Wyniki sondy: Mistrzostwo albo nowy trener

Przez ostatni tydzień w jednym z newsów na KKSLECH.com oraz w „Śmietniku Kibica” trwała okazjonalna sonda dotycząca przyszłości Nenada Bjelicy. Tym razem wyniki ankiety są nieco bardziej wyrównane niż poprzednich sond. Po meczach w sezonie 2017/2018 zaufanie kibiców Kolejorza do chorwackiego trenera Lecha Poznań powoli spada.


Najwięcej, bo 37% ankietowanych twierdzi, że umowa z trenerem powinna być przedłużona tylko w przypadku zdobycia przez Lecha Poznań tytułu Mistrza Polski. 17,8% kibiców uważa natomiast, że Bjelica powinien wypełnić umowę, a decyzję o jego przyszłość powinno się podjąć dopiero w czerwcu. Z kolei 16,7% osób jest za zwolnieniem Chorwata już po jesieni jeśli Kolejorz nie będzie na ligowym podium.

16,4% kibiców uważa, że w przypadku awansu do europejskich pucharów Nenad Bjelica powinien pozostać na swoim stanowisku i wciąż prowadzić zespół Lecha Poznań. Pozostałe dwie możliwości odpowiedzi nie przekroczyły progu 15% głosów. Poniżej pełne wyniki sondy w której przez tydzień wzięło udział 7012 osób. Wszystkim kibicom Kolejorza dziękujemy za głosy i zachęcamy do licznego udziału w kolejnych ankietach na KKSLECH.com.


Wyniki sondy: Jaka przyszłość Bjelicy?

37% – Umowa z trenerem powinna być przedłużona tylko w przypadku zdobycia mistrzostwa
17.8% – Bjelica powinien wypełnić umowę bez względu na wyniki. Decyzję o dalszej współpracy podjąć w czerwcu
16.7% – Jeżeli Lech po jesieni nie będzie w trójce powinniśmy szukać nowego trenera
16.4% – Bjelica powinien zostać do końca sezonu i prowadzić dalej Lecha, gdy awansuje do pucharów
11.2% – Trener powinien zostać zwolniony już po ostatnich meczach lub odejść sam
0.9% – Mam inne zdanie na temat przyszłości Bjelicy (napisz w komentarzu jakie)

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 43

 1. Rojber napisał(a):

  powoli zaczyna się walenie głową w mur. ostatnia szansa dla Nenada to poprawa gry po przerwie na reprezentację i perfekcyjnie przepracowany okres przygotowawczy przed wiosną oraz odrobina pokory i zgodnej głowy bo z tym coraz gorzej u trenera.aha jest jeszcze kwestia piłkarzy ale na nich już chyba nikt nie ma wpływu.

 2. Pulek napisał(a):

  Teraz nie wygramy z Sandecja Nowy Sącz to czołówka ucieknie i po mistrzostwie

 3. stowoda napisał(a):

  Przeczytalem wywiad z P.Rutkowskim – mówi że TYLKO 1 miejsce ! Ci co zadowolą się i gadają że 2 miejsce TEŻ NIE JEST złe muszą zwijać manatki. Podkreślił ze „świętych krów ” nie będzie przy robieniu czystki. No robi się ciekawie.

 4. hester napisał(a):

  Może ja naiwny jestem, ale ciągle mam nadzieję, że jakieś trybiki wskoczą na swoje miejsce i zespół odpali zaliczjąc morderczą serię podobną do początku ubiegłorocznej rundy wiosennej. Wręcz jestem tego pewien, że w lipcu będziemy trenera na rękach nosić. Chociaż przyznaję, żę na ten moment jest wiele przesłanek do malowania przyszłości w mniej jaskrawych barwach.
  PS. Polecam wywiad z Rutkowskim w PS. Mądrze facet gada, oby jego słowa ciałem się stały…

