Śmietnik Kibica

Piąty „Śmietnik Kibica” czynny od 23 czerwca 2014 do 20 stycznia 2015 po 19481 oddanych komentarzach zapchał się. Zapraszamy do nowego i czystego śmietnika. Kliknij -> TUTAJ


komentarzy 19 481

 1. 07 pisze:

  @Tomek27 – sorry kolego, ale jakiś cwel się podszywa pod mojego nicka. Uważaj. W godzinach wpisu byłem na pływalni.

 2. Classic pisze:

  kibol – klubem nie rządzi KK, tylko Rutkowski. Klimczak jest po to, żeby zgadzały się tabelki w Excelu. Poza tym kto powiedział Ci, że KK generuje straty? Z tego co wiem, wykonuję swoją robotę, czyli właśnie zmniejszanie zadłużenie bardzo dobrze. Słyszałem to z kilku źródeł, osób bardziej ogarniętych w temacie ode mnie więc ufam tym opiniom.

  Jakie widzę pozytywy? Pierwsze z brzegu: cięcie kosztów, pozbywanie się przepłaconych zawodników, obniżenie kosztów stadionu, rozbudowa skautingu – za relatywnie małe pieniądze sprowadziliśmy wielu świetnych zawodników, często z kartą na ręku. Zwiększone inwestycje w akademię – klub daje ogromne nakłady na młodzież, działa naprawdę profesjonalnie. To za parę lat zaprocentuje jeszcze bardziej niż teraz. Zdradziło ich natomiast to, co ja uważam za bardzo słuszną koncepcję, czyli długofalowa praca z trenerami. Problem w tym, że postawili na złego… Rumaka. ;) Ale wyborem Skorży i tego sztabu pokazali, że czegoś się chyba nauczyli.

  Podsumowując na plus: wychodzenie na finansową prostą chociaż, inwestowanie w struktury które będą służyć klubowi przez długie lata – skauting i akademia. Kto w Polsce może pochwalić się czymkolwiek poza wyciąganiem siana z miejskiej kasy i błaganiem o ratunek? Naprawdę mamy tak źle? Też chciałbym więcej, ale zdrowy rozsądek podpowiada, że jeśli ktoś za parę lat ma być siłą polskiej piłki, to będzie to Lech. Oraz Legia, choćby dlatego, że zawsze będzie miała większe możliwości finansowe jako zespół ze stolicy.

 3. Classic pisze:

  Pytanie do zainteresowanego/zainteresowanych: czy 07 i 07;) to jedna osoba? :)

 4. B_c00L pisze:

  no i widzisz… duzy zastrzyk gotowki… z kad mamy wziac duzy zastrzyk gotowki? Masz cos ukrytego pod maceracem i nie chcesz sie podzielic? :) nie chcemy sie chyba wpedzac w dlugi co? Wole jednak Rutka ktory chce zbudowac Lecha ktory bedzie w stanie zarabiac na siebie niz jakiegos luja z Arabii czy innej Warszawy ktory przyjdzie machnie szmalem i sie znudzi a my wyladujemy w okregowce.

 5. deel pisze:

  Uważam, że co do „wyciągania” naszych zawodników z akademii to chyba będzie wyjątek. Warszawskie zachłystywanie się tematem Bielika jest głupie. To nie jest tak, że Arsenal zobaczył go dopiero grającego w Legii. Obserwował od dawna – więc adres naszej akademii znają. Może ktoś podpytywał Kucharskiego i ten zwietrzył siano, mając pewność transferu przekabacił rodziców chłopaka i ściągnął do Legii. Myślę, że trzeba by zabezpieczyć niemożność opuszczenia akademii bez zgody klubu przed ukończeniem 18 lat.

 6. kibol z IV pisze:

  @Classic – generowanie strat to zbyt długie trzymanie Rumaka i blamaże które doprowadziły do mniejszego zainteresowania Lechem w kwestiach wymienionych w poprzednich postach. Sam w którymś z wcześniejszych postów stwierdziłeś iż mamy kilkadziesiąt baniek w plecy …jak to się ma do bardzo dobrego zmniejszania zadłużenia które uwypuklasz w ostatnim poscie ? Sam Klimczak bodajże w poprzednim oknie roku stwierdził iż już niebawem wyjdziemy z zadłużenia…a teraz mówi zupełnie coś innego a Rutek pozycza nam kasę na transfery. Coś nie tak …czyż nie ?

 7. kibol z IV pisze:

  B_cOOL- długi mamy cały czas…teraz jeszcze je powiększymy …Kiedy z nich wyjdziemy ??Zajebiscie no nie . Tak jak słusznie zauważyła aliz…biedni nie goszczą na salonach.

