Obecna forma piątkowego rywala

jagielloniaZa 3 dni rywalem Lecha Poznań na Bułgarskiej będzie Jagiellonia Białystok. Przeciwnik Kolejorza znajduje się aktualnie w niezłej formie i do stolicy Wielkopolski na pewno przyjedzie po pełną pulę.

Jagiellonia Białystok przed sezonem rozegrała rekordową ilość sparingów. Podopieczni Michała Probierza zanotowali aż 9 meczów kontrolnych z których wygrali 6. Latem pod względem transferów na Podlasiu działo się dość dużo. Przede wszystkim odkurzono na Słowacji wiekowego bramkarza, Mariana Kelemena, który jest na razie numerem 1. Dobrze do zespołu wprowadził się stoper, Ivan Runje oraz napastnik z I-ligi, Maciej Górski, który ostatnio zdobył bramkę. Pozostali zawodnicy, którzy latem trafili do Jagi na razie nie odgrywają żadnej roli.

Zespół Jagiellonii Białystok opuścił latem podstawowy golkiper, Bartłomiej Drągowski, który wyjechał do Włoch. Odeszło też paru zmienników w tym m.in. Piotr Grzelczak, Filip Modelski, Alvarinho, Sebastian Madera czy Krzysztof Baran. Do Turcji odszedł również Igors Tarasovs, który w zeszłym sezonie dość regularnie pojawiał się na boisku, ale zwykle grał słabo.

Gracze Probierza dobrze rozpoczęli ten sezon ligowy. W pierwszej połowie w Warszawie zagrali bardzo słabo i przegrywali 0:1. Jaga obudziła się po przerwie, strzeliła bramkę i wywiozła z Łazienkowskiej punkt. Tydzień temu piątkowy rywal Lecha Poznań sprał u siebie Ruch Chorzów 4:1. Na prowadzenie wyszedł już w 2. minucie, a po 17 wygrywał 2:0. Od 61. minuty białostoczanie mieli ułatwione zadanie, gdyż w 57 i 60 z boiska za czerwone kartki zeszło dwóch piłkarzy „Niebieskich”. Początek piątkowego meczu Lech Poznań – Jagiellonia o 20:30.

Obecna forma Jagiellonia Białystok:

Jagiellonia Białystok – Ruch Chorzów 4:1 (2:1)
Bramki: 2.Grzyb 17.Górski 50.Vassiljev 79.Świderski – 45.Lipski
Skład: Kelemen – Burliga, Runje, Guti, Straus (51.Tomasik) – Grzyb, Romanchuk – Frankowski, Vassiljev, Cernych (78.Świderski) – Górski (62.Chomczenowski).

Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok 1:1 (1:0)
Bramki: 45.Aleksandrov – 56.Cernych
Skład: Kelemen – Burliga, Runje, Guti, Straus – Góralski, Grzyb – Frankowski (83.Mystkowski), Vassiljev, Mackiewicz (58.Górski) – Cernych (80.Świderski).

Letnie sparingi Jagiellonii Białystok:

Górnik Łęczna 0:2, Cresovia Siemiatyczne 5:0, Maribor 3:2, Korona Kielce 2:0, Vardar Skopje 0:2, NK Osijek 2:2, Wolyn Luck 5:2, FK Oleksandrija 1:0, Dinamo Brześć 1:0

Letnie transfery Jagiellonii Białystok:

Przyszli: Maciej Górski (Chrobry Głogów), Ivan Runje (Omonia Nikozja), Marian Kelemen (Zemplin Michalovice), Łukasz Sołowiej (Zagłębie Sosnowiec), Damian Szymański (GKS Bełchatów), Damian Węglarz (Zawisza Bydgoszcz), Dmytro Chomczenowski (Ponferradina)

Odeszli: Matija Sirok (NK Domzale), Alvarinho (Śląsk Wrocław), Sebastian Madera (Zagłębie Lubin), Piotr Grzelczak (Górnik Łęczna), Bartłomiej Drągowski (Fiorentina), Igors Tarasovs (Giresunspor) Krzysztof Baran, Filip Modelski (wolny transfer)