Konferencja ws. zamknięcia stadionu

Dziś po godzinie 14:30 w siedzibie Lecha Poznań pod I trybuną odbyła się specjalna konferencja prasowa na temat wypowiedzenia klubowi umowy przez miasto oraz w sprawie zamknięcia stadionu Miejskiego do dnia 4 września 2011 roku. W konferencji prasowej udział wzięli prezes Lecha Poznań, Andrzej Kadziński oraz prawnik Kolejorza, Jacek Masiota.

Andrzej Kadziński (prezes Lecha)„W piątek POSiR wypowiedział nam umowę, która trwała od 2006 roku, lecz my nadal mamy ważną umowę z punktu prawnego. W piątek dostaliśmy pismo, że do 4 września nie będziemy mogli tu grać. Nie mamy teraz stadionu, a pracownicy Ekstraklasy SA już wcześniej przygotowywali terminarz.”

– „Grozi nam teraz, że wszystkie mecze do 4 września będziemy rozgrywać na wyjazdach. Jest to olbrzymia perturbacja i to nie tylko dla nas. Jest problem z rozegraniem domowego spotkania z Ruchem, które odbędzie się w drugiej połowie sierpnia. Jest to uciążliwa sprawa dla kibiców, bo ten mecz będzie dla nich meczem wyjazdowym. Są to określone straty finansowe, gdyż taki pojedynek, to przychód około miliona złotych.”

– „Za to zapłaci miasto. My wszystkimi sposobami będziemy domagać się odszkodowania od miasta. Zarząd Ruchu Chorzów nie chce zgodzić się na tyle spotkań u siebie pod rząd, więc będziemy musieli zagrać z nimi jesienią w roli gospodarza. Każdy ma przecież swoją politykę i trzeba to uszanować.”

Jacek Masiota (prawnik Kolejorza)„To nie było wypowiedzenie umowy, ale jej rozwiązanie. Powinno być napisane, z jakiego powodu została ona rozwiązana. Te wypowiedzenie jest bezskuteczne, ale liczyliśmy, że gdy umowa wygaśne 1 lipca, to w życie wejdzie umowa operatorska. Wypowiedzenie jest bezprawne i go nie uznajemy.”

– „Lech jest tym zaskoczony, bo nie wiedzieliśmy, że stadion będzie zamknięty. Są teraz dwa wyjścia. Walkower, albo przeniesie spotkania z Ruchem na inny stadion. Jako przyszły operator jesteśmy oczywiście zainteresowani takimi imprezami, jak ta 6 sierpnia, ale nie w tym czasie. Będziemy robili wszystko, aby mecz z Ruchem nie zakończył się walkowerem. Już jest sukces, że tyle meczów udało nam się przenieść na wyjazdy.”

>> Andrzej Kadziński: „Jest opcja gry w Bydgoszczy”

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Fot: KKSLECHcom

komentarzy 75

 1. Janek Tomaszewski napisał(a):

  Wszystkich już chyba pojeb… do końca!!!!!

 2. Piotr napisał(a):

  Miasto planując takie coś wiedziało, że w tej sytuacji klub poniesie spore straty i odszkodowanie nam się w pełni należy. Mają szczęście, że tyle klubów zgodziło się na rozegranie meczów u nich. Oczywiście tak jak wszyscy chciałbym, aby mecze rozgrywane były tak jak powinny i stadion był dostępny dla klubu od początku sezonu.

 3. weasley napisał(a):

  Co tak się emocjonujecie?
  Przyjedzie w pazdzierniku Wisla i Bakero wystawi 4 defensywnych pomocnikow i stilicia w ataku

 4. weasley napisał(a):

  Co tak się emocjonujecie?
  Przyjedzie w pazdzierniku Wisla i Bakero wystawi 4 defensywnych pomocnikow

 5. asd napisał(a):

  Ale przecież ekstraklasa nie zgodziła się na gre wszystkich meczów na wyjazdach.
  A teraz że tylko Ruch nie?

