Pierwsza porażka. Optyczna przewaga i błędy obrony

pilkazimaW sparingowym meczu rozegranym dziś, o godzinie 13:30 we Wronkach, Lech Poznań uległ Flocie Świnoujście 1:2 (1:2). Kolejorz miał optyczną przewagę, lecz często nie mógł przedostać się przez defensywę rywala, który przez całe zawody ograniczał się do kontr. Na dodatek po fatalnych błędach obrony poznaniacy stracili oba gole.

5 min. – Od początku meczu przy piłce utrzymywał się Lech, ale nic z tego nie wynikało. Do 5. minuty nie było żadnej akcji z obu stron.
7 min. – W końcu dobra akcja. Dośrodkowanie Toneva ląduje w polu karnym. Tam uderzył Reiss, jednak z bliskiej odległości posłał piłkę nad poprzeczką.
10 min. – Znów wrzutka Toneva i znów Flota musiała się ratować. Tym razem futbolówka została wybity na rzut rożny.
11 min. – Ekwilibrystyczny strzał Ceesaya obronił bramkarz.
12 min. – Fatalny błąd Djurdjevicia, który źle podał do Wołąkiewicz. Piłkę przejęła Flota i po kiksie obrony Kolejorza objęła prowadzenie.
13 min. – Momentalna odpowiedź Lecha. Reiss uruchomił Możdżenia, a ten zagrał na środek. Tam na raty Kasprzika pokonał Murawski. 1:1.

21 min – Od paru minut częściej przy piłce utrzymuje się Lech, ale nie potrafi sforsować dobrze grającej Floty.
21 min. – Pierwszy strzał od paru minut, choć rywala. Uderzenie Gilewicza broni Kotorowski.
24 min. – Szybka kontra Lecha. Zabrakło jednak tego ostatniego i celnego podania Możdżenia.
27 min. – Setka Lecha. Ofensywnie zapędził się Ceesay, ale jego podania nie wykorzystał Ślusarski, który fatalnie przestrzelił.
28 min. – Dziś Lech traci gole w wyjątkowych okolicznościach. Szałek uderzył? podał? po krótkim rogu i tuż przy słupku wpakował piłkę do bramki.

31 min. – Dynamiczna akcja lewą stroną Toneva. Dośrodkowanie i Mysiak z trudem wybija piłkę.
35 min. – Wrzutka Toneva i Ślusarski mając dobrą okazję fauluje obrońcę Floty.
40 min. – Zamieszało się w polu karnym Floty. Były dwa strzały, lecz oba zablokowane.
40 min. – Kolejny dziecinny błąd w obronie Ivana. Tym razem kiks Serba w ostatniej chwili naprawił Wołąkiewicz.
41 min. – Niewiele brakowało, a Lech zdobyłby gola. Dobrą sytuację miał Ślusarski, jednak oddał zbyt stały strzał i futbolówka nie wpadła do siatki.
43 min. – Tym razem błąd popełnił Henriquez. Prawą stroną pociągnęła Flota, a później piłka trafiła na środek. Tam wybili ją lechici.
45 min. – W pierwszej połowie częściej przy piłce był Lech i też więcej stwarzał okazji. To nie ma jak na razie przełożenia na wynik i Flota prowadzi 2:1.

48 min. – Ładne i miękkie dośrodkowanie Możdżenia. Reiss był trochę za niski, aby uderzyć piłkę głową.
55 min. – Od początku drugiej połowy znów przeważa Lech, zaś Flota czeka tylko na kontry. Jak dotąd Kolejorz nie umie przedrzeć się pod bramkę rywala, choć próbuje dośrodkowaniami ze skrzydeł i prostopadłymi podaniami ze środka pola.
57 min. – W polu karnym był faulowany Trałka. Sędzia nie odgwizdał przewinienia.

62 min. – Dobre dośrodkowanie Reissa z wolnego. Trałka uderzył jednak fatalnie.
63 min. – Murawski dobrze rozciągnął grę. Piłka trafiła na prawą do Możdżenia, który dośrodkował ją w pole karne. Niewiele brakowało, aby akcję zamknął Reiss.
69 min. – Błąd Kasprzika i mało brakowało, aby Tonev zdarzył do piłki i wpakował ją do pustej bramki.
72 min. – Mocna bomba Możdżenia z lewej nogi. Zablokowana.
73 min. – Kolejna okazja Lecha. Reissowi nie udało się tym razem trafić do siatki.
75 min. – Płaskie dośrodkowanie Murawskiego i piłkę wybijają obrońcy.

