Korona vs. Lech 0:0

W meczu 15. kolejki Ekstraklasy sezonu 2010/2011, piłkarze poznańskiego zaledwie zremisowali w Kielcach z tamtejszą Koroną 0:0 i powiększyli swą stratę do czołówki. Dzięki manewrom Bakero Kolejorz przez 29 minut grał bez napastnika, a w dodatku dwie minuty przed końcem spotkania sędzia zawodów nie podyktował ewidentnego rzutu karnego dla poznaniaków.

W pierwszym kwadransie nie działo się nic ciekawego na częściowo pokrytym śniegiem boisku. Korona dwa razy nieśmiało zaatakowała za sprawą Niedzielana, natomiast lechici próbują grać w swoim stylu, ale na razie niewiele z tego wynika.

W kolejnym kwadransie gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska, a walkę o piłkę częściej wygrywali gospodarze. Gracze Korony oddali też dwa strzały z rzutów wolnych, ale piłki po obu uderzeniach złapał Kotorowski.

W ostatnim kwadransie pierwszej połowy więcej z gry mieli poznaniacy, ale i tak najgroźniej atakowała Korona. W 45. minucie mocnym strzałem popisał się Mijailović, ale piłkę dobrze zdołał sparować Krzysztof Kotorowski.

W początkowych minutach drugiej połowy nic działo się nic ciekawego poza strzałem z dystansu w 59. minucie gry Jovanovicia.

W 62. minucie meczu groźnie z prawej strony dośrodkowywał Korzym, lecz futbolówkę znów dobrze zatrzymał Krzysztof Kotorowski. Po chwili szarżę Niedzielana znów powstrzymał tym razem wybiciem bramkarz Lecha. W 68. minucie po rzucie rożnym Lech mógł objąć prowadzenie, ale piłkę źle uderzył Manuel Arboleda.

W ostatnich minutach spotkania Lech próbował coś tworzyć, ale z przodu brakowało napastnika, więc i tak nie było podać. W 86. minucie w odpowiedzi mocno uderzył Niedzielan, jednak piłka po jego strzale minęła bramkę Kolejorza. W 88. minucie meczu faulowany w polu karnym był Stilić. Robert Małek nie odgwizdał przewinienia Hernaniego i „jedenastki” ostatecznie nie było.

MKS Korona Kielce – KKS Lech Poznań 0:0

Żółte kartki: Golański, Stano, Gajtkowski – Bosacki, Djurdjević, Stilić

Sędzia: Robert Małek (Zabrze)

Widzów: 9000

MKS Korona: Cierzniak – Golański (78.Kuzera), Hernani, Stano, Markiewicz – Korzym, Jovanović, Vuković, Edi (74.Gajtkowski), Mijailović (54.Sobolewski) – Niedzielan.

Rezerwowi: Socha, Sobolewski, Nowak, Kuzera, Gajtkowski, Tataj, Maliszewski.

KKS Lech: Kotorowski – Kikut, Bosacki, Arboleda, Henriquez – Injać, Djurdjević – Peszko (77.Możdżeń), Krivets, Wilk (56.Kiełb) – Rudnevs (61.Stilić).

Rezerwowi: Burić, Możdżeń, Kamiński, Gancarczyk, Stilić, Kiełb, Wojtkowiak.

Trenerzy: Marcin Sasal – Jose Maria Bakero Escudero