 6. weasley napisał(a):

  a najlepsze jest to, ze i tak wojewoda Florek zapewne chcial wydac zakaz gry na stadionie przy udziale publicznosci za race na meczu z korona

 7. Anonim napisał(a):

  Proponuje właścicielowi Lecha podziękować za stadion miastu i przemyśleć kwestie budowy swojego stadionu .

 8. MarcoV napisał(a):

  zakazu gry pewnie nie chciał wydać tylko zakaz wstępu dla publiczności a to zasadnicza różnica. bez kibiców jeszcze można grać. bez boiska już nie.

 9. lechita65 napisał(a):

  Za race z na meczu z Koroną Lech już został ukarany karą finansową w wysokosci 8.000 zl z tego co wiadomo, więc ilejeszcze tych kar ? Wojewoda to lepiej za jakąs konkretną robote niech się wezmie a nie zajmuje się bzdurami.

 10. Michał napisał(a):

  To nie chodzi o to, że mam coś przeciwko tym latającym motorynkom. Tu chodzi, że miasto nas postawiło w takiej sytuacji bez jakiejkolwiek konsultacji. Przecież z Naszego klubu się robi cyrk na kółkach.

 11. kbic napisał(a):

  Anonim niby za co Lech miałby wybudować własny stadion?

 12. sedd napisał(a):

  do DługiKKS: Kiedy wypada ten mecz z Ruchem i kiedy poznamy pełen terminarz?

 13. Arkadiusz Szymanowski napisał(a):

  Mecz z Ruchem, to 4. kolejka w dniach 19-21 sierpnia. Pełen terminarz natomiast ma ukazać się pod koniec tygodnia.

 14. kks napisał(a):

  z ruchem 20 21 sierpinia ma byc

 15. ak napisał(a):

  Czy można liczyć, że „kolega” Florek za race na meczu z Koroną zamknie stadion z Red Bulem. Chyba takie zamknięcie stadionu byłoby bardziej zrozumiałe niż zamknięcie po pucharowym meczu w Bydgoszczy. Fani tej imprezy niech posłuchają sobie ryku motorów sprzed czwartej trybuny.

 16. antonipiątkowski napisał(a):

  Absurd goni absurd.My żyjemy w kraju cywilizowanym na jak na XXI wiek przystało,czy gdzieś w Czeczeni powiedzmy sto epok temu?? nie wierzę,że ciągle jakieś bzdety mają miejsce.co jeszcze??

 17. mól napisał(a):

  Hasła polityczne na meczach, rakowiska i…bezdomni!!!

 18. mmm58 napisał(a):

  Dopóki miastem rządzi grupa kolesiów Grobelnego to możemy spodziewać się lepszych numerów.Przebudowa stadionu trwała parę lat i nie zaprzątano sobie głowy wyłonieniem operatora obiektu i teraz mamy efekty tego zaniedbania.Proponuję aby wojewoda wydał dożywotni zakaz stadionowy dla siebie i władz miasta.

 19. Tomas napisał(a):

  …i znowu szykuje się wyjazd do wronek?

 20. oko napisał(a):

  antonipiątkowski
  Jak co jeszcze? Wymienią trawe po tej imprezie, ktora ponownie nie zdąży sie ukorzenic, a podłoża nie wymienią /bo nie bedzie czasu/ na przełomie października-listopada bedzie kartoflisko..w przerwie zimowej bedzie ponowna wymiana trawy, ktora ponownie sie nie ukorzeni bo to zima i tak cały nowy sezon do bani!! Teraz łatwo sie domyślić, ze nowa porządna murawa z podłożem bedzie krotko przed Euro..tylko nikt nadal nie ma pewności, ze ona sie ponownie ukorzeni i w trakcie meczów beda odpadały płaty trawy..bedzie śmiech na sali! Skandal ale juz i tak mało co mnie to obchodzi i może mnie zdziwic!

