PP: Lech – Polonia 0:1 + 52 zdjęcia

W pierwszym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski, piłkarze poznańskiego Lecha przegrali u siebie z warszawską Polonią 0:1 (0:0). Jedyną i samobójczą bramkę w 54. minucie gry zdobył dziś obrońca Kolejorza, Manuel Arboleda.

52 zdjęcia z meczu:

> Fotorelacja z meczu PP: Lech Poznań – Polonia Warszawa 0:1 – Fot: Krzysztof Krause

14:30 – Witamy z Bułgarskiej! Na razie śnieg tylko lekko prószy, więc póki co bez przeszkód możemy prowadzić nasz raport!

14:31 – Murawa po meczu z Bragą wygląda średnio.

14:33 – Na stadionie jest na chwilę obecną około tysiąca kibiców. Mimo to, dziś na Bułgarską powinno zawitać około 20 tysięcy fanow.

14:33 – Prognozy synoptyków się nie sprawdziły. Jest pochmurno, coraz mcniej zaczyna padać śnieg.

14:39 – Za chwilę mały bonus dla Was…

14:42 – Na naszym kanale, Na Blipie pojawiło się zdjęcie murawy na kilkadziesiąt minut przed meczem.

14:46 – Kibiców powitał właśnie spiker.

14:50 – Na dachu zalega spora warstwa śniegu…

14:50 – Bramkarze Lecha są już na rozgrzewce…

14:51 – Dziś będzie bronił Kotorowski.

14:53 – Niebawem podamy pełny skład…

14:54 – Rozgrzewają się już też bramkarze gości.

14:56 – Na rozgrzewkę wyszli gracze Polonii.

14:59 – Są już także lechici powitani głośnym okrzykiem Kolejorz!

15:00 – W pierwszym składzie zagra m.in. Kiełb, Stilić, Arboleda.

15:05 – Po rozgrzewce udało nam się ułożyć poniższy skład.

15:07 – To jednak nie jest jeszcze oficjalne zestawienie.

15:11 – Oficjalny skład poniżej.

15:17 – Poniżej również oficjalny skład Polonii.

15:19 – W kadrze meczowej nie ma dziś Bandrowskiego, Wilka, Golli, Możdżenia, Wojtkowiaka, Djurdjevicia i Zapotoki.

15:21 – Kocioł na razie zapełniony w 75 procentach.

15:23 – Na murawie trwa występ dziewczyn z KG.

15:25 – Stadion powoli się zapełnia. Spora grupa kibiców na pewno dotrze już po pierwszym gwizdku…

15:28 – Kibice Kolejorza odśpiewali hymn.

15:30 – Najwięcej kibiców na II trybunie, słabo na III…

15:32 – Piłkarze jeszcze nie wyszli na murawę.

15:33 – Chcemy zwycięstwa! – krzyczą kibice Lecha.

15:34 – Na meczu są też fani Polonii.

15:36 – Mecz zacznie się z opóźnieniem. Dopiero teraz wyszli piłkarze.

15:37 – Lech w strojach w pasy, Polonia na czarno.

15:45 – W przerwie meczu kolejny bonus dla naszych użytkowników…

16:30 – Na Blipie pojawiło się kolejne zdjęcie prosto z Bułgarskiej!

Raport z wydarzeń na boisku (aktualizacja co kwadrans):

W pierwszym kwadransie mecz był bardzo wyrównany. Obie jedenastki grały niezwykle szybko, ale mimo to, brakowało groźnych sytuacji podbramkowych i przede wszystkim celnych strzałów na bramkę.

W kolejnych minutach meczu tempo gry nieco spadło, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Przy piłce trochę częściej utrzymywali się goście, lecz niewiele z tego wynikało.

W 31. minucie na czystą pozycję wyszedł Kikut. Gracz Lecha był faulowany, ale sędzia zawodów nakazał grać dalej. Do końca pierwszej połowie nadal atakował Lech i to często całą drużyną. W 43. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Kiełb, ale jego uderzenie było niecelne. Ostatecznie w pierwszej połowie goli nie zobaczyliśmy.

Druga połowa rozpoczęła się podobnie co pierwsza. W 54. minucie niestety, niefortunnie wślizgiem we własnym polu karnym interweniował Arboleda, który wpakował piłkę do swojej bramki.

W przedostatnim kwadransie meczu Lech bił głową w mur, nie umiejąc zbytnio konstruować akcji ofensywnych. W dodatku z każdą minutą pogarszał się stan murawy, co jeszcze bardziej przeszkadzało lechitom.

W ostatnich minutach spotkania atakowali już tylko i wyłącznie lechici. Niestety poznaniakom ciężko było się przebić przez obronę Polonii i w ogóle oddać strzał.

KKS Lech Poznań – KSP Polonia Warszawa 0:1 (0:0)

Bramka: 54.Arboleda – sam.

Żółte kartki: Sobiech, Rachwał, Tosik, Trałka

Sędzia: Hubert Siejewicz (Białystok)

Widzów: 16000 (40 kibiców Polonii)

KKS Lech: Kotorowski – Wołąkiewicz (66.Mikołajczak), Bosacki, Arboleda, Henriquez – Murawski, Injać – Kikut (46.Krivets), Stilić (77.Kamiński), Kiełb – Rudnevs.

Rezerwowi: Burić, Mikołajczak, Ubiparip, Gancarczyk, Krivets, Kamiński, Ślusarski.

KSP Polonia: Przyrowski – Tosik, Jodłowiec, Sadlok, Cotra – Rachwał. Trałka – Mierzejewski (89.Gancarczyk), Smolarek (64.Adamović), Bruno – Sobiech (90.Gołębiewski).

Rezerwowi: Gliwa, Gancarczyk, Kokoszka, Gołębiewski, Brzyski, Wszołek, Adamović.