 5. Obiektywny napisał(a):

  Zbyt często w ostatnich miesiącach przewijał się temat „być albo nie być” dla Nenada Bjelicy. Efekt? Żaden. Skoro Lech ma odnosić sukcesy i dominować rozgrywki w Polsce, to w końcu musi przewartościować się w myśleniu, że drugie miejsce to też jest sukces, a sam awans do eliminacji europejskich pucharów to znakomity wynik. Znakomitym wynikiem będzie tytuł i jego podtrzymanie w kolejnych rozgrywkach. Jeśli w tym sezonie się nie uda, to powinien przyjść nowy trener. Odnośnie zawodników się nie wypowiadam na razie. Przyszło wielu, ale na razie żaden nie zachwycił do tego stopnia, by można było o nim powiedzieć, że jest wielkim wzmocnieniem.

 6. junior napisał(a):

  może powrót Rumaka? wbrew pozorom to nie jest głupi pomysł

 7. Max Gniezno napisał(a):

  I tak to widzę że do czerwca plyniemy z Bjelica na mostku. Tylko żeby to żeglarstwo nie zamieniło się w dryfowanie. Przypuszczam ( po wywiadzie Rutkowskiego ) że trener zimą ma odstrzelić paru grajków w zamian dostanie Rogne plus jeszcze jeden. 6 meczy do końca roku niech oni do cholery choć raz zaskoczą tysiące kiboli czymś pozytywnym a dla nich pewnie zwariowanym i ugrają 18 pkt.
  A poza tym pozdrawiam wszystkich którym dłuży się czas w tej przerwie na reprezentacje bo mi się jakby zegarek jakoś zatrzymał.

  • Dafo napisał(a):

   Wg wywiadu w przeglądzie sportowym to ma przyjść dwóch nowych piłkarzy plus ewentualnie kolejni jeśli dojdzie do sprzedaży kogoś z podstawowego składu (Jevtic, Gumny).

  • Michu73 napisał(a):

   Sprzedaż zawodnika z podstawowego składu zimą odebrałbym jako sygnał od Zarządu, ze nie ma z ich strony żadnej presji na wynik sportowy. My jesteśmy na etapie zgrywania zespołu. Potrzebujemy jakosciowego uzupełnienia składu a nie sprzedaży podstawowego zawodnika.

  • niewojnie napisał(a):

   Ta jasne. Ja NBN też bym nie sprzedawał

  • urwis napisał(a):

   !8 pkt, pewne, jak to że Atlantyda wypłynie w sobotę.

  • Michu73 napisał(a):

   Niewojnie, to była odpowiedz do Dafo (Jevitc, Gumny). Łapiesz?:)

 8. Franco napisał(a):

  Miejsce w tabeli nie zawsze odzwierciedla aktualny poziom gry i rozwoju. Trzeba brać pod uwagę wszystkie argumenty.
  Choć na pewno inaczej patrzy się na wymęczonego, mało przekonującego „mistrza jesieni”, a inaczej, zdobytego w takim samym stylu i punktowaniu, Mistrza sezonu.
  Wtedy (drugi przypadek) następuje zazwyczaj tendencja na przymykanie oka na pewne niedociągnięcia (Wąski:).
  Zastanawiam się czy to jest dobre na dłuższą metę.

  • Tytan napisał(a):

   Masz racje, z nasza gra powinismy byc na dnie. Miejsce w tabeli nie odzwierciedla poziomu gry.

 9. endrjiu napisał(a):

  Mistrzostwo albo do widzenia. Tylko, że w przypadku tego drugiego odejdzie Nenad a zawodnicy których tu ściągnął jeśli można to tak nazwać zostaną.

  • robson napisał(a):

   Bjelica ze swoich ściągnął tylko Dilavera i Situma. Reszta to wynalazki skautingu.

 10. Ekstralijczyk napisał(a):

  Tak jak wspomniał @Rojber + do tego zimą korekty w składzie i MP wielce prawdopodobne.