 21. mól napisał(a):

  @mmm58- i Grobelny przychodzi na mecz Lecha z MC siada koło Rutka i udaje Downa!?
  Taki numer pochodzi tylko z jednego gabinetu w Warszawie!

 22. MaPA napisał(a):

  Jeszcze w przerwach między meczami na euro 2012 mają jeżdzić te samochody z wielkimi kołami.

 23. tadziu napisał(a):

  no nie moze tak byc ze sobie czlowiek na motocyklu wjedzie na stadion.

 24. Janek Tomaszewski napisał(a):

  Krąży plotka,że władze Poznania znalazły inwestora,który chce kupić Lecha od Rutkowskiego.Stąd rzucanie kłód pod nogi,aby zmusić Rutka do sprzedaży ponieważ nie jest niektórym osobom wysoko postawionym z nim po drodze.Poza tym daje do myślenia fakt,ze nikt oprócz Lecha nie chce być operatorem tego bubla.

 25. Rataje napisał(a):

  Dobrze by było, gdyby zrobili pokaz walców drogowych. Może to kartoflisko by wyrównały.

 26. gienek napisał(a):

  POSiR tłumaczy swoją decyzję niekorzystną dla miasta umową z Lechem, w myśl której wysokość opłat, jakie musiał ponosić Lech była uzależniona od dochodów klubu. Miasto chciałoby zniesienia tej zależności i wprowadzenia stałej sumy. Właściciele Lecha zapewniają, że takie rozwiązanie uniemożliwi zbudowanie im silnej drużyny.

  Kolejną kością niezgody pomiędzy Lechem, a miastem jest fakt, że na dokończenie Stadionu Miejskiego w Poznaniu potrzeba jeszcze ok. 21 mln. zł. Koszty tej inwestycji miałby ponieść nowy operator obiektu. Problem jednak w tym, że Lech, który ubiega się o ten przywilej nie ma zamiaru płacić całej kwoty, a jedynie jej część.

 27. Janek Tomaszewski napisał(a):

  Najlepiej dla Rutkowskiego to to,żeby nie musiał płacić za wynajem,miasto finansowało wszystkie nieoróbki i utrzymanie stadionu i Warta płaciła mu za wynajem.Z własnej kieszeni [wymoderowano] nie wyłoży ani złotówki.Dopóki on będzie to możemy zapomnieć o wielkiej drużynie i trzeba się z tym pogodzić.

 28. arek napisał(a):

  Najlepiel by bylo wybudowanie wlasnego stadionu max na 30 tys przez jakiegos nowego, poteznego sponsora, a miasto niech sobie tam na tym bublu organizuje dozynki, cyrki i koncerty. Ale to oczywiscie nierealne jest.

 29. HwH napisał(a):

  Kurwa, chore. Ogólnie mam coraz większa niechęć i do władz miasta i do władz klubu.

 30. Mata26 napisał(a):

  I teraz wychodzi Polskie bagienko kolesiostwo i przekręty a łaskawie nam władający i panujący jak widać do niczego nie chce dokładać i myślał że jak będzie jedynym co niby się liczy w przetargu na operatora to będzie mógł doić miasto i Warte a i chyba władzą miasta już nie jest po drodze z leśnymi i zaczynają się zgrzyty możliwe że zmiany w Lechu nadciągają dużymi krokami i to wbrew samemu właścicielowi bo jak on będzie miał dołożyć do Lecha i do stadionu te miliony ze swojego co bądź co bądź skromnego majątku to może dać sobie spokój z zabawę w sport…

 31. jarek napisał(a):

  bosy dzieki szkoda

 32. jarek napisał(a):

  tak sie nie buduje wielkiego LECHA patrz pozegnanie DUDKA w Realu

 33. Mata26 napisał(a):

  A co Bosego to znacznie obniżył loty po fatalnym zderzeniu w meczu z żydkami i mimo wszystko należy mu się godne pożegnanie WIELKIE DZIĘKI BARTEK ZA WSZYSTKO.

