Przypieczętowany awans + 90 zdjęć z meczu + video (2:09 min.)

W rewanżowym meczu II rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2013/2014, Lech Poznań po raz drugi pokonał fińską Honkę Espoo. Tym razem Kolejorz wygrał 2:1 (2:1), jednak powinien znacznie wyżej, bo sytuacji miał mnóstwo, ale poznaniacy popisali się dziś bardzo dużą nieskutecznością. Lechici w kolejnej fazie eliminacji LE zagrają z litewskim Żalgirisem. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 1 sierpnia w Wilnie.

90 zdjęć z czwartkowego meczu:

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

19:10 – Witamy z Bułgarskiej! Na pierwszym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO| prosto ze stadionu. Niby pierwszy domowy mecz o stawkę, ale tak naprawdę to sparing…

19:12 – Dzisiejszy raport zaczynamy oczywiście wcześniej. O 15 minut. Natomiast na murawie są już piłkarze Lecha.

19:13 – Nad stadionem bezchmurne niebo. Mimo to, jupitery są już rozpalone. Do Kotła wchodzą już pierwsi kibice.

19:17 – Zdjęcie murawy na Blipie. Na środku jeszcze trochę żółta jest. W niektórych miejscach są też przebarwienia.

19:20 – Honki na razie nie widać. Ani piłkarzy, ani kibiców.

19:21 – Na murawie są już porozkładane elementy potrzebne do rozgrzewki Lecha. Na stadionie na razie senna atmosfera.

19:23 – Gracze gości są już na stadionie.

19:29 – Sezon nowy, ale policja stoi pod stadionem tam gdzie zwykle…

19:31 – Na telebimach leci filmik z przyjazdu lechitów.

19:31 – A swoją drogą, mecze przy Bułgarskiej w takiej temperaturze i takiej aurze nie zdarzają się często. O 20:45 będą idealne warunki do gry.

19:34 – Stare wakacyjne przeboje lecą na razie na stadionie. Lato w końcu 🙂

19:36 – Po remisie 2:2 w Czarnogórze dalej gra Śląsk. Z kolei Piast gra teraz w dogrywce.

19:38 – Przypominamy, że Honka jest ostatnim przedstawicielem fińskiej piłki w tej edycji pucharów. Inter Turku, TPS Turku, HJK Helsinki oraz Mariehamn (grali dzięki Fair Play) już odpadli.

19:43 – Skład Lecha poniżej. Trochę zaskakujący.

19:44 – Wkrótce podamy skład Honki.

19:48 – Pyunik miał dziś wielką przewagę zwłaszcza w posiadaniu piłki, ale skończyło się 1:1. To oznacza, że w kolejnej rundzie gramy z Żalgirisem Wilno.

19:49 – Obejdzie się bez infa na Blipie. Wystarczy tutaj. Żalgiris rywalem Lecha w III rundzie kwal. LE.

19:51 – Skład Honki poniżej.

19:52 – Kapitanem Lecha jest dziś Wołąkiewicz.

19:53 – Honka w takim samym składzie jaki przewidzieliśmy i w jakim grali w pierwszym meczu. Finowie nie odpuszczą dzisiaj.

19:55 – Przypomnijmy, że Lechowi do awansu wystarczy nawet porażka 0:2, ale o żadnej przegranej nie ma mowy. Skład Lecha jest eksperymentalny, ale to nie będzie żadne usprawiedliwienie.

19:57 – Na telebimach widok na parking przed III trybuną.

19:59 – Bramkarze Lecha na rozgrzewce. Zostali powitani głośnym okrzykiem Kolejorz.

20:02 – Kilkanaście osób jest w sektorze gości. Mocno schowani, ale coś tam krzyczą.

20:03 – Niezły bełkot z sektora dla gości. Chyba polskie piwko trochę wzięło…

20:03 – Finowie wywieszają fanę „HK 05”.

20:04 – Lech już na rozgrzewce.

20:05 – Stadion na razie wolno się zapełnia. Póki co piknik.

20:08 – Honka na rozgrzewce. Kibice gości zaczęli śpiewać.

20:10 – Piast Gliwice odpadł z pucharów po jednej rundzie.

20:13 – Do rankingu UEFA nic nie zyskał. Co jedynie do swojego klubowego.

20:17 – Rozgrzewki obu drużyn wyglądają zupełnie inaczej.

20:20 – Pierwsze fany są wywieszane w Kotle. Późno dzisiaj.

20:22 – Macieja Gostomskiego w kadrze nie ma, ale też rozgrzewa się.

20:23 – Finowie siedzą na krzesełkach i podziwiają stadion.

20:25 – Z frekwencją będzie dziś lepiej niż można było się spodziewać. Nie ok. 15000, a nawet ok. 20000.

20:28 – Kocioł pełny na razie w jakiś 70 procentach.

20:31 – Koniec rozgrzewki. Za 15 minut początek meczu, a właściwie to sparingu, bo nie przewidujemy, aby tutaj się cokolwiek złego stało…

20:35 – Trwa występ KG i poprawianie trawy.