 8. B_c00L pisze:

  To wszystko wiemy… widze ze poza wytykaniem bledow i przepychanki w stylu „nie! to ja mam racje!” na konstruktywna rozmowe o tym czy jest cos co zarzad moglby zrobic (realnie a nie „dawac siano”) nie mam co liczyc :( Moze wiec zmienie temat: Kamil Wilczek – wartoby czy nie wartoby? :) od jakiegos czasu marzy mi sie ten zawodnik. Jest jak Zaur ale nie podpala sie, jest lepszy technicznie i podnosi glowe zanim dostanie pilke :) Myslicie ze daloby sie wyjac i jak myslicie ile by Tesco Arena Klub zarzadali za niego? W ogole ktos wie jakie ma sympatie klubowe Wilczek? chcialby isc do Lecha?

 9. B_c00L pisze:

  deel – doklanie tak bylo wiec jakos wielkich pretensji do zarzadu o ta sytacje nie mam

 10. Classic pisze:

  kibol – to kwota jaka rzekomo był właśnie w momencie zmiany zarządu, teraz jest podobno znacznie lepiej, chociaż wciąż nie jest idealnie jak widać. My z tego co ugramy teraz pokrywamy bieżący budżet i spłacamy stare zadłużenie. Warto mieć to na uwadze. Rumakiem sobie nie pomogli, ale jak widać, spisany przeze mnie na straty sezon Skorża wyciągnął na tyle, że wciąż wierzę w mistrza i PP, więc wstrzymam się z ostateczną oceną do końca rozgrywek.

  Rutek pożyczył kasę na transfery? Pierwsze słyszę, może coś przegapiłem.

  To moja osobista opinia, nikt nie musi się z nią zgadzać. Ja nie jestem adwokatem zarządu, mówię tylko jak to widzę. Dla mnie Lech poza Legią to jedyny klub w Polsce robi coś co wygląda jak jakiś plan, przemyślane działanie, długofalowe myślenie. Inni działają na zasadzie „byle do 10, byle dostać licencje”. Polskie zespoły cierpią na krótkowzroczność. Wyrzygać kasę na jakiegoś emeryta z Francji i jego kontrakt, zamiast zainwestować w młodzież. Bo liczy się tu i teraz, a potem płacz i skomlenie o kasę z miasta – to nie jest coś co ja akceptuje, to nie jest model klubu jaki chce w mieście gdzie ludzie słyną z gospodarności. Ja mam jakieś małe wymagania, czy inni są w gorącej wodzie kąpani? Sam już nie wiem. Pisałem to parę razy: cieszmy się z Rutka swego, mogliśmy dostać gorszego. Króla czy innego patafiana. A, że nie szasta sianem i nie pompuje go w Lecha – a kto w Polsce w dzisiejszych czasach to robi?

  Czas pokaże kto miał rację – z tym, że ja nie mówię o perspektywie pół roku, a o 3, 4 sezonach.

 11. czaro1987 pisze:

  Różnica na temat informacji o długach miedzy Lechem i Legia jest taka , że w Lech otwarcie o kiludziesięciomilionowym długu mówi prezes a w Legii dziennikarz PS ale ja doskonale wiem przecież Klimaczak mówi tak specjalnie :)

 12. kibol z IV pisze:

  B_cOOL – podaję Tobie przykłady potwierdzjące mą tezę….Ty nie dałeś żadnego konkretnego argumentu na obronę swych . Wytykasz mi to iż bronię swych opinii które nie zgadzją się z Twymi…czyż to co napisałeś o mnie nie odnosi się akurat do Ciebie.Dofinansowanie Lecha i zatrdunienie kompetentnych osob do zarządzania klubem oto dewiza na lepsze jutro Lecha. Moim zdaniem limit błędów przez obecny zarząd został wyczerpany i przy dymisji Rumaka powinna nastąpić dymisja zarządu.
  Teraz jest Skorża i oby udało mu się wybrnąć z tej nieciekawej sytuacji co oczywiście nie zmieni faktu iż czas obecnego zarządu ….minął. Niestety czas goni jeśli zechcesz kontynuować rozmowę …chętnie będę kontynuował ją jutro.

 13. kibol z IV pisze:

  @Classic – Rumakiem co obaj zgdonie stwierdziliśmy ….zaszkodzili nam wszystkim. Co do Skorży uważam to za pozytyw . W Polskiej lidze na pewno osiągniemy z nim sukces. Jak będzie na arenie międzynarodowej …trudno wyrokować na dziś.