78 min. – Na dobrą sprawę pierwsza sytuacja Floty w tej połowie i prawie gol. W ostatniej chwili piłkę Nwaogu wybił spod nóg Henriquez.
80 min. – Ślusarski poszedł za piłkę, lecz w ostatniej chwili uprzedził go Kasprzik.
84 min. – Spore zamieszanie w polu karnym po rzucie wolnym Floty. Lekko tracił piłkę Arifović, która wybił później Djurdjević.
85 min. – Drugi rzut wolny Floty i znów obrona Lecha kompletnie zgubiła krycie i nie wiedziała, co się dzieje. Konsekwencji jak na razie nie ma.
87 min. – Niecelnie zza pola karnego uderzył Murawski.
90 min. – Tu powinien być gol. Ślusarski mógł strzelać, ale wolał się obrócić z obrońcą na plecach. Znów oddał strzał, lecz obronił go Kasprzik.
90+2 min. – Mimo przewagi optycznej Kolejorz uległ Flocie 1:2. Rywal ograniczył się do kontr i to był bardzo dobry sposób na Lecha.

KKS Lech Poznań – MKS Flota Świnoujście 1:2 (1:2)
Bramki: 13.Murawski – 12.Aleksander 28.Szałek
Sędzia: Rafał Płotka (Piła)
Widzów: 30
KKS Lech: Kotorowski – Ceesay, Wołąkiewicz, Djurdjević, Henriquez – Możdżeń, Trałka (63.Linetty), Murawski, Tonev – Reiss (76.Kamiński) – Ślusarski.
MKS Flota: Kasprzik – Jasiński (46.Niedziela), Mysiak, Kieruzel (46.Fryc), Opałacz (68.Kieruzel) – Szałek (77.Jasiński), Niewiada (89.Kwiatowski), Bodziony (46.Śpiączka), Gilewicz (46.Wrzesień) – Olszar (46.Arifović), Aleksander (46.Nwaogu, 90.Siwiec).

4. ole ole pisze:

bez sensu obiecywanie gry gdy ma podpisac kontrakt (mozliwosci rozwoju) potem dawanie mu mniej czasu niz nowym z ME

5. JMBfan(koniec koszmaru) pisze:

ole ole, bez sensu to są twoje komentarze. Czego sie spodziewasz, ze Linetty wejdzie do pierwszej drużyny to tak? To tylko sparing. Nie spinaj za bardzo posladkow mlody człowieku :). Wrzuć na luz 🙂

6. Mikel pisze:

A po co ma wchodzić na cały mecz z Flotą na nieciekawym boisku..? Żeby jeszcze mu ktoś z Floty nogi połamał?

7. T. pisze:

ale te banery s.Oliver mogli pościągać

8. seth pisze:

No to mamy starego dobrego Rumakowego Lecha.Bez stylu ,ładu ,składu,bez rozgrywajaceo,bez napastnikow (Reissa nie licze bo koles juz powinien byc na emeryturze a nie biegac po boisku i sie kaleczyc),bez bramkarza 2 strzały dwie kasty.Chyba Rumak w akcie desperacji chce pokazac ze nie ma kim grac ,moze młody Rutek sie ogarnie i zacznie cos dziergac w temacie transferów.Bo jak nie to wiosna bedzie wyptsz wymaluj taka jak jesień ,wypada sie tylko pomodlic by fura szczescia w ligowych meczach była taka sama jak jesienia.

