Dominik Holec w MFK Karvina

Przedostatni piłkarz, który latem odszedł z Lecha Poznań znalazł drużynę, w której będzie kontynuował karierę. W poniedziałek, 28 sierpnia kontrakt z nowym klubem podpisał Dominik Holec.

Słowacki golkiper Dominik Holec związał się dziś umową z MFK Karvina. To średniak ligi czeskiej, który często rozgrywa mecze towarzyskie z polskimi ekipami. MFK Karvina aktualnie zajmuje 12. miejsce w tabeli gromadząc 4 punkty w 6 meczach. 29-letni bramkarz będzie miał okazję zadebiutować w niedzielę, 3 września w wyjazdowym meczu ze Slavią Praga.

Dominik Holec przybył do Lecha Poznań zimą zostając wypożyczony ze Sparty Praga, z którą miał ważny kontrakt do końca sezonu 2022/2023. Słowacki piłkarz rozegrał w niebiesko-białych barwach tylko jedno spotkanie, 26 lutego Lech Poznań przegrał ze Śląskiem we Wrocławiu 1:2 ponosząc pierwszą i jedyną wyjazdową porażkę w ligowym sezonie 2022/2023.

Decyzja o braku przedłużenia półrocznej umowy z Dominikiem Holcem zapadła wiele tygodni przed jego formalnym odejściem z Bułgarskiej. Słowak po wygaśnięciu kontraktu z Lechem Poznań i przy okazji ze Spartą Praga, z której był wypożyczony szukał nowego klubu przez wiele tygodni poszukując go m.in. w Polsce. Ostatecznie były golkiper Rakowa Częstochowa zakotwiczył w Karvinie.

Dominik Holec to piąty piłkarz, który po odejściu z Lecha Poznań znalazł sobie nowy klub. Wcześniej po wygaśnięciu umowy/umowy wypożyczenia nowe drużyny znaleźli Gio Tsitaishvili (Dinamo Batumi), Mateusz Żukowski (Śląsk Wrocław), Pedro Rebocho (Khaleej Club) i Lubomir Satka (Samsunspor).

Nadal bez klubu pozostaje Artur Rudko. Ukrainiec był wypożyczony do Lecha Poznań z Metalista Charków, który wiosną spadł z ligi ukraińskiej. Doświadczony bramkarz nie chciał tam wracać, nie trenuje z tym zespołem próbując znaleźć sobie nową drużynę m.in. w Polsce.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <

1 Odpowiedź

  1. Kosi pisze:

    Slabego mial managera lapiac na koncu taki klub. Bez problemu zalapalby sie do Pogoni za Stipice czy teraz do Puszczy.