Sezon przejściowy zakończony wicemistrzostwem. Za rok cieszmy się tylko ósmym mistrzostwem!

O godzinie 17:30 na Stadionie Miejskim mieszczącym się przy ulicy Bułgarskiej 17, początek meczu 37. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy sezonu 2019/2020, pomiędzy drużyną Lecha Poznań a zespołem Jagiellonii Białystok. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego przedmeczowego i meczowego raportu NA ŻYWO! z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

16:08 – Dzień dobry z Bułgarskiej! Na ostatnim w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Celem jest dziś 4 wygrana i 3 wicemistrzostwo Polski w historii.

16:09 – Na mecz wysprzedano komplet biletów. Dziś na Bułgarskiej zjawi się około 10 tysięcy ludzi.

16:10 – Lechici i gracze gości dojechali już na stadion.

16:16 – Za chwilę zostaną podane składy.

16:23 – Poniżej składu obu ekip. W „Oko na grę” obserwowany będzie dzisiaj Gumny.

16:42 – Bramkarze pojawili się na rozgrzewce.

16:52 – Dzisiejszy raport na żywo warto śledzić jeszcze po meczu. Będzie relacja z ceremonii medalowej.

16:57 – Obie drużyny w komplecie na rozgrzewce. Lech wyszedł dużo później niż Jagiellonia.

17:09 Zawodnik Jagi podczas rozgrzewki z paru metrów… wykopnął piłkę na piętro IV trybuny. Oby w czasie meczu miał taką samą celność. Byle tylko na trybunach nikomu nic się nie stało.

17:20 – Spiker czyta składy. Jeszcze hymn i zaczynamy ostatni mecz.

2 min. – Na razie mecz jest przerwany przez dym z piro.
6 min. – Gramy znowu.
6 min. – Efektowna akcja Lecha zakończona golem Tiby, ale był spalony.
7 min. – A jednak! Po VARze mamy gola! Tiba! 1:0!
13 min. – GOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! Piłkę na lewą stronę pola karnego otrzymał Gytkjaer i podobnym uderzeniem jak wcześniej Tiba pokonał bramkarza! 2:0!
15 min. – Lech jest dziś zabójczo skuteczny. W dodatku wykorzystuje każdy błąd w środku pola i każdą lukę w defensywie rywala.

21 min – Chwila zagapienia i do siatki trafił Imaz. Pomocnik Jagi w sytuacji 1 na 1 wygrał pojedynek z Szymańskim. Już tylko 2:1 dla Lecha.
21 min. – A jednak nie ma gola. Sędzia po VARze odgwizdał spalonego.
24 min. – W świetnej sytuacji znalazł się Jóźwiak, który zwlekał ze strzałem aż trafił tylko w poprzeczkę.

28 min. – Za nami prawie 30 minut bardzo ofensywnej gry w wykonaniu obu ekip. Lech ma dużo miejsca w środku, Jaga nie gra agresywnie, dlatego poznaniacy z łatwością przedostają się pod bramkę.

31 min. – GOOOOOOOOOL!!!! 3:0! Lech zdobywa kolejnego gola. Piękne górne podanie za plecy obrońców, których zgubił Kamiński i na spokoju strzelił bramkę!
32 min. – Kocioł pod bramką gości! Na zmianę próbowali uderzać Kamiński, Moder, Jóźwiak. Jagiellonia nie wie co się dzieje.
33 min. – Ponownie Kamiński, którego strzał został przyblokowany. Jagiellonia ma już dość szybkich ataków poznaniaków, którzy są dziś w niesamowitym gazie.
39 min. – 4:0! Koncert Lecha, strzał Kamińskiego broni jeszcze bramkarz, ale wobec dobitki Gyta z bliska był już bezradny. Jagiellonia nie daje rady.

44 min. – Jaga w końcu dojechała na mecz. Dwa stałe fragmenty nie przyniosły jednak większego zagrożenia. Lech się bawi na boisku, obrońcy Jagiellonii nie mogą sobie poradzić.
45 min. – Do przerwy 4:0. Lechici żegnali brawami na stojąco. Czekamy wszyscy na II połowę.

50 min. – Spokojny początek II połowy. Tylko od skuteczności Lecha zależą kolejne gole.
52 min. – Aktywny Gytkjaer. Strzał głową był zbyt lekki, by zaskoczyć bramkarza.
56 min. – Po przerwie mecz jest wyrównany. Dla Lecha to już tak jakby sparing przed nowym sezonem.

66 min. – Po 10 minutach dobrej gry Ramirez trafia w poprzeczkę.
73 min. – Gytkjaer już żadnych rekordów nie pobije i więcej nie strzeli. Właśnie zszedł.
74 min. – Kolejny kwadrans spokojnej gry. Trwa wyczekiwanie na końcowy gwizdek. Jagiellonia tylko się broni, jest bardzo zmęczona.

80 min. – Wciąż nie się nie dzieje. Lech pobawił się z Jagiellonią do przerwy i na tym na razie koniec.

87 min. – Świetna wiadomość z Bytowa, gdzie rezerwy prowadzą i na ten moment mają pewne utrzymanie.
90 min. – Koniec! Wicemistrzem Polski został Lech. Za chwilę ceremonia.