9. II pisze:

To mecz sparingowy, ale niektóre momenty w grze Naszych to wypisz wymaluj ligowe popisy. Kulają piłeczkę obrońcy w lewo potem w prawo, tempa zero, a jak tylko coś szybciej idzie do pomocy to nie potrafią nawet dwóch celnych podań wymienić. Wiem że są trudne warunki, sparing itd., ale wspomnienia z ligi wracają 😉

10. Luka pisze:

Może po takim meczu postarają się w końcu o napastnika… 😉

11. dawid pisze:

weźcie na luz , to tylko sparingi , dopiero w Hiszpanii będzie się można martwić jak nadal piach grać będą , może pamiętacie przygotowania Pawlaka jak był trenerem w sparingach Lech wygrywał z wszystkimi pn z Wartą chyba 9-0 a w lidze była tragedia :0

12. Alek pisze:

sędzia chyba nie lubi Trałki bo 2 faul na nim a gwizdek milczy :<

13. tom pisze:

Po co napastnik , przeciez jest mega gwiazda slusarski???? Ile oddal strzałów? pytanie brzmi czy on wogóle jest na boisku ???

14. fan pisze:

Może po tym będzie większa presja na Rutków aby sprowadzić „Teo” już teraz.

15. babol pisze:

Panowie wyniki, a co najważniejsze styl będzie się liczył dopiero na zgrupowaniu w Hiszpani więc spokojnie. Transfery co prawda idą jak po grudzie, ale styczeń się zaraz skończy i podsumujemy my kibice pracę zarządu. Mimo wszystko kadra pewnie jak zwykle ukształtuje się w lutym. Jeszcze parę dni i może być bardzo gorąco w klubie.

16. KubaCMG pisze:

Presja? Jaka presja? Przecież Vojo trafił dziś dwie brameczki : ))

17. wiesław pisze:

ale wstyd,cala 2 polowa zadnej klarownej sytuacji,Slusarski idz na sanki lepiej,gdzie obiecany napastnik i pomocnik?,rutek won z Lecha! karnetu nie kupuje!

18. olej pisze:

gdyby nasi nie strzelali do bramki treningowej ustawionej z boku to może byśmy wygrali ;D

19. robwal pisze:

Idziemy na majstra śmiech na sali

20. seth pisze:

Nie chodzi o wyniki,chodzi o styl a stylu brak.Ktos sie pytał ile strzałow oddał Slusorz a no pewnie zero ale jak ma oddac strzały jak druga linia nie kreuje gry,skrzydłowi to dzieci we mgle,nie mowiac juz o srodku pomocy.
    Wzmocnienia powinny byc na poczatku stycznia,zsby nowi zowodnicy mogli sie wkomponowac w druzyne a w Hiszpani juz dopracowywac styl.Niestety gołem okiem widac ze nie potrafimy grac ataku pozycyjnego a kilka akcji Floty pokazały ze obrona bez Manu jest jedna wielka amatorka.
    Rumak chyba nie potrafi wymuc na juniorze wzmocnień a jak ich nie bedzie to ta runda zweryfikuje jego i jego kapele.
    Zastanawia mnie tez fakt Karola ,jesli jest on jedynym rozgrywajacym to dlaczego nie gra od poczatku,pamietam jak przychodził Semir do Lecha Smuda krecił nosem a jak mu Kwinto zwiał do Peru nie miał wyjscia i postawił na Semira ,miał on chyba wtedy nie wiecej wiosen nixz teraz Linetty.Wiec albo Rumak da mu prawdziwa szanse albo dalej bedzie sie klamkował z Trałka Murasiem i Drewniakiem w srodku pola.

21. tom pisze:

Brak słów na niektórych debili porażka w sparingu i już bęczą jak osły!

22. fan pisze:

Zamknijcie jadaki i skończcie lamentować, jakby to był koniec świata. To był tylko jeden z wielu sparingów, a wy zachowujecie się jakbyśmy przegrali walkę o Mistrzostwo Polski. Myśleliście, że będziemy gromić każdego po 5:0 ?

Przeczytajcie sobie ten artykuł, a konkretnie 5) podpunkt:

23. 4o pisze:

To tylko sparing…
    Jedno jest pewne, nie ma takiego meczu, aby Bartek i Vojo jednocześnie zagrali dobrze. Tutaj były oba mecze w tyma samym dniu.
    Jeśli Teo przyjdzie dopiero latem to oby w zimie Rumak miał szczęcie do typowania napastnika na mecz spośród tych 2-ch w.w

24. JeRZozwieSZ pisze:

tom. To jest norma wsrod dzieciakow szukanie tlumaczenia po porazkach w sparingach, nasmiewanie sie z porazek innych druzyn w sparingach, podniecanie sie zwyciestwami swojej druzyny czy lamentowanie po kazdym nie wygranym meczu sparingowym.

