Wyrachowani mistrzowie!

lechlechiaW meczu 17. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2015/2016, Lech Poznań wygrał na wyjeździe z Lechią Gdańsk 1:0 (0:0) i kontynuuje swoją serię! Kolejorz zaprezentował dziś bardzo wyrachowany oraz do bólu skuteczny futbol, który pozwolił mu odnieść bardzo ważne zwycięstwo. Dzięki 3 punktom Mistrz Polski cały czas walczy o awans do górnej ósemki jeszcze w tej rundzie!

2 min. – Od początku meczu grę prowadzi Lechia.
7 min. – Arajuuri zatrzymał kontrę Lechii po błędzie Tetteha.
9 min. – Lech jest zdecydowanie za mocno cofnięty. Lechia miała już 2 rożne.
10 min. – Szymek w tempo do Gajosa. Strzał został zablokowany.
11 min. – Karny dla Lechii… Arajuuri lekko zahaczył Milę.
11 min. – Nie ma gola. Kuświk trafił w poprzeczkę.
12 min. – Dobra akcja. Wrzuta Ceesaya i główka Hamalainena ciut niecelna.
15 min. – Czas, by Lech zaczął grać w piłkę, bo na razie głównie za nią biegał.

20 min. – Lech opanował sytuację, ale jego gra wygląda bardzo słabo.
23 min. – Ofensywna gra Lecha nie istnienie. Nie umie utrzymać się przy piłce ani wymienić nawet 3 dobrych podań.
27 min. – Jedna z nielicznych akcji Lecha. Marić wyłapał podanie Szymka.
30 min. – Lechia nie ma już takiej przewagi jak na początku, lecz Lech wciąż nie ma sytuacji.

33 min. – Mocne uderzenie Peszki broni Burić.
35 min. – Lech protestuje, bowiem sędzia powinien podyktować rzut karny po faulu na Hamalainenie.
40 min. – Zepsuta kontra przez Hamę złym podaniem.
41 min. – Ładna podcinka Szymka do której nikt nie doszedł. Szkoda.
43 min. – Gerson ciągnął Gajosa… sędzia nic nie widział.
45 min. – Do przerwy 0:0. Lech słabo ogarnia ten mecz, a sędzia jeszcze gorzej.

48 min. – Nic się nie zmienia. Nadal Lechia przeważa.
50 min. – Idiotyczne nieporozumienie obrony. Na szczęście Kuświk nie trafił dobrze w piłkę.
53 min. – Zamieszanie w polu karnym Lechii po wolnym Lecha. Trałka nie trafił czysto w piłkę.
57 min. – Lech nie ma pomysłu na akcje. Lechia jak sforsować obronę Lecha.

64 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOOL !!!!!!!!!!!!! 1:0 !!!! Był faul na Kasprze, ale akcja poszła dalej. Piłkę dośrodkowań Szymek, a z bliska akcję zamknął Hamalainen!
67 min. – Ta bramka pozwala Lechowi jeszcze mocniej grać z kontry.
70 min. – NIE MA GOLA! Kownaś do Szymka i ten chybił w świetnej sytuacji!
73 min. – Kontry w wykonaniu Kolejorza wyglądają coraz lepiej.

79 min. – Makuszewski trafił w poprzeczkę. Lech nie mógł interweniować, bowiem przez piro odpalone przez Lechię dosłownie nic nie było widać. Mecz został przerwany.
84 min. – Mecz został wznowiony.
86 min. – W końcówce meczu Lech musi oddalić piłkę jak najdalej od swojej bramki!
87 min. – Ceesay nie może grać z powodu urazu. Zastąpił go Kędziora.
90 min. – Sędzia przedłużył 9 minut!
90+2 min. – Była dobra kontra, której nie wykończył Gajos.
90+4 min. – Zaciekła obrona w końcówce.
90+5 min. – Lekki strzał Formelli broni Marić.
90+7 min. – Czekamy już na koniec!
90+8 min. – Jak ten czas długo leci!
90+9 min. – Tak JEST! Wygrywamy!

Lechia Gdańsk – KKS Lech Poznań 0:1 (0:0)

* 12 min. – Grzegorz Kuświk nie wykorzystał karnego (trafił w poprzeczkę)

Bramka: 64.Hamalainen

Żółte kartki: Tetteh, Kamiński, Trałka, Ceesay

Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Widzów: 14260

Lechia: Marić – Stolarski, Janicki (46.Wojtkowiak), Gerson, Marković (83.Wiśniewski) – Borysiuk, Kovacević – Makuszewski, Mila (74.Żebrakowski), Peszko – Kuświk.

Rezerwowi: Budziłek, Wojtkowiak, Żebrakowski, Chrzanowski, Gołuński, Łukasik, Wiśniewski.

KKS Lech: Burić – Ceesay (88.Kędziora), Arajuuri, Kamiński, Kadar – Tetteh, Trałka – Lovrencsics (60.Formella), Gajos, Pawłowski – Hamalainen (68.Kownacki).

Rezerwowi: Gostomski, Douglas, Kędziora, Jevtić, Holman, Formella, Kownacki.