Spory postęp nawet w grze w 10, ale w wyniku wciąż niewielki

W meczu 21. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2011/2012, Lech Poznań zremisował na wyjeździe z Wisłą Kraków 0:0. Kolejorz zagrał dziś o niebo lepiej niż za kadencji Jose Bakero i to nawet od 64. minuty, gdy z boiska wyleciał Mateusz Możdżeń. Nie wiadomo więc, jak zakończyłoby się to spotkanie, gdyby Kolejorz do końca grał w jedenastu. Niemniej jednak „niebiesko-biali” wciąż są w walce o puchary poprzez ligę.

> Party Poker <

Mecz od ataku rozpoczął od razu Lech. W 1. minucie po wrzutce Henriqueza głową strzelał Możdżeń, ale Pareiko kapitalnie obronił to uderzenie. Po trzech minutach Kotorowskiego próbował za to przelobować Iliev, lecz piłka poszybowała tuż nad bramką. W 11. minucie kolejna akcja Lecha. Futbolówka trafiła na prawą stronę do Możdżenia. Ten uderzył, jednak niecelnie. W 15. minucie głową po wrzutce Pareiki uderzył Injać, ale obok bramki.

Po kilkunastu minutach dobrej gry Lecha, w 21. minucie przebudziła się Wisła. W 21. minucie z dystansu kropnął Wilk, lecz bardzo źle. Minęły raptem trzy minuty i tym razem z daleka strzelał Nunez. Kotorowski z kłopotami, ale jednak złapał futbolówkę. W 28. minucie spotkania wiślakom pozazdrościł Ubiparip. Huknął z dystansu, choć niecelnie.

W 32. minucie gry z prawej nogi po ziemi strzelił Kirm. Po raz kolejny jednak piłka przeleciała obok bramki. Po chwili uderzenie Bitona i futbolówka ląduje w rękach Kotorowskiego. Po dwóch minutach odpowiedź Lecha. Najpierw zablokowana bomba Ubiparipa, a później minimalnie niecelne uderzenie Rudnevsa. W 45. minucie kapitalna akcja Lecha! Miękka wrzutka Stilicia, zgrania głową Rudnevsa i mocny strzał z woleja Możdżenia broni Pareiko! Do przerwy 0:0, lecz gra Kolejorza naprawdę wygląda dobrze.

Drugą połowę od ataków rozpoczęła Wisła. W 48. minucie z dystansu uderzył Nunez, ale piłka poszybowała nad bramką. Po pięciu minutach kolejny strzał z dużej odległości Wisły, a co za tym idzie, znów niecelny. W 59. minucie gry zakotłowało się pod bramką Lecha. Na szczęście dla Kolejorza, piłkę wybił jeden z obrońców.

W 66. minucie rzut wolny wykonywała Wisła. Futbolówka trafiła na głową Meliksona, ale Izraelczyk fatalnie przestrzelił. Po chwili kolejny stały fragment gry i kapitalna obrona Kotorowskiego! W 69. minucie znów okazja dla Wisły, jednak futbolówka po płaskim zagrania znów znalazła się rękawicach bramkarza Kolejorza. W 72. minucie przebudzili się lechici. Dośrodkowanie z prawej strony Krivtsa uprzedził w ostatniej chwili jeden z wiślaków. Minęło zaledwie kilkanaście sekund, a Kikut będąc w polu karnym po rzucie rożnym zmarnował stuprocentową okazję.

W 76. minucie meczu doszło do nieporozumienia w obronie Lecha. Piłkę złapał ostatecznie Kotorowski, choć pod bramką Kolejorza było groźnie. Dwie minuty później mocno z dystansu kropnął Diaz i na dodatek celnie. Na posterunku był na szczęście Kotorowski. Później Wisła waliła głową w mur, a Lech nastawiał się na kontry, bo grał w 10. W 92. minucie na środek do Rudnevsa zagrywał Injać, lecz w akcję w ostatniej chwili włączył Diaz. W ostatniej akcji meczu głową strzelił jeszcze jeden z wiślaków, ale piłka wylądowała w rękach Kotorowskiego. Ostatecznie mecz zakończył się remisem.

TS Wisła Kraków – KKS Lech Poznań 0:0 (0:0)

Sędzia: Robert Małek (Zabrze)

Żółte kartki: Możdżeń, Arboleda, Rudnevs

Czerwona kartka: 64 min. – Możdżeń (za drugą żółtą, faul taktyczny)

Widzów: 18000 (1600 kibiców Lecha)

TS Wisła: Pareiko – Jovanović, Jaliens, Chavez, Diaz – Kirm (60.Melikson), Wilk, Nunez (79.Jirsak), Iliev, Paljić (60.Garguła) – Biton.

Rezerwowi: Jovanić, Bunoza, Szewczyk, Jirsak, Garguła, Brud, Melikson.

KKS Lech: Kotorowski – Kikut, Wołąkiewicz (46.Arboleda), Kamiński, Henriquez – Możdżeń, Injać, Murawski, Stilić (70.Djurdjević) – Ubiparip (61.Krivets), Rudnevs.

Rezerwowi: Burić, Wojtkowiak, Djurdjević, Arboleda, Tonev, Krivets, Ślusarski.