 11. Tadeo napisał(a):

  Ciekawy wywiad z Rutkowskim ,oby swoje słowa wprowadził w czyn.Nadal wierzę że Bielica to całe towarzystwo na wiosnę poukłada i na wiosnę zaczną grac tak jak tego kibice oczekują, czyli innej drogi jak po mistrzostwo niema.

 12. oko napisał(a):

  Mistrzostwo albo nowy trener to wybieramy mistrzostwo

 13. Ratajsy napisał(a):

  Do redakcji

  Proponuje publikowac najciekawsze komentarze kibicow ktorzy zaznaczyli inne zdanie. Forumowicze powinni miec mozliwosc poznania takich opinii

 14. urwis napisał(a):

  oko – zaraz, zaraz – jak będzie mistrzostwo , to przecież stary trener ZOSTANIE. To wtedy ALBO nie wyjdzie i na kogo wtedy będziemy jechać, na trenera mistrzów? To trzeba przeanalizować. Bo na kogoś jechać przecież trzeba.

 15. Siódmy majster napisał(a):

  Zwyciężyła opcja, którą wybrałem także ja.Nenad Bjelica nie ma innego wyjścia jak zdobyć tego majstra.Teraz albo nigdy!!!

 16. Pawelinho napisał(a):

  Jeżeli Bjelica nie zdobędzie tytułu MP to będzie to po prostu porażką, która będzie tylko winą trenera, który z taką kadrą jak teraz nie umiał tego MP wywalczyć i tyle.

 17. Mohito napisał(a):

  Na Mourinho czy Guardiole nas nie stać więc kto?
  1. Młody trener na dorobku (Rumak) mieliśmy
  2. Utytułowany polski trener (Skorża) mieliśmy
  3. Trener luzak (Urban) mieliśmy
  4. Dobry piłkarz w przeszłości (Bakero) mieliśmy
  5 Rokujący dobrze zagraniczny trener (Bjelica) mamy…
  więc kogo powinniśmy zatrudnić?

 18. Pele napisał(a):

  Ivan Djurdjevic

 19. Raven napisał(a):

  Lepszych grajków

 20. Konin napisał(a):

  Na początku sierpnia napisałem (odpadliśmy już wtedy z LE i PP), że albo po 21 kolejkach lider i minimum 6 punktów przewagi, albo wypad z klubu bo lepszych warunków do zdominowania tej śmiesznej ligi już może nigdy nie być i co??? Nie dość, że lidera nie ma i strata jest co raz większa, a najgorsze jest to że nic nie zmienia się w grze drużyny. Jak idzie to idzie a jak drużyna źle wejdzie w mecze to potrafi być apatyczna niemal przez 90 minut.
  Bjelica powinien był dostać ultimatum 6 wygranych lub odejście z klubu.

 21. urwis napisał(a):

  Napiszę przewrotnie – Magiera. Wiem , wiem – do Lecha nie pójdzie. Teraz. Pudel go zwolnił , ale chyba nie miał innego wyjścia, gdyby akcja „liść” miała miejsce wcześniej pewnie by ich trenował do dziś ze skutkiem punktowym nawet lepszym niż teraz. Moja opinia jest taka że z tych młodych , relatywnie, polskich trenerów dwóch jest rokujących na bycie w przyszłości trenerami kadry – Stokowiec i Magiera, Magiera chyba w tej chwili nie ma zatrudnienia , a byłby to taki prztyczek..

  • Mohito napisał(a):

   Przede wszystkim żadnych osób kojarzonych z Legią tutaj nie chce. A prztyczkami, jaraniem się że komuś kogoś podebraliśmy zostawmy tym ze wschodu. Żadnych kurrr… na Bułgarskiej.

 22. urwis napisał(a):

  @mohito -pierdolmy się we własnym sosie. A Legia będzie zaliczać kolejne tytuły.Wyjdź na pole. Spójrz na Świat.

