Jan Urban oficjalnie zaprezentowany + FOTO

urbanDziś po godzinie 15:00 w Loży Prezydenckiej Inea Stadionu mieszczącego się przy ul. Bułgarskiej 17, oficjalnie przedstawionego nowego trenera KKS Lech Poznań, Jana Urbana. O 17:00 53-letni szkoleniowiec poprowadzi pierwszy trening.


Asystentem Jana Urbana w poznańskim Lechu będzie Kibu Vicana, a trenerem od przygotowania fizycznego Cesar Sanjuan. Nowy szkoleniowiec Kolejorza współpracował z Hiszpanami także w poprzednich klubach. Oprócz tego nowym trenerem bramkarzy będzie pracujący już kiedyś w Lechu Poznań, Andrzej Dawidziuk. Ze starego sztabu zostają Andrzej Kasprzak i analitycy. Dodatkowo Jan Urban przywróci do pierwszej drużyny wyrzuconego do rezerw Macieja Gostomskiego o czym poinformował podczas konferencji. Umowa z Janem Urbanem została podpisana do końca sezonu z opcją przedłużenia na kolejny.

Piotr Rutkowski (wiceprezes Lecha):”Nowym trenerem został Jan Urban i wierzymy, że będzie w stanie wyciągnąć nas z kryzysu. Chcemy powalczyć w tym sezonie o PP i o pierwszą ósemkę. Zdecydowaliśmy się na Urbana z kilku przyczyn. To trener dysponujący wielkim doświadczeniem i liczymy, że poprawi naszą skuteczność. Nowy trener pracował w klubach, gdzie presja zawsze była duża.”

”Wychowankowie i akademia to bardzo ważna sprawa, a Jan Urban pokazywał, że potrafi pracować z młodymi zawodnikami. Wiemy, że Jan Urban jest osobą, która swoim optymizmem zarazi cały klub, piłkarzy i pokaże wszystkim, że umiemy grać w piłkę jako Mistrz Polski.”

”Chciałbym podziękować trenerowi Skorży. To on zdobył MP, SPP i awansował do LE. Za to bez dwóch zdań chcę mu raz jeszcze podziękować. Skorża zrobił kawał roboty, ale znaleźliśmy się w takiej sytuacji z której trudno było wyjść.”


Jan Urban (nowy trener Lecha):”Lech jest czymś bardzo ważnym nie tylko w Wielkopolsce, ale także w kraju. Dziękuję zarządowi za zaufanie do mnie. Zdaję sobie sprawę, że Lech to wielkie wyzwanie. Gdybym się obawiał, to by mnie tutaj dziś nie było. W tym zespole jest duży potencjał, a ci zawodnicy pokazali niedawno, że potrafią grać w piłkę. Trzeba rozwiązać problem kryzysu i to jak najszybciej.”

Prezentacja Jana Urbana na zdjęciach:

Źródło: inf. własna
Autor: Arkadiusz Szymanowski
Autor zdjęć: Krzysztof Krause


>> Mistrzowski Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <<
komentarzy 77

 1. Soku napisał(a):

  Mnie ostatnio najbardziej rozśmieszyła ta cała debilna hucpa z tablicą zasad. To już była taka wisienka na torcie, ukoronowanie rozkosznego placuszka absurdu, jaki nam w ostatnich dwóch miesiącach pięknie wyrósł. W sumie dobrze wyszło, że stary Rutkowski odrzucił moje CV, bo pierwsze co bym zrobił po wejściu do szatni to dałbym każdemu po plakacie z tymi zasadami i kazałbym zeżreć bez popity.
  ;-)

 2. kibol z IV napisał(a):

  @Soku – Ten zarząd żyje w jakimś matrixie , w jakiejś innej galaktyce…a piłkarzyki to widzą i potrafią wykorzystywać. O co my właściwie graliśmy w tym sezonie…połapałeś się w tych celach ? Te oszołomy co chwilę mówią o czymś innym. Teraz R jr mówi o ósemce i PP ….dlaczego nie o pudle , MP. Nie realne ? Cięzkie do wykonania ? Chce zarażić ich optymizmem , czy minimalizmem ? W Lechu obecnie trzeba wstrząsu . WIELKIEGO PIERDOLNIĘCIA , bo jak nie to będziemy taplać się w tym gównie bardzo długo.

 3. Soku napisał(a):

  Wiesz, to najstarsze warunkowanie jakie znam. Dzieciak chce lizaka. Matka nie kupi. Dzieciak drze ryja i robi trzodę na cały sklep. Matka kupuje lizaka. Dzieciak już ma strategię w kieszeni. Z obecnymi piłkarzykami jest tak samo, to dokładnie te same rozwydrzone bachory tylko bardzo dużo zarabiające i nieco bardziej od maluchów sprytne.

  A te gadki o załapaniu się do „ósemki” czy zdobyciu PP (ja się pytam, jak – skoro nawet ze słabiutkim i mizernym Ruchem awans mamy do swojaku, a do finału jeszcze cztery mecze – 2×2) to chyba już przygotowywanie gruntu pod „nie ma siana na wzmocnienia, Janek, musisz ugrać coś z tym co mamy”. W sumie to Rutek Jr jest między młotem a kowadłem, bo jeśli powie że nadal możemy wylądować na podium, to zabijemy kolesia śmiechem. A jak będzie gadka o uniknięciu spadku, to na meczach będzie frekwencja jak maksymalna na Drodze Dębińskiej.

 4. kibol z IV napisał(a):

  @Soku – Śmiechem ? Przecież My mamy w kadrze 10 reprezentantów różnych nacji. Zabiłbym ich smiechem gdyby to była Termalica , lub jakieś Korony itd. Panowie z zarządu za chwilę , będą wpuszczać za darmo. Wiara ma już tego dość.Dość corocznej kpiny i kabaretu o nazwie ZARZĄD KKS LECH POZNAŃ. Dość pozoranctwa , olewania , beztalencia tych oszołomów. Ile można na to patrzeć i nie reagować. To tak jakbyś posłał swe dziecko do szkoły i patrzył jak belfer zabija w nim pasję edukacji i chęc rozwoju.

 5. seniorka napisał(a):

  Czy Jan Urban będzie odpowiednim trenerem dla Lecha? – nie wiem. Mam wielką nadzieję, że tak.
  W mojej ocenie, na jego korzyść przemawiają fakty, takie jak:
  1/ nie stroni od pracy z młodzieżą co jest zgodne z polityką Lecha;
  2/ ma dobry kontakt z szatnią – przez wiele lat sam był piłkarzem;
  3/ preferuje ofensywny styl gry – sam grał jako napastnik.
  Mam też nadzieję, że za jego kadencji transfery będą na miarę Lecha, a nie jakieś wynalazki.

  Powodzenia Trenerze! Niech Pan pomoże naszym piłkarzom wyjść z psychicznego dołka, bo grać oni potrafią. Jeśli Panu się to uda, wierzę, że będzie dobrze.

 6. Toruń napisał(a):

  Mam nadzieje, że coś się zmieni, nie wierze w trenera, resztki wiary mam w naszych kopaczy. Do boju KKS!!!!!!!!!!!!

 7. Majkelos napisał(a):

  Jedyne co mi się podoba to, to że w końcu młodzież może zacznie grać. Co do cudów nie mam złudzeń (ale może się mylę?)
  Może w końcu wrócą emocje jak będę oglądał naszego Lecha.