 34. antonipiątkowski napisał(a):

  a po Rutkowskim przyjdą…koreańczycy :D to była krótka bajka o potędze,a wraca typowo polska żenada…

 35. kibic napisał(a):

  Ten stadion nie należy tylko do kibiców Lecha. Tak jak katering nie należy tylko do Litara. Zrozumcie to wreszcie, że nie jesteście świętymi krowami.

 36. El Companero napisał(a):

  Ruch Chorzow nie po raz pierwszy podkłada swinie Lechowi. Trzeba sobie to zapamietac i tez w przyszlosci utrudniac zycie tym hanysom z Chorzowa. Oni tez kiedys będa na kolanach prosic Lecha o jakies ustepstwa a tu figa z makiem i won do kopalni. TAk trudno prezesowi hanysow pojsc na kompromis?

 37. tadziu napisał(a):

  rutkowski podobno bedzie jezdzil na jednym z motocykli razem z bakero i beda robic ewolucje .Jak na wiek to szacunek ze sie nie boja tak szaleć na motorach.

 38. tadziu napisał(a):

  I kto by pomyslal ze bakero tak dobrze jezdzi na motocyklu,z drugiej strony co sie dziwic wkoncu w hiszpani mieli wczesniej autostrady io lepsze drogi no i fajne motorki.ja go widze na Suzuki albo na kawasaki.

 39. Bad boy napisał(a):

  do redakcji : Nadal twierdzicie ,że Lech został operatorem stadionu , bo ja jakoś nie jestem przekonany ,dzisiaj miało się odbyć spotkanie negociacyjne w tej sprawie ,ale Zarząd Lecha jest mocno wkur..ony na Urząd Miasta i spotkanie odwołał ….!!! Zarzą Lecha zastanawia ,się czy negocjacje wogóle kontynuować …ja pier..olę do czego nas to zaprowadzi to już nie jest śmieszne ,zaraz się okaże ,że Rutek zabierze swoje zabawki i wyprowadzi się do Wronek .Winnych Miastach kluby dogadały się z władzami Miasta , a u nas ciemnogród kur.a ,trzeba zasadzic kopa tym deb..om z POSIRU I UM , banda złodzieji i kretaczy.

 40. kibic napisał(a):

  Co tam panie moderatorze, cenzurka? Tylko komentarze po myśli pseudokibiców?

 41. Olo napisał(a):

  Proponuję dać sobie na wstrzymanie. Co my (wy) żuczki małe wiemy, o co tutaj chodzi? A jak nie wiadomo, o co , to znaczy, że o kasę. A kto kasy ostatnio ma ciągle zbyt mało? Grobelny? Nie. No to sobie odpowiedzcie sami, kto tu może siać burzę. Jest taki jeden, co wkłada niewiele, za to chce ciągnąć do oporu.

 42. kibic lechita napisał(a):

  Problemy ogólno-operatorskie ze stadionem i z trawą, jakies organizacyjne problemy z imprezami na stadionie (Sting, motocrosy Red Bulla), brak porozumienia na linii miasto ( POSIR) – klub ,skąpstwo włodarzy Lecha, słabe transfery, krętactwo zarządu Lecha, słabiuteńki trener Bakero, drogie karnety i bilety ,mydlenie oczu kibicom przez zarząd , pierdolone odpalanie rac na stadionie gdy jest to zakazane przez UEFA w całej Europie a które bije w rzeczywistości w Lecha ( kary finansowe, zamykanie stadionu za karę lub pojedyńczych trybun) to czynniki ,od których chce mi się już rzygać !!!!!!

 43. znafca napisał(a):

  stworzyliście świetną markę czyli Lech Poznań a teraz sami chcecie ją zniszczyć? liczę na to, że spokojnie wrócicie na dobry kurs. Liczę na to chociaż jestem ze Szczecina to lubie Wasz klub

 44. ja napisał(a):

  mam pytanie. Ile dni trwa ten turniej Redbula??

