Lech vs. Cracovia

W meczu 3. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2010/2011, Mistrz Polski – Lech Poznań rozgromił na własnym stadionie Cracovię Kraków aż 5:0 (1:0).

Fotorelacja z meczu:

Fotorelacja z meczu Lech Poznań – Cracovia Kraków 5:0 – Fot: Krzysztof Krause

15:40 – Witamy z Bułgarskiej! W Poznaniu dziś upał i niemal bezchmurne niebo, czyli niezbyt dobre warunki do rozgrywania meczu o tej porze.

15:42 – Na stadionie na razie pustki. Na II nie ma ani jednej osoby, prawdopodobnie ochrona jeszcze nie wpuszcza kibiców na stadion.

15:45 – Przed chwilą spacer po murawie zakończyli piłkarze Cracovii, którzy zapoznali się z jej stanem.

15:46 – Po ostatnim meczu Warty w piątek, trawa wygląda fatalnie. Same dziury i piach

15:50 – Przypomnijmy, że dziś swój mecz w lidze zagra także Dnipro, które w Kijowie zmierzy sie z Dynamem.

15:57 – Kibice w kasach kupowali jeszcze ostatnie bilety na dzisiejszy mecz, będzie więc komplet 13500 widzów.

16:10 – Doping trwa pod stadionem… II trybuna pusta

16:12 – Ponoć nie działały bramki, dlatego kibice nie mogli wejść. Teraz już Kocioł stopniowo się zapełnia.

16:16 – W dzisiejszym meczu będzie bronił Burić.

16:25 – Lechici wychodzą na rozgrzewkę, są witani głośnym okrzykiem: Kolejorz!

16:26 – Na murawie rozgrzewają się już także gracze gości.

16:28 – Warto zaznaczyć, że trener Pasów jest Rafał Ulatowski, który niegdyś pracował w Lechu jako II szkoleniowiec. W Cracovii grają również byli lechici: Michał Goliński, Bartosz Ślusarski i Paweł Sasin.

16:30 – Mecz na ławce rozpocznie Krivets. Wkrótce jednak powinniśmy poznać pełne i oficjalne składy.

16:32 – W swoim sektorze pojawiają się powoli fani Cracovii.

16:40 – Znamy już wyjściowe składy obu drużyn, które dostępne są poniżej. W kadrze meczowej brakuje Wichniarka i Gancarczyka, a do wyjściowej jedenastki po urazie wrócił Wojtkowiak.

16:44 – Stadion już prawie pełny, wciąż przybywa też kibiców Cracovii, którzy wywiesili już parę flag m.in. Andrychów i Nowa Huta.

16:47 – Lech powinien zaatakować dzisiaj mocniej prawą stroną, ponieważ zagra na lewej obronie w Cracovii, Paweł Sasin, a jak wiemy po jego grze w Lechu, jest to gracz prawonożny, w dodatku typowo ofensywny,

16:54 – Fani Lecha rozpoczęli już doping, kibice Cracovii, których jest jak na razie nieco ponad 100, na razie nic nie śpiewają.

16:56 – Hymn Lecha odśpiewany.

16:57 – Sympatycy gości również zaczęli już swój doping.

17:05 – Lech zagra dziś w nowych strojach (wkrótce ich zdjęcia), a goście wystąpią w czarnych koszulkach.

17:05 – Spotkanie tradycyjnie rozpoczęło się pięć minut później niż powinno.

Raport z wydarzeń na murawie (aktualizacja po ciekawszych zdarzeniach)

Mecz rozpoczął się dość niemrawie, ale w 7. minucie bliski pokonania Cabaja był Rudnevs, niestety w tej sytuacji Łotyszowi zabrakło szczęścia. Chwile później znów przycisnęli gospodarze, lecz znów piłkę złapał Cabaj. W 10. minucie gry ataki Lecha wreszcie się powiodły. W dosyć przypadkowy sposób piłkę do własnej bramki skierował Jarabica.

Cały kolejny kwadrans, to przewaga Lecha. Szczególnie aktywni w tych minutach byli Kiełb i Rudnevs. Cracovia natomiast, przeprowadziła tylko jedną akcję w 27. minucie gry, ale dobrze wszystko wyjaśnił Bandrowski.

W 31. minucie dla odmiany zaatakowali goście, na szczęście dobrze w bramce Kolejorza dwukrotnie spisał się Burić. Po chwili wszystko wróciło do normy, a Cabaj znów był w opałach, ale tym razem po strzale z dystansu. W 34. minucie pojedynku groźnie uderzał Ślusarski, na szczęście futbolówka poszybowała obok słupka. W 41. minucie po błędzie defensywy gości wynik meczu mógł podwyższyć Peszko, ale 25-letniemu zawodnikowi odskoczyła piłka. W ostatniej minucie pierwszej połowy jeszcze gola próbowali strzelić goście, ale ta sztuka im się nie udała.

Po zmianie stron, obraz nie uległ zmianie. Nadal lepiej grali lechici i w 52. minucie po zagraniu Kikuta, prowadzenie Kolejorza podwyższył Peszko. Chwilę potem mogło być 3:0, ale dobrze interweniował Cabaj. W 55. minucie gry futbolówka idealnie leciała pod poprzeczkę, lecz w tej sytuacji doskonale interweniował Burić. Za chwilę w odpowiedzi uderzał Stilić, choć bez powodzenia. W 60. minucie po kolejnej asyście Kikuta trzecią bramkę w tym meczu strzelił głową Artjoms Rudnevs i praktycznie tym golem rozstrzygnął losy spotkania.

Minuty leciały, a Lech nadal atakował! W 69. minucie gry po podaniu Krivtsa gola strzelił Wilk, który mocnym strzałem w sam środek bramki pokonał Cabaja. Śmiało można więc powiedzieć, że Lech Poznań pomału wraca do formy z wiosny.

W ostatnim kwadransie meczu tempo nieco spadło, a w 84. minucie gry „setkę” miał jeszcze Rudnevs, ale piłka po jego strzale trafiła w nogi Cabaja. Dwie minuty później za faul Cabaja na Peszce, arbiter podyktował rzut karny, którego na gola zamienił Rudnevs.

KKS Lech Poznań – Cracovia Kraków 5:0 (1:0)

Bramka: 10.Jarabica – sam. 52.Peszko 60.Rudnevs 69.Wilk 86.Rudnevs – k.

Żółte kartki: Henriquez, Arboleda – Polczak, Matusiak, Cabaj

Sędzia: Robert Małek (Zabrze)

Widzów: 13500 (200 kibiców Cracovii)

KKS Lech: Burić – Kikut, Wojtkowiak, Arboleda, Henriquez (72.Tshibamba) – Injać, Bandrowski – Peszko, Stilić (59.Krivets), Kiełb (64.Wilk) – Rudnevs.

Rezerwowi: Kotorowski, Drygas, Wilk, Zapotoka, Tshibamba, Krivets, Djurdjević.

Cracovia: Cabaj – Sasin, Jarabica, Polczak, Janus – Sacha, Szeliga (46.Goliński), Radomski, Klich – Dudzic (46.Matusiak), Ślusarski (72.Mierzejewski).

Rezerwowi: Merda, Kosanović, Pawlusiński, Łuczak, Matusiak, Goliński, Mierzejewski.