 14. aliz pisze:

  ja pier… oglądacie mecz?? zawałak jak nic !!!!!!

 15. aliz pisze:

  tego sie nie da oglądac bez spokoju nawet komentatorzy nie wytrzymują ciśnienia !!!!! QŹWA do biju Polacy !!!!!!

 16. aliz pisze:

  40 sek do końca mamy 1 bramke przewagi i jednego zawodnika więcej mobilizacja w PL na maxa. KASA zrobił swoje !!!!!!!!
  10 sek do końca !!!

 17. ArekCesar pisze:

  Rosja na kolanach 26:25!!!

 18. aliz pisze:

  JEST !!!!
  szalona walka WYGRANA !!!!

 19. tomasz1973 pisze:

  No i kacapy dostały!!!!!
  Te emocje przez cały mecz to jest coś za co kocham piłkę ręczną!

 20. Ekstralijczyk pisze:

  Piękny mecz Polaków z happy endem ! :)

 21. KKs7 pisze:

  ale mecz, brawo Polska

 22. baczi_kks pisze:

  Licze, ze Lech na wiosne bedzie dostarczał nam takiej samej adrenaliny jak nasi pilkarze reczni. Ruskie śmiecie na kolanach, to cieszy najbardziej:))

 23. Ejber pisze:

  Szmal i Wyszomirski=klasa to oni wybronili nam dzis ten mecz, bo skuteczność dalej woła o pomstę do nieba, brawa dla Rojewskiego no i Wiśniewskiego, mam wrażenie że właśnie Wiśniewski to jedyny skrzydłowy, który myśli-Krajewski, Orzechowski i Daszek jak narazie mają skuteczność masakrycznie słabą.

 24. aliz pisze:

  ufff czy oni nie potrafią wygrać normalnie tylko niemalże przez cały mecz pogoń za wynikiem??
  tabela nie wygląda już źle. Mamy dwie wygrane Rosja tylko 1, Arg remis i wygraną, o 19.00 arcyważne spotkanie Niemcy-Dania. Z całej mocy będę kibicować szkopom (czort z nimi- niech wygrają bo do tej pory mają komplet zwycięstw), bo to leży w naszym interesie by wygrali z Dania, bo wówczas Duńczycy będą mieć 1 wyg i 1 remis.

 25. ArekCesar pisze:

  A ja bym wolał by wygrali Duńczycy, bo wtedy się tabela spłaszcza. Nie wiem jak jest w kolejnych rundach czy znowu grupa czy play-off, ale jeśli grupa to przy porażce Niemców odejdą punkty za bezpośrednie mecze nam i im. Pod warunkiem oczywiście że ogramy Danię.

 26. aliz pisze:

  @Ejber
  masz rację – to co i jak wybronił Wyszomirski to się nie mieści w głowie. ja zawsze go mam za szczeniaka a gościu juz ma 27 lat – więc jest akurat w topowym okresie dla brakarza. Kasa to wiadomo był jest i będzie światowa klasa, Dobrze, że mamy Piotrka, bo Sławek przecież do końca życia w bramce stać nie będzie, a ma juz 36 lat. i musimy mieć kogos do bramki :-))
  Ogólnie trzeba powiedzieć, że Bigler powolutku robi zmianę warty w naszym zespole mając na uwadze igrzyska w Rio i w przyszłym roku ME w Polsce.

 27. m pisze:

  No i co z tym Bielikiem?
  Miał wczoraj podpisać kontrakt (czy to dla niego w ogóle aby awans sportowy? LOL przecież Legia to megagalaktyczny klub..wkrótce 200 mln „budżetu”,awans do pierwszej 30 klubów Europy itd.LOL)
  A tu cisza..Coś nie poszło? Do gry włączyła się Benfica? :))
  Głupi ci Angole czy co? A może nie czytają Przeglądu Sportowego bo od razu by wiedzieli co tracą na rzecz Benfiki..:))

 28. aliz pisze:

  @ArekCesar
  nie pisałam o tym wczoraj – z grupy wychodza 4 druzyny i od razu faza pucharowa. Wychodząc z 1 miejsca (nierealne) trafia się na 4 drużynę wz grupy (a tam tabela na razie taka: Szwecja, Francja Egipt i Islandia grupa gra dzisiaji nie znam wyników trzeciej kolejki)
  Wychodząc z 2 miejsca trafia sie na 3 w grupie C, a z trzeciego – na drugiego w C.
  Zakładając, że Szwedzi i Francuzi zajmą dwa pierwsze miejsca, to trzeba koniecznie wyjść na drugim miejscu wówczas mamy do wyboru Egipt, Islandia bądź Czechy