25. xxx pisze:

Flota grała cały mecz wycofana jakby grali o punkty i spróbujcie w takim gąszczu i na zbrożonej murawie zagrać szybką kombinacyjną piłkę.
    Nie ma czym się podniecać sparing przerąbany i tyle.

26. aabbee pisze:

seth, oglądałeś, ze już krytkujesz? Będzie liga będzie można powiedzieć co i jak. Teraz po wyniku tylko.

27. Po pisze:

Ważne żeby nikt w tych sparingach nie złapał kontuzji a pierdolenie ze ślusarz czy vojo zagrali słabo czy nie ma stylu to żenada pewnie dzieciaczki mające wakacje płaczą ze nie wejdą na oneta 90m czy inne gowienko i nie bedą sie mogli napalac jaki ten Lech mocny bo pokonał Flote dla mnie mogą przegrać wszystki spary ważne zeby w lidze był styl i 3 punkty w meczach

28. Olech pisze:

Sparing sparingiem, ale w każdym meczu trzeba coś z siebie dać i w końcu drużynie będącej na drugim miejscu w „ekstra” klasie powinno zależeć na korzystnym wyniku w meczu z zespołem grającym o klasę niżej.Tragedii nie ma, ale lipa jest i pozostaje niedosyt. Rumak wystawił wszystkich najlepszych jakich ma do dyspozycji i mecz na początek mu nie wyszedł, może z czasem będzie lepiej, a właściwie szczęśliwiej, bo ci gwiazdorzy, którzy teraz reprezentują Lecha nie dają nadziei na rzetelną, mistrzowską grę. Jaki właściciel, taka drużyna. Tak by się chciało by Kolejorz był wielki… .

29. Mouze pisze:

Wynik każdego sparingu jest nie istotny,ważne ze się zgrywają.My zagraliśmy w składzie mieszanym,Flota w najsilniejszym.Poza tym pamiętajmy ze to zaraz będzie ekstraklasowy zespól.Nie wiem czemu niektorzy tak się podniecająca sparingami,przecież to jest zwykły trening.

30. brul pisze:

Prosza sie wzmocnienia ,do diabla skapcu kupuj pilkarzy

31. seth pisze:

@aabbee
    akuraet miałem ta przyjemnosc ogladac oba sparingi
    w 1 szarpał tylko Jakóboski ,reszta młodych zagrała bo Rumak im kazał ,zero ambicji chęci pokazania sie ,tak jakby zawodnicy do wyjazdu byli juz wytypowani.Lovelas wogole sie nie spocił,Drewniak jak zwykle pilka do boku lub di tyłu ,Vojo norma dwie kasty wsadził ,100 spartolił,podac na 10 m nie umie nie mowiac juz o dryblingu czy zastawieniu pilka a kase pobiera taka jak 11 chłopakow z Warty razem wzieci.
    A drugi mecz to tak jak pisałem wyzej.
    I nie o wynik chodzi ,tylko styl a stylu mimo ze grała chyba najsilniejsza 11 brak.I nie mowcie mi ze 3 mecze w Hiszpanii ten styl zbuduja.
    Rumak tez do orłow trenerki nie nalezy ,czemu nie zgra systemem 1-4-2-1-3 z Linettym jako wolnym zawodnikiem poruszajacym sie Semir miedzy liniami.Na bokach mozna ustawic Tonevai i Lovelasa a na srotku ataku SLusorza.Jak przyjdzie teo to zamienic go z Lovelasem.Tym systemem gralismy za Smudy i potem za Zielinskiego jak zdobywalismy MP.Moze warto do tego wrocic.

32. KKS pisze:

1-4-3-2-1 Tak graliśmy za Smudy (choinka). Wiem, że to początek sparingów, ale zupełnie bez ładu i składu nawet na polską ligę nie wystarczy, a przecież prawdziwa kasa jest w pucharach. Kim my tam chcemy grać? Po co się czarować? RR odpuścili walkowerem walkę o MP! ZERO TRANSFERÓW=ZERO PUCHARÓW!!!

