Przez równe 90 minut

pplechlegiaO 15:30 Lech Poznań postara się zrewanżować Legii Warszawa za ubiegłotygodniową porażkę w finale Pucharu Polski i tym razem ugrać na Łazienkowskiej choćby punkt.

Nie ma co ukrywać, że Lech Poznań będzie chciał na obiekcie Legii Warszawa powtórzyć to co zrobił w pierwszej połowie na Stadionie Narodowym. Kolejorz ponownie chce dominować, ale oczywiście zamierza wykazać się większą skutecznością i nie popełnić dziecinnych błędów w obronie tak jak tydzień temu. – „Ostatnio po pierwszej połowie mieliśmy ponad 60% posiadania piłki. To w meczach z takim rywalem jak Legia nie zdarza się, ale cała sztuka polega na tym, by mieć pełną kontrolę przez 90 minut.” – zaznaczył Maciej Skorża. – „Wiemy jak chcemy grać. Potrafimy długimi fragmentami panować nad sytuacją na boisku i brakuje tylko skuteczności.” – dodał trener.

Legia Warszawa już nieraz pokazała, że potrafi bezwzględnie wykorzystać każdy, nawet najmniejszy błąd przeciwnika w tylnej formacji. Tydzień temu przekonał się o tym Lech Poznań i jeśli dziś w defensywie znów ktoś popełni prosty błąd ponownie może to boleśnie odczuć. Koncentracja przez pełne 90 minut będzie dziś kluczem do sukcesu w co głęboko wierzy szkoleniowiec Kolejorza. – „Od pierwszej do ostatniej minuty musimy być uważni i zagrać z dużą koncentracją.” – powiedział Skorża. – „Głęboko wierzę, że ten mecz będzie krokiem naprzód mojej drużyny.” – dodał szkoleniowiec „niebiesko-białych”.

Dzięki wczorajszemu remisowi Jagiellonii Białystok ze Śląskiem Wrocław 1:1 klub z Podlasia nie wyprzedzi już Kolejorza w tej kolejce, choć miał na to szanse. Niepowtarzalną okazję na wyprzedzenie warszawskiej Legii ma za to Lech Poznań, który triumfując na wyjeździe sprawiłby wielką radość swoim kibicom, wskoczył na 1. miejsce i odskoczył „Wojskowym” na 2 punkty mając dzięki temu prostą drogę do zdobycia Mistrzostwa Polski. Wielkopolanie nie mają dziś nic do stracenia, dlatego na pewno zagrają ofensywnie.

Kolejorz nie może przegrać tego meczu, bo wtedy przewaga graczy Henninga Berga wzrośnie do 4 oczek i będzie już praktycznie nie do odrobienia. Z kolei podział punktów teoretycznie satysfakcjonowałby Lecha Poznań, choć nie wiadomo, czy w końcowym rozrachunku pomoże. – „Jeżeli padnie remis, to dopiero na koniec sezonu okaże się, czy to był cenny punkt, czy stracone dwa. Nie będziemy kalkulować i chcemy zagrać tak, by wywieść z Łazienkowskiej trzy punkty.” – oznajmił na koniec zdeterminowany Maciej Skorża.