Smuda lepszy od Rumaka

W meczu 5. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2013/2014, Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Wisłą Kraków 0:2 (0:2). „Biała Gwiazda” przede wszystkim w pierwszej połowie zagrała z dużo większym zaangażowaniem z którym Kolejorz nie umiał sobie poradzić. Po zmianie stron zagrał lepiej, ale to nie wystarczyło nawet na honorowego gola. Tym samym były opiekun „niebiesko-białych”, Franciszek Smuda dał Mariuszowi Rumakowi solidną lekcję.

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

1 min. – Pierwsza akcja Wisły i było bardzo groźnie. Najpierw wrzutka Małeckiego przeszła wszystkich zawodników, a później piłka trafiła po serii błędów do Chrapka. Ten trafił prosto w Kotorowskiego.
5 min. – Cóż za odpowiedź Lecha. Prostopadła piłka do Teo, a jego strzał z lewej nogi ofiarnie obronił Miśkiewicz. Była to piękna akcja.
9 min. – Małecki ograł na lewej stronie Możdżenia. Podał do środka, ale Brożek nie zdążył do piłki.
11 min. – Kontra Lecha. Hama do Gergo, który uderzył. Strzał został zablokowany.
12 min. – Tym razem strzał Pawłowskiego został zablokowany przez Głowackiego.
15 min. – Dwie akcje Wisły z czego jedna skrzydłem. Lechici mieli wiele szczęścia.

20 min. – Sporo walki w środku pola. Lech jest bardziej przyczajony, Wisła stara się atakować szybko.
23 min. – Prostopadłe podanie do Brożka dobrym wyjściem zatrzymał Kotorowski.
26 min. – Strzał Gergo z lewej nogi z kłopotami obronił Miśkiewicz.
28 min. – Piękna piłka do Teo. Ten zagrał na środek, ale za późno.
30 min. – Po faulu Wołąkiewicza rzut karny na gola zamienił Brożek. 1:0 dla Wisły.

33 min. – Zły strzał z daleka Hamalainena.
35 min. – Znów było groźnie. Brożek do Garguły, ale ten chybił.
37 min. – Teo do Ubiparipa, którego w ostatniej chwili zatrzymał Burliga.
42 min. – Szybka kontra Lecha. Piłkę po zagraniu Gergo stracił Teodorczyk.
44 min. – Dośrodkowanie Gergo przeciął Miśkiewicz.
45 min. – 2:0. Obrona Lecha ośmieszona przez Wisłę. Garguła zakręcił Henriquezem i zdobył gola.

47 min. – Błąd Lecha w środkowej strefie. Sam na sam był z Kotorem, ale źle wypuścił sobie piłkę.
48 min. – Ostre wbicie piłki Pawłowskiego złapał Miśkiewicz.
49 min. – Strzał Ubiparipa broni Miśkiewicz.
51 min. – Szybką akcję Wisły zatrzymał wybiciem piłki Wołąkiewicz.
58 min. – Lech ma w tej połowie przewagę, ale nie ma strzałów.

60 min. – Dośrodkowanie Pawłowskiego i niewiele brakowało, aby Ślusarski zdobył gola głową.
62 min. – Sarki długo biegł sam na sam, ale zatrzymał go Kotorowski.
68 min. – Ciut za mocne podanie Pawłowskiego przy akcji 3 na 3.
75 min. – Strzał Pawłowskiego broni Miśkiewicz.

78 min. – Rajd Teo lewą stroną. Podanie do środka, ale tam był obrońca Wisły.
81 min. – Ubiparip lobował lekko Miśkiewicza, jednak ten był dobrze ustawiony.
85 min. – Nic nie wynika z ataków Lecha. Ostatnie podania są złe podobnie jak strzały.
90 min. – Dwukrotnie w polu karnym faulowani byli zawodnicy Lecha. Sędzia nakazał grać dalej.
90+6 min. – Lech przegrał 0:2. Miał dużo szans, ale goli nie zdobył. Pierwsza połowa dla Wisły, druga dla Lecha, trzy punkty dla Wisły.

TS Wisła Kraków – KKS Lech Poznań 2:0 (2:0)

Bramki: 30.Brożek – k. 45.Garguła

Żółte kartki: Burliga, Stjepanović – Możdżeń, Ślusarski, Trałka

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

Widzów: 18458

TS Wisła: Miśkiewicz – Burliga, Jovanović, Głowacki, Bunoza – Sarki (63.Boguski), Stjepanović (77.Nalepa), Chrapek (88.Fryc), Garguła, Małecki – Brożek.

Rezerwowi: Bieszczad, Chavez, Stolarski, Fryc, Nalepa, Burdenski, Boguski.

KKS Lech: Kotorowski – Możdżeń, Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquez – Trałka – Lovrencsics (46.Ślusarski), Pawłowski, Hamalainen, Ubiparip (87.Drewniak) – Teodorczyk.

Rezerwowi: Gostomski, Kędziora, Arboleda, Douglas, Drewniak, Ślusarski.