 45. piero napisał(a):

  ceny kużwa niezłe na ten turniej 4 osobowa rodzina to mini.480zł stojące miejsca na płycie.siedzace to mini. 4 osoby = 680zł dziekuje wole ZOO.

 46. gg napisał(a):

  niech nie przesadzają z tym odszkodowaniem ,w końcu murawe i grunt będą mieli porządny a bez red bulla to najcześniej na euro by to zrobili, ale nie dość, że szczęście się do nich uśmiechnęło to jeszcze chcą wycisnąć z tego kase, pazeroty, drugą sprawą są kibice – muszą pokazać, że nic nie wiedzieli, żeby lechici się nie wkurzali o to że kasa jest ważniejsza(red bull) od ligi.

 47. gg napisał(a):

  … muszą pokazać – to o zarządzie lecha

 48. tadziu napisał(a):

  Marek Profus? cos ktos juz wie cos?……?

 49. kbic napisał(a):

  a niby o czym? sorry ale Profus to w Lechu potrzebny nie jest

 50. werter napisał(a):

  Widac ze to co sie obecnie dzieje jest najgorsze z mozliwych rzeczy masto przeciwko klub i klub przeciwko miasto

  to co miasto robi to poprostu skandal tak sie nie traktuje nas i tego klubu

  wyglada na to ze nic w nastepnym sezonie niezostanie osiagneite a to winna jest zarzadu.

  juz dawno mowilem ze to trzeba konkretny zarzad na tych pajacykow

  Jerzy Wiśniewski NA PREZESA LECHA !!!

 51. weasley napisał(a):

  Arek na prezesa!

 52. poky napisał(a):

  arek to se moze na kapitana wejsc, jestem pewien, ze kilku pilkarzy ucieklo by z tej szatni placzac, a bakero wyjechal do hiszpani. Taka popelyna jak w Bydgoszczy nie uszlaby plazem.

 53. S napisał(a):

  Wiadomo już coś co z tym zakazem wyjazdowym na nowy sezon:podtrzymany czy zawieszony???

 54. ja napisał(a):

  WIsła Kraków ,WISŁA kRAKÓW MISTZEM POLSKI JESTEŚMY OD LAT ALALAALALALALALALAALALALALALAAALALALAALALAA mISTRZ mISTRZ TS!

 55. kbic napisał(a):

  Wisła Kraków pośmiewiskiem Polski w pucharach jest alalalalalalalala

 56. tadziu napisał(a):

  hej wisla ty lepiej sie naucz wymawiac RYGA bo bedzie sie wam to odbijalo przez nastepny rok .to tyle kozaczku,a jak jestes taki mocny to wieczorkiem proponuje spacerek po Nowej Hucie!!!!!!!!!!!!!!!

 57. gtx napisał(a):

  Hehe Spacerek po Nowej Hucie!dobre:)

 58. HwH napisał(a):

  Może mi ktoś wytłumaczyć dlaczego zwolniono Primela? Albo nawet bardziej, dlaczego na jego stanowisku będzie teraz Dawidzuk, czy on do cholery nie ma już jednego stołka w tym klubie? Kolejny wstyd, po tym jak pożegnano Bosego w kiepskim stylu, teraz daje się stołeczki panu D.

 59. Lech KKS napisał(a):

  Klub tnie koszty nic na to nikt nie poradzi, to jest biznes

 60. kbic napisał(a):

  jak można ciąć koszty, skoro nie ma żadnych strat, a są kolejne zyski z UEFY za LE?

 61. HwH napisał(a):

  Jakie zyski, przecież w czasie kryzysu Amica sama sie nie utrzyma.

 62. abc napisał(a):

  bo za rok tych zysków nie będzie? ktoś kto traci pracę odbierając ostatnią pensje nie będzie miał forsy, żeby żyć na tym samym poziomie dalej.

 63. kbic napisał(a):

  a co ma Amica do Lecha?

