Plus września: Filip Marchwiński

We wrześniu 2023 najlepszym piłkarzem Lecha Poznań był Filip Marchwiński. Tak przynajmniej wynika z ocen wystawianych przez kibiców Kolejorza po każdym z czterech meczów rozegranych w zakończonym już miesiącu.

Filip Marchwiński nieznacznie pokonał Kristoffera Velde. „Marchewa” został nisko oceniony przez internautów KKSLECH.com tylko w spotkaniu z Górnikiem Zabrze, po którym miał dopiero 12 notę. W późniejszych trzech meczach kibice Lecha Poznań oceniali go bardzo wysoko, 21-latek dwa razy był drugi i raz miał najwyższą średnią notę (po meczu ze Stalą Mielec). Filip Marchwiński wysoką ocenę wykręcił podczas niedawnego pojedynku z Rakowem Częstochowa (średnia nota: 5,00).

02.09, Lech – Górnik 1:1
Średnia ocen: 1,63 (12 wynik)

17.09, Warta – Lech 0:2
Średnia ocen: 4,35 (2 wynik)

23.09, Lech – Stal 2:1
Średnia ocen: 3,81 (1 wynik)

28.09, Lech – Raków 4:1
Średnia ocen: 5,00 (2 wynik)

null

Przekwalifikowanie Filipa Marchwińskiego z dziesiątki na dziewiątkę już wcześniej chwaliło wielu kibiców widząc „Marchewę” na dziewiątce nawet od marcowego meczu z Widzewem Łódź. Ostatnio młodzieżowy reprezentant Polski regularnie gra na pozycji napastnika notując konkretne liczby dzięki bardzo efektywnej grze. Filip Marchwiński jako napastnik imponuje dobrym czytaniem gry, ustawianiem się, ma umiejętność gry na granicy spalonego, dysponuje dobrym dryblingiem i świetnym wyskokiem do piłki. Dokładając do tego wszystkiego zaangażowanie, którego temu zawodnikowi brakowało przez ponad 3 lata dorobiliśmy się wszyscy bardzo dobrego napastnika.

Filip Marchwiński przewodzi w Lechowej klasyfikacji kanadyjskiej sezonu 2023/2024. W ciągu niespełna 1000 minut rozegranych na 2 frontach zaliczył 2 asysty i strzelił 7 goli. „Marchewa” w Ekstraklasie zdobył dotąd 5 bramek co czyni go czołowym strzelcem naszej ligi. Przed 10 kolejką zmagań więcej trafień od napastnika Lecha Poznań zaliczyli tylko Erik Exposito ze Śląska Wrocław (8 goli), a także Pedro Henrique (Radomiak Radom) i Tomas Pekhart (Legia Warszawa), którzy zdobyli po 6 bramek.

null

Filip Marchwiński wpisywał się na listę strzelców w każdym z trzech ostatnich meczów Lecha Poznań. W spotkaniu ze Stalą Mielec zanotował jeszcze asystę przy golu Kristoffera Velde. „Marchewie” brakuje już tylko jednej bramki do 25 strzelonych goli w pierwszej drużynie Kolejorza. Coraz więcej mówi się nawet o powołaniu tego piłkarza do seniorskiej reprezentacji Polski na październikowe spotkania w ramach eliminacji Mistrzostw Europy 2024 z Mołdawią oraz z Wyspami Owczymi.

W sezonie 2023/2024 poznański Lech wygrał wszystkie mecze (6 gier na 2 frontach), w których Filip Marchwiński trafiał do siatki. Ostatnio umowa z tym zawodnikiem jest przedłużana każdego lata o rok, obecny kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku. Wiele wskazuje, że jest to ostatni sezon Filipa Marchwińskiego w niebiesko-białych barwach. Zarządowi latem 2024 w końcu uda się sprzedać tego piłkarza, który grając tak dalej będzie gotów na zagraniczny wyjazd. Po sezonie na konto klubu ponownie wpłynie kilka milionów euro.

null

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <