młodzieżowych Mistrzostwach Europy. Portugalczycy w dniach 21-27 czerwca wezmą udział w trzech meczach fazy grupowej mierząc się kolejno z Gruzją, Holandią i Belgią (dokładny plan poniżej). Najszybciej obowiązki reprezentacyjne zakończą Filip Marchwiński oraz wracający z wypożyczenia Maksymilian Pingot. Ta dwójka została powołana na dwa spotkania towarzyskie kadry U-21 odpowiednio z Finlandią w Warszawie (15 czerwca) oraz z Czarnogórą na wyjeździe (19 czerwca).

Jesper Karlstrom w piątek, 16 czerwca będzie miał szansę wystąpić w sparingu z Nową Zelandią, 4 dni później Szwedzi w eliminacjach Euro 2024 powalczą na wyjeździe z Austrią. Po dwa mecze kwalifikacyjne do Mistrzostw Europy czekają Norwegów oraz Gruzinów. Zarówno Kristoffer Velde jak i Nika Kvekveskiri będą mieli szansę zagrać 17 i 20 czerwca. Norwegowie zmierzą się u siebie ze Szkocją oraz z Cyprem, natomiast Gruzini zaprezentują się na Cyprze i w Szkocji.

Oczywiście w czerwcu szansę gry w reprezentacjach może otrzymać więcej piłkarzy Lecha Poznań, ale nie są to zawodnicy będący na razie w pierwszym zespole. O ich występach w kadrach narodowych będziemy informować w „Lechowym Fleszu”. Pierwsza drużyna Kolejorza rozpocznie letnie przygotowania najpóźniej w całej Ekstraklasie, do treningów wróci dopiero 26 czerwca i to w 15-osobowym składzie (do drużyny będzie trzeba będzie dołączyć kolejnych juniorów).

Kadrowicze planowo mają rozpocząć przygotowania 3 lipca, gdy podopieczni Johna van den Broma udadzą się na obóz do Wronek. Wcześniej 1 lipca Lech Poznań rozegra pierwszy z trzech letnich sparingów, w którym zmierzy się z czeskim Slovanem Liberec.Lechici w reprezentacjach – czerwiec 2023:

Maksymilian Pingot i Filip Marchwiński
Tow, Polska U-21 – Finlandia U-21 (czwartek, 15 czerwca, godz. 17:30)
Tow, Czarnogóra U-21 – Polska U-21 (poniedziałek, 19 czerwca, godz. 20:15)

Jesper Karlstrom
Tow, Szwecja – Nowa Zelandia (piątek, 16 czerwca, godz. 19:00)
eME, Austria – Szwecja (wtorek, 20 czerwca, godz. 20:45)

Nika Kvekveskiri
eME: Cypr – Gruzja (sobota, 17 czerwca, godz. 20:45)
eME: Szkocja – Gruzja (wtorek, 20 czerwca, godz. 20:45)

Kristoffer Velde
eME: Norwegia – Szkocja (sobota, 17 czerwca, godz. 18:00)
eME: Norwegia – Cypr (wtorek, 20 czerwca, godz. 20:45)

Afonso Sousa
MME: Portugalia U-21 – Gruzja U-21 (środa, 21 czerwca, godz. 18:00)
MME: Portugalia U-21 – Holandia U-21 (sobota, 24 czerwca, godz. 18:00)
MME: Portugalia U-21 – Belgia U-21 (wtorek, 27 czerwca, godz. 18:00)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

1 Odpowiedź

  1. Kosi pisze:

    Po ostatnich kadrach Salamon wypadl na prawie rok, Szymczak na 3 miesiace. Kto kolejny?