 64. tadziu napisał(a):

  rutkowski zostaw juz tego Lecha bo wisna czeka

 65. czechu michniewicz napisał(a):

  mam nadzieje ze pod koniec wrzesnia jak bakero ugra 3 pkt. to zadzwonicie do mnie.narka.

 66. red bul napisał(a):

  red bul zotal sponsorem ks Przemyslaw.pewne info.

 67. swoj napisał(a):

  rutkowski zatrudnia nieznanych ,da im minimalne zarobki a ci ktorzy uslysza Lech Poznan to nie odmawiaja i choc gdzies zarobiliby wiecej to ofert nie odrzucaja.Bakero ten frajerski amator pracuje juz za polowe tego co zarabial,a jeszcze sie pedal stolka trzyma.Chcialbym tylko zobaczyc gebe Rutka po 5 kolejkach i Lecha z 3 punktami bo zapewne bedzie to niesamowity widok.no ale tak jak powiedzial cSmuda ,w Poznaniu na pilce zna sie tylko RUTKOWSKI ze swoim synem.

 68. Bakero napisał(a):

  No to juz za miesiac zobaczycie moj nowy system i wymiennosc pozycji.Rudnevs prawa obrona,kikut bramka i masowanie w przerwie Dawidziuka spuchnietej kostki,Arboleda atak,Wojtkowiak atak,slusarski srodek ,murawski atak, i ogolnie kurwa wszyscy atak .a musze sie pochwalic ze nauka polskiego mi coraz bardziej juz wychodzi np.

 69. dzik napisał(a):

  szacunek dla goscia z szczecina

 70. Lechu napisał(a):

  Wiemy jaki mamy stosunki z Wisłą ale pomóżmy im ja pomogłem, aby Wisła leciała w otwartym polsacie daję link: http://www.petycjeonline.com/signatures/europuchary_w_kanale_otwartym/start/2380
  Dzieki jestem kibicem polskiej piłki ;D pozdrawiam kibiców Kolejorza i pokarzmy ze nie jestesmy chamami ;)

 71. Kid napisał(a):

  Ile wy Kur….wa macie lat???!!
  Pamięta z was chociaż jak było kiedyś same długi itp.
  idzie nowy sezon a ja wierze ze będzie dobrze bo jestem KIBOLEM LECHA POZNAŃ!!!

  A jeśli psioczysz na ten klub życzę szczerze żebyś zdechł ..!!!!!!!!!!!!!!

 72. do naiwnych napisał(a):

  ludzie czy wy slepi jestescie o co tu chodzi,przeciez czarno na bialym widac ze ktos chce sprzedac klub i dlatego nie wklada teraz kasy bo byc moz e za miesiac no gora listopad Lech zmieni wlasciciela no ale MARCELIN spolka bedzie operatorem stadionu i dalej bedzie trzepac kase ale juz od nowego wlasciciela.Uwierzcie mi ze w duzych miastach Polski w tym oczywiscie w Poznaniu idzie zarobic na pilce.jak np.macie sprzedac niedlugo swoje auto w ktorym jest do zrobienia np,wymiana oleju,albo rozrzad albo zaczyna rdza go lapać to pompujecie w niego kase czy dajecie ogloszenie w internecie i chcecie sie go pozbyc?logiczne prawda.Rutkowski juz sie pilka nacieszyl i ma dosyc.mistrza zdobyl,w pucharach Lech sie ladnie pokazal,mielismy naprawde fajna druzyne ale teraz wlasciciel albo sie znudzil albo ktos go przestraszyl ze albo kielbaski albo na kazdym meczu bedzie dym i nic itak nie zarobi bo mecze beda bez publicznosci.to tyle.

 73. abc napisał(a):

  podbijam. Kid ma racje.

 74. tomek27 napisał(a):

  podbijam.do naiwnych ma racje…po czesci

 75. abc napisał(a):

  kiedyś Lech walczył o awans – dzisiaj robisz bunt bo zajął 5 miejsce. może warto iść na popcorn do multikina?