Więcej wyróżnień po ostatnich meczach

Cztery zwycięstwa w pięciu meczach rozegranych po wrześniowej przerwie na kadrę pozwoliły piłkarzom Lecha Poznań zbierać wyższe noty i trafiać do grona wyróżnianych zawodników. Na wyróżnienia w ostatnim miesiącu zapracowali przede wszystkim ofensywni gracze Kolejorza.
Pierwszym meczem Lecha Poznań po wrześniowej przerwie na kadrę było spotkanie z Wartą Poznań dnia 17 września. Kolejorz zachował wtedy jedno z dwóch czystych kont w tym sezonie a gola na 2:0 zdobył Filip Dagerstal, który trafił do jedenastki 8. kolejki według Ekstraklasy SA. Po wygranej ze Stalą Mielec 2:1 w 9. kolejce Ekstraklasa SA wyróżniła za to Filipa Marchwińskiego, który zaliczył wówczas asystę i strzelił bramkę.

Po tych dwóch spotkaniach Lech Poznań rozbił u siebie Mistrza Polski triumfując u siebie aż 4:1, mecz z Rakowem Częstochowa był zaległym starciem w ramach 6. kolejki, więc do jedenastki tej serii spotkań nikt nie mógł już trafić, jedenastkę szóstej serii spotkań wybierano w sierpniu. Aż trzech lechitów (Lechowy rekord sezonu 2023/2024) znalazło się za to w jedenastce minionej 11. kolejki PKO Ekstraklasy 2023/2024.

Ekstraklasa SA wyróżniła strzelca ostatniego gola Antonio Milicia, a także Adriela Ba Loua i Mikaela Ishaka (obaj zdobyli po bramce oraz zanotowali po asyście). O ile nominacja dla Milicia jest niespodziewana, to już wyróżnienie dla Iworyjczyka i Szweda jest w pełni zrozumiałe.

W trwającym sezonie 2023/2024 wyróżnionych zostało łącznie 7 różnych piłkarzy Lecha Poznań z czego Dino Hotić i Filip Marchwiński trafili do jedenastki kolejki już 2 razy. Dodatkowo gol Filipa Szymczaka został uznany bramką 2. kolejki PKO Ekstraklasy, a Filip Marchwiński był wybrany piłkarzem lipca i przy okazji młodzieżowca lipca. Niedawno „Marchewa” miał szansę zostać młodzieżowcem września, jednak ostatecznie statuetka trafi do Dawida Drachala z Rakowa Częstochowa.
Lechici wyróżnieni przez Ekstraklasę SA w sezonie 2023/2024:

2 – Hotić (po 2 i 7. kolejce)
2 – Marchwiński (po 1 i po 9. kolejce)
1 – Pereira (po 3. kolejce)
1 – Dagerstal (po 8. kolejce)
1 – Ishak (po 11. kolejce)
1 – Milić (po 11. kolejce)
1 – Ba Loua (po 11. kolejce)

Szymczak (gol 2. kolejki)
Marchwiński (piłkarz i młodzieżowiec lipca)

Z kolei według ocen wystawianych przez internautów KKSLECH.com wspomniany Dino Hotić otrzymał „plus lipca”, najlepszy w sierpniu był Joel Pereira a we wrześniu Filip Marchwiński. W październiku Lech Poznań rozegrał dotąd 2 mecze, przed nim jeszcze 4 spotkania w tym miesiącu. W starciu z Puszczą Niepołomice 4:1 na „plus października” zaczęli pracować przede wszystkim Jesper Karlstrom, Adriel Ba Loua, Kristoffer Velde i Mikael Ishak, którzy według Was mieli najważniejsze średnie noty po ostatnim meczu (średnie oceny powyżej 4,00).

Plus lipca: Dino Hotić
Plus sierpnia: Joel Pereira
Plus września: Filip Marchwiński
Plus października: ?

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <