Robert Gumny odchodzi z Lecha

Niespełna 20-letni prawy obrońca, Robert Gumny w rundzie wiosennej piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018 nie będzie już występował przy Bułgarskiej. Po wpłynięciu do klubu oferty od niemieckiej Borussii Mönchengladbach we wtorek, 30 stycznia wyrażono zgodę na odejście wychowanka Kolejorza już tej zimy. W ciągu kilku dni klub przedstawi jego następcę.


Temat odejścia Roberta Gumnego jest zupełną nowością i może być szokiem dla kibiców. Wychowanek Lecha Poznań po powrocie ze zgrupowania otrzymał lukratywną ofertę z siódmej obecnej drużyny Bundesligi po czym za zgodą klubu wyleciał do Niemiec na środowe testy medyczne. Kolejorz nie zamierzał sprzedawać „Gumy” już tej zimy, jednak dał swojemu obrońcy zgodę na odejście po tym jak Borussia przystała na warunki Lecha Poznań, a zarząd porozumiał się z jego następcą.

Lech Poznań na transferze 19-letniego obrońcy zarobi rekordową sumę bijając jednocześnie rekord z lata 2017, kiedy sprzedał Jana Bednarka do Southampton za 6 mln euro. Teraz na konto Kolejorza wpłynie 6,5 miliona euro (ponad 27 milionów złotych) + bonusy. Jeszcze w tym tygodniu w stolicy Wielkopolski spodziewany jest następca Roberta Gumnego, który od razu będzie gotowy do gry. Jego rynkowa wartość to blisko 2 mln euro.

Więcej o niespodziewanym transferze Roberta Gumnego w specjalnym, środowym odcinku „Na chłodno”.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 278

 1. stowoda pisze:

  sprawdziłem na Twitterze na ich stronie na razie NIE MA ta ŻADNEJ informacji na temat Gumnego/jego zdrowia, nie ma też na stronie oficjalnej klubu. Ale rozumiem temat „rusko-warszawska” dezinformacja to normalka.

 2. anonimus pisze:

  Gumny nie przejdzie do Borussi M. W sumie to i dobrze

 3. rats pisze:

  info z twittera
  Tomasz Włodarczyk
  ‏ @wlodar85
  18 min.18 minut temu

  Transfer Roberta Gumnego upadł na tę chwilę. Przedziwna sytuacja. Z oblanymi testami bym się wstrzymał. Można łatwo chłopakowi zrobić krzywdę.

 4. bogo pisze:

  Upadł? On już jest w drodze powrotnej do Polski…

 5. CzyWyMacieZgorem? pisze:

  Gumny oblał testy medyczne.

 6. Wal Das pisze:

  Nie oblał testów,tylko szkopy chciały mniej zapłacić…

 7. D73 pisze:

  GUMA ZOSTAJE BO COŚ MU W KOLENAIE ZNALEźLI I NIE KUPIĄ GO TERAZ. MOZE LATEM!!!!!

 8. stowoda pisze:

  Kurde, sprawdżcie sobie Twitter BorussiM. i ich Facebook jeśli chcecie wiedzieć więcej niż tzw „informacje” z magla. Tam NIC nie piszą o Gumnym. NIC !

 9. ArekCesar pisze:

  Co ma być to i tak będzie. Jak nie oni to ktoś inny później. Walczymy o mistrzostwo.

 10. mól pisze:

  Guma zostaje w Lechu, szkopy zrobili go inwalidą!!!

 11. Piknik pisze:

  Powodzenia w nowym klubie, trochę szkoda bo taki zawodnik przydałby się drużynie w walce o majstra, a z drugiej strony to szansa rozwoju młodego piłkarza, mam tylko nadzieje ,że większość z tych pieniędzy będzie wykorzystana do wzmocnienia naszej kadry.

 12. Chris65 pisze:

  @Kuba.. Każdy ma swoje własne argumenty. Tutaj nie chodzi o jednego młodego piłkarza ale o schemat funkcjowania klubu.. Ja rozumiem że taka kasa to spory zastrzyk gotówki (oczywiście w jakiejś nieznanej niewtajemniczonym kwocie dla klubu oraz kieszeni właściciela) ale sprzedaż i co dalej… Jaka kwota jest przeznaczona na transfery w stosunku do otrzymanych z transferów pieniędzy. Jest to 5 czy może 10%.otrzymanej kwoty. Wartość Lecha niestety odzwierciedla politykę właściciela. Rozumiem że to oczywiście rzecz umowna bo wartość w/g Transfermarkt-u nie wygrywa meczy ale w wielu przypadkach jest to obiektywna ocena wartości sportowej klubu. Co do Baranów i beczenia to może wyhamuj z tymi złośliwym sloganami bo każdy ma prawo wypowiadać się na forum oczywiście w ramach jakiegoś narmalnego poziomu. Także zostanmy przy swoich racjach a czas pokaze czy wszystko jest w klubie tak jak każdemu z nas się wydaje.