W Poznaniu bez zmiany! Wciąż charakterem wygrywamy!

W meczu 24. kolejki piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2016/2017, Lech Poznań pokonał w obecności prawie 32 tysięcy ludzi na trybunach Lechię Gdańsk 1:0 (0:0). Po bardzo nerwowym, emocjonującym spotkaniu pełnym kartek Kolejorz jest już tylko 2 punkty za liderem i na dobre rozpoczął walkę o dublet na 95-lecie klubu.

16:30 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Witamy oczekując kolejnej wygranej.

16:34 – Piłkarze obu drużyn są już na stadionie.

16:34 – Poniżej skład Lecha. Trochę szokujący.

16:35 – Murawa wygląda podobnie jak ostatnio. Jest jednak trochę dziur. W każdym razie – nie jest źle.

16:44 – Poniżej skład Lechii. Też jest niespodzianka, gdyż nie gra Flavio Paixao.

16:45 – Skład Lecha na pewno zszokował wielu, jednak wypada ufać trenerowi. Wie co robi.

16:47 – Stadion powoli się zapełnia. Na razie najwięcej osób tradycyjnie w Kotle.

16:48 – Niezła pogoda dziś w Poznaniu. Jak na marzec jest ciepło tyle że pochmurno.

16:50 – W 10 na 11 ostatnich meczów Lech – Lechia rozegranych w Poznaniu ekipa Kolejorza wygrała. W 2016 remisem 0:0 przerwała serię. Czas znów wygrać!

16:51 – Lech nie przegrał z Lechią u siebie od 1966 roku, a w Ekstraklasie od 1962. Passę koniecznie trzeba dziś przedłużyć.

16:55 – Elementy potrzebne do rozgrzewki porozkładane. Czekamy!

17:12 – Bramkarze Lechii są już na rozgrzewce.44

17:17 – Kibiców powitał właśnie spiker. Dostał dziś sporo braw.

17:20 – Lechici w komplecie na rozgrzewce.

17:22 – Odtwarzanie multimediów na telebimach takich jak wypowiedzi z konferencji nie ma sensu. Sam bełkot słychać z głośników stadionowych.

17:26 – Lechia również już na rozgrzewce.

17:37 – Fany w Kotle już wywieszone. Są dwie Arki. Kocioł już teraz nieźle nabity, a zostało jeszcze 20 minut do meczu.

17:41 – Skuteczność lechitów na rozgrzewce przyzwoita.

17:47 – Pięknie będzie wyglądała III trybuna. Cała wypełniona!

17:50 – Czuć emocje! To są mecze na które czekało się długo. Wypełniona Bułgarska dzięki trenerowi i jego pracy z piłkarzami od wielu miesięcy.

17:51 – Spiker czyta skład. Zaraz Hymn i zaczynamy walkę o zmniejszenie strat do lidera do raptem 2 punktów!

17:56 – Hymn Lecha śpiewają kibice. Zaraz zaczynamy!

17:58 – Obie ekipy już na murawie. Nagrodę za piłkarza miesiąca lutego wręczono Dawidowi Kownackiemu. Trenerem miesiąca został tez Bjelica.

3 min. – Na razie spokojny początek. Tak jak w środę z Pogonią.
6 min. – Więcej przy piłce utrzymują się lechici.
10 min. – Do tej pory dwa niecelne strzały z obu stron. Zarówno Lech jak i Lechia chcą atakować.
15 min. – Mało ciekawy pierwszy kwadrans.

16 min. – Kapitalna piłka Robaka do Pawłowskiego, który w sytuacji 1 na 1 trafił w bramkarza.
18 min. – Wilusz zatrzymał groźną kontrę.
21 min. – Coraz większa przewaga Lecha.
26 min. – Mecz znów się wyrównał. Brakuje akcji.
28 min. – Dwie groźne akcje Lechii tylko bez strzałów.
29 min. – Majewski do Pawłowskiego. Naszego pomocnika w ostatniej chwili wyprzedził Kuciak.

34 min. – Teraz Lechia miała lekką przewagę i mecz znów się wyrównał.
39 min. – Putnocky paruje uderzenie Peszki z daleka.
44 min. – Fatalny strzał Makuszewskiego z lewej nogi.
45 min. – Do przerwy wyrównane 0:0. Szkoda setki Pawłowskiego z początku spotkania.
45 min. – Już po gwizdku mała sprzeczka. Bjelica kłócił się z Peszką.

48 min. – Dwie akcje Lecha. W obu zabrakło strzałów.
48 min. – W przerwie kartkami zostało ukaranych az 4 graczy w tym 2 Lecha. Wyrzucono też na trybuny Bjelicę.
55 min. – W tej połowie przeważa Lech. Kuciak łapie strzał z wolnego.
59 min. – Tetteh prostopadle do Roaka, którego piłka zaplątała się w nogach. Wielka szkoda.

63 min. – Pada gol dla Lecha, jednak arbiter pokazał spalonego. Słusznie?
65 min. – Arbiter raczej podjął dobrą decyzję, choć czasem zupełnie nie panuje nad tym co się dzieje.
69 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! MAJEWSKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! wykorzystał z paru metrów podanie Robaka!
73 min. – Indywidualna akcja Jevticia. Szwajcar zatrzymany w ostatniej chwili.

76 min. – Kuświk za głupotę wyleciał z boiska. Tak jak Savić na ławce i Peszko.
80 min. – Gramy dalej. Lechia w 9 i jeszcze Kuciak ma problemy zdrowotne.
84 min. – Kędziora na nogę Kownackiego. Napastnik Lecha chybił nieznacznie.
87 min. – Złe podanie Trałki z prawej strony. Szkoda, ponieważ była to bardzo dobra szansa.
90 min. – Jeszcze trochę! damy radę!
90 min. – Makuszewski nie ma dziś dobrego dnia. Zepsuł kolejną akcję.
90+1 min. – Strzał Jevticia z wolnego tuż nad bramką.
90+4 min. – Jeszcze 2 minuty.
90+6 min. – JESTT!!!!!

KKS Lech Poznań – Lechia Gdańsk 1:0 (0:0)

Bramki: 69.Majewski

Asysty: 1:0 – Robak

Żółte kartki: L.Nielsen (rezerwowy), Kędziora, Tetteh, Trałka, Bednarek – Milinković-Savić (rezerwowy), Peszko, Kuciak, Wolski, Kuświk, Janicki

Czerwone kartki: 76 min. – Kuświk (za dwie żółte), Peszko, Milinković-Savić (za niesportowe zachowanie)