Wyniki sondy: Kibice nie wykupiliby Makuszewskiego za taką kwotę

Przez ostatni tydzień w jednym z newsów na KKSLECH.com oraz w „Śmietniku Kibica” trwała sonda z zapytaniem „co z przyszłością Macieja Makuszewskiego?”. Dziś prezentujemy wyniki niedawnej ankiety. Jej rezultaty rozłożyły się różnie, choć zdecydowana większość kibiców Lecha Poznań nie jest za wykupieniem „Makiego” aż za 500 tys. euro.


Najwięcej, bo 37% ankietowanych przyznało, że Maciej Makuszewski powinien zostać, ale nie za pół miliona euro i Lech Poznań powinien negocjować w tej sprawie z Lechią Gdańsk z której „Maki” jest wypożyczony do końca sezonu. 27,4% kibiców uważa natomiast, że 500 tys. euro to za dużo i Kolejorz powinien rozejrzeć się za innym prawym pomocnikiem. Z kolei 20,1% użytkowników KKSLECH.com stwierdziło, że Maciej Makuszewski powinien zostać wypożyczony na kolejny rok, żeby móc potwierdzić swoją przydatność do drużyny.

Inne możliwości odpowiedzi nie przekroczyły progu 10%. Mimo to, 7% kibiców Lecha Poznań wykupiłoby „Makiego” za 0,5 mln euro. Poniżej pełne wyniki niedawnej sondy w której udział wzięło przez tydzień 7014 osób. Wszystkim kibicom Kolejorza dziękujemy za oddanie głosów i zapraszamy do licznego udziału w kolejnych ankietach na KKSLECH.com. Następna sonda w maju już po finale Pucharu Polski.


Wyniki sondy: Co z przyszłością Macieja Makuszewskiego?

37% – Kwota wykupu powinna być negocjowana. Powinien zostać tylko nie za 0,5 mln
27,4% – 500 tys. euro to za dużo. Lech musi poszukać innego pomocnika
20,1% – Maki powinien być wypożyczony na kolejny rok. Lech powinien to wynegocjować z Lechią
7% – Lech powinien wykupić go za te 500 tys. euro. To dobry zawodnik
6,7% – Nie mam teraz zdania. Decyzję trzeba podjąć dopiero po sezonie
1,8% – Lech mógłby zapłacić 500 tys. euro w ratach lub zapisać jakieś bonusy na przyszłość

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 22

 1. endrjiu napisał(a):

  Rozstrzygnie sie to niebawem. Kto wie czy Makuszewski nie wystrzeli z forma w rundzie Mistrzowskiej podobnie jak bylo z Pawlowskim w 2015.

 2. John napisał(a):

  Za 250 tys euro było by warto,zakładając grę w pucharach będzie potrzeba szerokiej i wyrównanej kadry.Dzielenia punktów ma już nie być.Tak czy inaczej i tak potrzeba skrzydłowego lepszego od tych którzy już są.

 3. kocianJanTratatam napisał(a):

  Mówcie co chcecie, ale coraz bardziej mi to wygląda tylko na przebłyski typu Gergo, z bocznego pomocnika dającego powiew świeżości, zrobił się chimeryczny grajek i to bardzo szybko.

  Wygląda na to, że w decydującej fazie sezonu o sile na bokach stanowić będzie… dziesiątka i dziewiątką – Darko i Dawid. Wszyscy boczni „zasługują” na ławę. Kiepsko.

 4. John napisał(a):

  Kownacki nieźle prezentował się w ostatnim meczu może chwilowe przesunięcie na skrzydło będzie strzałem w 10.Nominalni skrzydłowi nie imponują,Makuszewski rozegrał wiele minut,25 spotkań w lidze 1 bramka,7 asyst.Przy czym miał chyba taki mecz co strzelił bramkę i zaliczył 3 asysty w jednym meczu.Ot cały dorobek słabo.Niech wraca Jóźwiak.

