Żenada a nie lider

W wyjazdowym meczu 6. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2012/2013, Lech Poznań przegrał z Lechią Gdańsk 0:2 (0:1). Kolejorz zagrał słabo, a w dodatku oba gole stracił po stałym fragmencie gry. Ponadto w drugiej połowie arbiter nie uznał prawidłowo zdobytej bramki przez Bartosza Ślusarskiego.

> Party Poker <

Mecz w Gdańsku rozpoczął się od dwóch fauli, ale w 5. minucie zaatakował Lech. Z prawej strony dośrodkował Murawski, jednak Bereszyńskiego uprzedzili lechiści, którzy wybili piłkę na rzut rożny. W 11. minucie na bramkę uderzył Ślusarski, lecz tak mocno jak niecelnie.

W 22. minucie gry po paru minutach nudnej gry obudziła się Lechia. Z piłką przedarł się Wiśniewski i niewiele brakowało, aby zdobył gola. Trzy minuty później odpowiedział Lech. Z lewej strony dośrodkował Henriquez i Wilk strzelając głową minimalnie chybił.

W 33. minucie meczu Lechia objęła prowadzenie. Z rzutu wolnego dośrodkował Machaj, a kompletnie niekryty Wiśniewski nie miał żadnych problemów, by umieścić piłkę w siatce. Cztery minuty później w ole karne wrzucił Wilk. Wbiegał tam Bereszyński, ale w ostatniej chwili uprzedził go Bieniuk. W 41. minucie spotkania po rzucie wolnym pod bramką Lecha znalazł się Traore. Afrykanin uderzył, jednak niecelnie.

Po zmianie stron śmielej atakował Lech, ale nadal brakowało strzałów. Ponadto gracze Lechii bardzo dobrze się ustawiali i nie dali zbyt wiele pograć poznaniakom. Jednym słowem był to kolejny słaby kwadrans spotkania i to w wykonaniu obu drużyn.

W 63. minucie gry z prawej stroną i lewą nogą dośrodkował Ślusarski. Niewiele brakowało, by napastnik Kolejorza zdobył w tej sytuacji gola. Po chwili „Ślusarz” strzelił bramkę, jednak sędzia jej nie uznał, bo wrócił do rzekomego faulu Arboledy. Arbiter zabrał więc Lechowi prawidłowe trafienie, a w dodatku w 65. minucie mogło być 2:0. Kontrę wyprowadziła Lechia, lecz jeden z zawodników gospodarzy fatalnie przestrzelił.

W ostatnim kwadransie gry Lech zepchnął Lechię do obrony, ale w ataku nic kompletnie nie pokazał. Nie potrafił oddać strzału i nie miał specjalnego pomysłu, jak sforsować obronę gdańszczan. W 90. minucie Kolejorza dobił więc Traore, który po rzucie rożnym popisał się piękną przewrotką. W doliczonym czasie meczu jeszcze setkę miał Kacprzycki, ale jej nie wykorzystał.

KS Lechia Gdańsk – KKS Lech Poznań 2:0 (1:0)

Bramki: 33.Wiśniewski 90.Traore

Żółte kartki: Wiśniewski, Ricardinho, Kaniecki, Brożek – Henriquez, Możdżeń, Murawski

Sędzia: Paweł Gil (Lublin)

Widzów: 17300 (2030 kibiców Lecha)

KS Lechia: Kaniecki – Janicki, Madera, Bieniuk, Brożek – Ricardinho (69.Kacprzycki), Surma, Pietrowski, Machaj (90.Andreu), Traore – Wiśniewski (86.Grzelczak).

Rezerwowi: Buchalik, Deleu, Bąk, Kacprzycki, Andreu, Grzelczak, Rasiak.

KKS Lech: Burić – Ceesay, Wołąkiewicz (16.Kamiński), Arboleda, Henriquez – Możdżeń (62.Reiss), Trałka, Murawski, Wilk – Bereszyński, Ślusarski (79.Ubiparip).

Rezerwowi: Kotorowski, Kędziora, Kamiński, Drewniak, Tonev, Ubiparip, Reiss.