 29. aliz pisze:

  * na 4 drożynę z grupy C

 30. tylkoLech pisze:

  Ja też czasami wkurzalam się na właścicieli, zarzucając im za małe Zaangażowanie w Lecha, jednak zdecydowanie bliżej mi do spokojnej, merytorycznej oceny Classica, niż przypisywania zarządowi wszelkich złych intencji i win. Na pewno popełnili sporo błędów, ale nie sądzę, by wynikały one ze złych intencji. Zarzucacie im, że za długo trzymali Rumaka, fakt. M yślę, że mogło to mieć zwiazek z pewną koncepcją prowadzenia klubu,czyli dużego nacisku na rozwój akademii i stawiania na wychowankow, na których później można by sporo zarobić. A mam wrażenie, że Rumak najbardziej lubił pracować z młodymi i powinien kilka lat popracować z juniorami.
  A wracając do Bielika, to czytałam, że Kucharz zrobił to celowo, aby odegrać się na Rutkowskich za transfer Lewandowskiego, przy którym doszło do sprawy w sądzie, o czym zresztą wiecie.

 31. ArekCesar pisze:

  To zmienia postać rzeczy. Musimy wygrać wszystko, by trafić na słabszych. Chociaż jak wiemy Islandia to też nie słabeusz, a z Egiptem chyba graliśmy w sparingach i 1 mecz przegraliśmy. Chyba, że teraz pomyliłem z jakąś inną drużyną.

 32. Piotrek pisze:

  Można narzekać na politykę transferową i ogólnie skąpstwo, ale PR-owo to Lech stoi na bardzo dobrym poziomie. Dziś dostałem list z autografami naszych zawodników i trzy programy meczowe po mojej prośbie listownej sprzed dwóch tygodni.

 33. aliz pisze:

  I w takim przypadku wygrana Niemców nam jest niesamowicie na rękę, bo zabiorą im kolejne pkty. Za wszelką cenę w 1/8 trzeba ominąć FRA i SWE, więc tylko 2 pierwsze miejsca w grupie to gwarantują.
  Dania już jeden pkt straciła z ARG i przydałaby się ich przegrana z Niemcami, bo szkopy i tak mają już 2 wygrane. 1 miejsce w grupie dla nas jest raczej nierealne, natomiast dla Duńczyków jeszcze tak, ale muszą wygrać z Niemcami, a tego bym nie chciała, tym bardziej, ze ostatni mecz grupowy właśnie gramy z Duńczykami, więc lżej nam będzie gdy DEN przegrają.

 34. MichalRdm pisze:

  czy mi sie wydaje czy smietnik wysiadł?

 35. MichalRdm pisze:

  o sorry. To jednak mi sie cos zawiesil i dopiero po dodaniu komentarza pokazal mi posty

 36. KKs7 pisze:

  powiem Wam tak: piłka ręczna wyzwala we mnie takie emocje, że niweluje działanie nawet alko, ale w 2010 jak oglądałem multiligę u siebie na piętrze i Lech wygrał w Chorzowie, Wisła wtopiła, bramy do MP zostały otwarte, to nie mogłem zejść schodami na parter u siebie w chacie, choć nie widziałem nawet butelki z piwem tego dnia, bo był to środek tygodnia

 37. KKs7 pisze:

  ze szczęścia nie czułem nóg, poruszałem się jakimiś dziwnymi skokami, czy nawet nie skokami tylko rzutami

 38. KKs7 pisze:

  @aliz z czystej ciekawości ręczna czy siatka?

 39. ArekCesar pisze:

  Ale porażka Danii to i tak w sumie tylko 3 stracone punkty i my przy wygranej w czwartek i tak nie możemy z nimi przegrać. A tak oglądając ten ich pojedynek teraz to musimy uważać na ich skrzydła, bo widzę, że dużo nimi grają + oczywiście bomby Hansena.

 40. ArekCesar pisze:

  KKs7 – ja też wtedy wariowałem i to niedowierzanie Terleckiego przy komentarzu. Gol? Ale będzie kontrowersja…. w dupie go miałem… szalałem. A za chwilę Cracovia myk i mamy lidera. Piękne chwile, czas to powtórzyć.

 41. aliz pisze:

  @KKs7
  i jedno i drugie i kosz też :-))
  jak sie grało na poziomie liceum w reprez. szkoły w ręczną to zostaje, na siatkę byłam trochę za niska, ale też „z ławki” grałam, mniej w kosza…
  a kolegom kibicowałam w nożnej :-))