  • oko napisał(a):

   Nie wiem skąd się urwałes ale oczywiste jest ze nie chcemy tu żadnego azjatyckiego ścierwa. A Legła dlatego ma te tytuły że nam dają karne jak z Górnikiem a im takie anuluja jak z Wisłą. A trener tylko z zagranicy i jeszcze droższy i jeszcze lepszy

 23. urwis napisał(a):

  A z choinki. Święta idą. Pamięć masz wybiórczą, nie anuowali z Legią? Trener Navarro, popchnie mocno do przodu , z zagranicy jest.

 24. kocianJanTratatam napisał(a):

  Zgadzam się z punktami wymienionymi przez Mohito.
  I tak, jak zwykle na młodego Rutkowskiego reaguję alergicznie, tak ostatni wywiad nieco mnie uspokaja, nie przewidując żadnych nerwowych ruchów na ławce.

  Od siebie dodam tylko, że skrajną głupotą byłoby działać na szkodę klubu i nie dać trenerom dokończyć tego sezonu, w momencie gdy piłka cały czas jest w grze, różnice w tabeli nieznaczne, a zwalnianie Bjelicy i jego ludzi teraz skończyłoby się sprowadzeniem jakiegoś strażaka ze starej, polskiej karuzeli trenerskiej i pewnie nie wytrzymałby do kolejnej jesieni.
  Nie tkwimy ani w takim bagnie, jakie było na jesień Skorży, ani nie jest tak źle, jak w nowym sezonie Urbana. Tymczasowy trener z łapanki na kilka miesięcy to wprowadzenie jeszcze większego chaosu i zamiatanie letniej akcji transferowej pod dywan.
  A za zmianę polityki i zagraniczny zaciąg w dużej mierze odpowiadają obecni szkoleniowcy pracujący w klubie. Albo się wybronią i będziemy świętować, albo latem połowa składu wyjedzie razem z nimi. Niech biorą za to odpowiedzialność, tym razem nie było jakiegoś mega zaciskania pasa i sprowadzania szrotu za półdarmo. Klub wyłożył pieniądze i ma prawo oczekiwać lepszej gry i lepszych wyników, na które przecież wszyscy czekamy.
  Drużyna ‚przyklepana’ przez Bjelicę zaliczy z nim wszystkie pełne okresy przygotowawcze i tu już nie będzie żadnych wymówek. Poprzednicy nie mieli aż takiego wyboru i komfortowej, szerokiej kadry, odnoszę też wrażenie, że obecny sztab miał dużo większą rolę przy dobieraniu zawodników do współpracy – tak pod kątem piłkarskim, jak i mentalnym. Rumaki tego nie dostawały…

  Zamiast wiary w Kolejorza, że nadchodzące mecze a przede wszystkim wiosna, będą nasze, to ludziom bliżej jest do przeciągłych gwizdów w 15 minucie spotkania, bo zapłacili za bilet, a Lech nie strzelił jeszcze co najmniej 2 goli, a oni wymagają.
  Trochę nam społeczeństwo mieniące się kibicami powariowało w ostatnich latach. Jak nie idzie to gwizdy przy każdej okazji – bo niecelne zagranie, bo remis do przerwy, bo deszcz padał, a kiełbasa moczona w wodzie była za słona.
  Już nie chcę poruszać tematu gnojenia naszej młodzieży, wychowanków, ludzi stąd, którym dostaje się znacznie grubiej, niż anonimowym obcokrajowcom, bo to dla mnie zjawisko niewytłumaczalne. Zamiast pomagać i dopingować, ciągle coś się nie podoba. Za takie postępowe społeczeństwo i model kibicowania to ja dziękuję.

 25. urwis napisał(a):

  do – kocianJanTratatam Ale wykład. Prowadziłeś kiedyś własną firmę? Jak nie , zrób to . Popatrz później na swój wpis. Będziesz wył ze śmiechu.