33. Pszczółka pisze:

no tak panowie niektórzy z was mówią że to tylko sparing.Fakt sparing no ale chyba czemuś one służą prawda?Jeżeli sprawdza się zawodnika to ten powinien się przynajmniej postarać coś zagrać i się wykazać żeby trener go zauważył a tutaj większość przechodzi sobie obok meczu.Dlatego uważam że mogliby się chociaż trochę sprężyć bo z takim podejściem to może w ogóle nie grajmy sparingów.pozdrawiam

34. Ramzes pisze:

I gdzie Ci etatowi internetowi zlosliwcy i znawcy futbolu? Mowie oczywiscie o @tomek27 a takze chociazby o @Myslav.Jeszcze nic nie napisali ? Zadnej krytyki? Widze ze tylko po mlodych lubia jezdzic i to w takich momentach w ktorych tak naprawde nie maja zadnego powodu aby to robic. Krutykuja ze mlodzi zremisowali z Warta po bardzo dobrym meczu a o doswiadczonych pilkarzach cicho sza. Ciekawe – bardzo ciekawe. Interesujaca reakcja.

35. . pisze:

Czyli wychodzi na to, że młodzi lepsi od naszego teoretycznie pierwszego składu

36. Ferion pisze:

Sparing w takich warunkach nie mają sensu. Szczęście, że nikt nie nabawił się kontuzji. Gołym okiem widać, że bogactwa w ofensywie i defensywie nie mamy. Mecz z Wartą potwierdził, że zawodnicy pukający do 18 meczowej niczym się nie różnią od zbieraninki Warty. Z tym że zawodnicy Warty poznali się w autokarze jadąc na dzisiejszy sparing.

37. kibicc pisze:

jak mozna wygrywac mecze majac dwie kaleki w składzie-Kotorowski i Slusarski.Kotorowski powinien juz sobie dac spokój z grą,nigdy nie był dobrym bramkarzem a z roku na rok jest coraz gorzej niepotrzebnie blokuje młodych zdolnych

38. tomek27 pisze:

Ramzes
    Widze,ze tu tez jestes i znowu sie mnei czepiasz. Powiedz gdzie napisalem cos o sparingu mlodych ? Nie widzialem ,to co bede sie wypowiadal

39. Anfil pisze:

Ludzie szkoda nerwów na moje kaski brak a jak myślicie ze Rutek coś da ze swoich to kolorowych snów !!!Wielki ten Rumak jak on z taka zgraja kopaczy jest tak wysoko !! A tak na poważnie to podobno we wtorek ma być komunikat ze nikogo w tym okienku nie udało sie pozyskać i juz na 100% wzmocnimy sie latem !!!

40. fan pisze:

Anfil

To dziwne co piszesz z uwagi na fakt, że okno w Polsce zamyka się dopiero z końcem lutego 🙂

41. tom62 pisze:

Ludzie. Po co ten szum? Przecież w pierwszym meczu tylko kilku piłkarzy grało o wyjazd. W drugim natomiast wszyscy podstawowi na sto procent jadą do Hiszpani. Więc jaką jakość chcieliście widzieć w tym meczu z Flotą? Więc się pytam Expertów, który by chciał załapać kontuzje.

42. tom62 pisze:

?

43. KKS pisze:

Wstyd i tyle. Lechowi nie wypada przegrywać sparingu z drugoligowcem, szczególnie grając najmocniejszym składem. Zero konkurencji w pierwszej drużynie, zero transferów więc KARNETÓW TEŻ BĘDZIE ZERO Z MOJEJ I NIE TYLKO STRONY!!!

44. fan pisze:

KKS

Sprawdź sobie jeszcze raz, w której lidze gra Flota i potem pisz.

45. wagon pisze:

tak jak napisał tom62, ci co grali z flotą to pewniaki, brak motywacji w tym meczu

46. tomek27 pisze:

No sorry ,ale jesli zawodowy pilkarz ma brak motywacji nawet w sparingu ,to chyba jednak cos jest nei tak . Po co grali w ogole ten sparing w takim razie ? Wszyscy sa pewniwkami na wyjazd ,ale jednak juz powinna sie zaczac rywalizacja o to kto wyjdzie w 11stce z Ruchem,no chyba ze cos zle rozumuje . Ja tez nei przykladam wilkeij wagi do wynikow w sparngach ,ale brak motywacji?