 5. F@n napisał(a):

  Taka prawda, że najlepiej będzie jak wróci Jóźwiak, zostanie Radut (coś w nim widzę), natomiast 2 skrzydłowych trzeba dokupić. A najlepiej to bocznych napastników i niech grają 4-3-3 z Darko i Majewskim w środku, za nimi Trałka. W obwodach będzie Gajos, Tetteh i Gutierrez. Może Serafin.

 6. kocianJanTratatam napisał(a):

  Optymalnie zestawiony na wiosnę skład jest bez nominalnych skrzydłowych. To daje do myślenia.

 7. gregrorrr napisał(a):

  500 e – nigdy, za Niego. Nie wiem, ile Pogoń oddała by Deleva – ale jak już czynić takie spore inwestycję, to to jest dobry kandydat.

 8. robson napisał(a):

  Całą tę kasę, którą podobno zarząd chce podobno przeznaczyć na następcę Darko (Redakcja wspomniała w jednym z artykułów o kwocie nawet do 1 mln euro) wypadałoby przeznaczyć na dwóch skrzydłowych z prawdziwego zdarzenia. Na zmiany Jóźwiak i ewentualnie Puchacz, a Pawłowskiemu podziękować.

 9. John napisał(a):

  Odejście Jevticia byłoby dużą stratą,większą niż strata Kownackiego czy Kędziory.Nie chce mi się wierzyć w sprzedaż całej trójki,z drugiej strony jeśli nie przedłużą kontraktów to i sprzedać trzeba ,bo to ostatni moment gdzie można jeszcze jakieś konkretne pieniądze zarobić,ale to już prawdziwa rewolucja kadrowa czekała by Lecha.Kto wie czy takowej nie będzie,był artykuł chyba w PS o takiej możliwości gdzie nawet 6 zawodników miało by odejść.

 10. Jurek napisał(a):

  Przecież Jóźwiak gra piach w Katowicach on sie na ekstraklasę ninadaje

  • robson napisał(a):

   A Bednarek grzał ławę w Łęcznej i też do Lecha miał się nie nadawać.

  • JR (od 1991 r.) napisał(a):

   Piach to gra cały GKS. Jóźwiak ma niezłe statystyki. To jest b. młody gracz.

  • Szafcik napisał(a):

   Ale powaznie mowisz? Ogladalem ten mecz co kaste strzelil, to niezle pomylal. Byl wyrozniajacym sie graczem w gieksie.

 11. Jurek napisał(a):

  Nie porównuj bednarka do jozwiaka bednarek kumaty a Jóźwiak chaotyczny do bolu

 12. tomasz1973 napisał(a):

  Pół bańki na Makuszewskiego to wyrzucone pieniądze w błoto!

 13. Zorro napisał(a):

  Kupić Delewa

 14. 07; napisał(a):

  Dobrym kandydatem byłby Frankowski z Jagi, ale jest chyba poza zasięgiem….

  • Grimmy napisał(a):

   Jeśli stać nas na zapłacenie Jadze min. 2 mln euro, to czemu nie:)Ponoć mieli ofertę z PAOKu na 1,5mln i odrzucili. Frankowski zdecydowanie poza zasięgiem. Skrzydłowego trzeba szukać poza Polską.

 15. Ekstralijczyk napisał(a):

  Nie trudno zgodzić się ze zdaniem @kocianJanTratatam.

  W sumie to nie pierwszy sezon , gdzie Lech ma problemy ze skrzydłami.

  Bodajże w PS w artykule było napisane , że zarząd jest bliski podjęcia już decyzji , oby to nie było za pochopnie.

 16. Jurek napisał(a):

  Do Jr to powiedz jakie on ma statystyki bramkę po bilardzie fuks i co jeszcze?

 17. Jurek napisał(a):

  Chaotyczny niedokladny

 18. siwus89 napisał(a):

  Po przedłużeniu umowy z Urbanem po zjebanym sezonie wcale bym się nie zdziwił jakby wykupili Makiego. Powód jest prosty,powiedzą że wolą takiego sprawdzonego który jest zgrany niż kogoś z łapanki.