20:39 – Kocioł wypełniony za 85 procent (wkrótce zdjęcie na Blipie).

20:40 – Cały czas trwa wywieszanie fan. Na stadion nadal wchodzą jeszcze kibice.

20:41 – Hymn Lecha śpiewają kibice.

20:42 – Lech zagra na niebiesko, a Honka na czarno.

20:43 – Honka w kółku, mobilizuje się. Lech za to – pozuje do zdjęcia.

21:05 – Dwie fotki trybun na Blipie.

3 min. – Spore zamieszanie w polu karnym Honki po podaniu Hamalainena. Przewracał się Teo, ale sędzia nie zareagował.
4 min. – Strzał z daleka. Z kłopotami broni Viitala, którego nogą atakuje jeszcze Ubiparip i dostaje kartkę.
7 min. – 1:0! Pawłowski idealnie wyparzył Teo, który był sam na sam z bramkarzem i ze spokojem pokonał golkipera gości.
8 min. – Natychmiastowa odpowiedź. Piłka z lewej strony wędruje na prawą, a tam z bliska akcję zamknął Koskinen. 1:1.
13 min. – Na szpicy pojawił się Pawłowski, ale zwlekał ze strzałem i stracił piłkę.

18 min. – Cały czas atakuje Lech, który gra piłką. Honka mocno się cofnęła.
24 min. – Nudny ten fragment gry. Teraz nieco zaatakowała Honka, ale podobnie jak Lech – nie strzela na bramkę.
29 min. – Po intensywnych atakach Lecha na początku meczu teraz goście mocno się cofnęli i czekają tylko na kontry. Honka dobrze zagęszcza środek pola.

31 min. – W dobrej sytuacji po wrzutce Hamy znalazł się Kamiński, jednak sędzia odgwizdał spalonego.
33 min. – Hamalainen zgrywa do Ubiparipa ten się przewraca w polu karnym, lecz sędzia nakazuje grać dalej.
34 min. – Szymon Pawłowski gra dziś bardzo dobrze. Finowie sobie nie radzą z tym zawodnikiem.
35 min. – Lech na razie bardziej efektownie niż efektywnie.
37 min. – Kontra Honki, ale strzał głową Makirajviego fatalny.
40 min. – Strzał Ubiparipa zza pola karnego broni Viitala.
40 min. – Wrzutka z rożnego, główka Kędziory z dość daleka i 2:1. Piłka zanim wpadła do bramki odbiła się od poprzeczki i ziemi. Piękny gol.
44 min. – Ubiparip lobuje bramkarza i Viitala z wielkimi kłopotami przeniósł piłkę nad bramką.
45 min. – Kombinacyjna akcja Lecha i Teo z bliska trafia prosto w bramkarza!
45 min. – Strzał Aalto nad poprzeczką.
45 min. – Do przerwy Lech prowadzi, ale za nisko. Sytuacji miał znacznie więcej.

48 min. – Ekwilibrystyczny strzał Hamalainena broni Viitala.
53 min. – Tempo gry na razie spokojne. Lech pewny siebie, Honka nie atakuje.
57 min. – Strzał Finów z daleka niecelny.
60 min. – Ten kwadrans Lecha bardzo wolny. Honka też gra wolno, dlatego nic się nie dzieje.

61 – 75 minut

63 min. – Dobra akcja Lecha, którą za mocnym dośrodkowaniem zepsuł Vojo.
67 min. – Lech myślami jest już dawno przy kolejnym meczu.
69 min. – Dobra akcja Kolejorza zakończona fatalnym strzałem Gergo.
73 min. – Uderzenie Ubiparipa z ostrego kąta trafia w słupek.
74 mim. – Bomba Gergo podobna do tej z Koroną, ale tym razem gola nie było. Tuż nad bramką.

81 min. – Bomba Teo nad bramką.
83 min. – Lekki strzał broni Burić.
86 min. – To mogła być zabójcza kontra, ale Teo fatalnie zagrał do Gergo.
87 min. – Na razy prawą stroną przedzierał się Teo. Raz piłka trafiła w rękę Baaha, a po chwili napastnik Lecha wyszedł z futbolówką poza boisko.
88 min. – Strzał Vojo po rykoszecie i róg.
89 min. – Najpierw podanie Kastriatiego do Buricia, a po chwili wolej Ubiparipa obok bramki.
90 min. – Strzał Drewniaka z daleka broni Viitala.
90+2 min. – Koniec gramy dalej.

KKS Lech Poznań – FC Honka Espoo 2:1 (2:1)

Bramki: 7.Teodorczyk 40.Kędziora – 8.Koskinen

Żółte kartki: Ubiparip – Baah

Sędzia: Eitan Shemeulevitch (Izrael)

Widzów: 15103 (13 kibiców Honki)

KKS Lech: Burić – Możdżeń, Wołąkiewicz, Kamiński, Kędziora – Drewniak, Trałka (61.Drygas) – Ubiparip, Hamalainen (71.Ślusarski), Pawłowski (61.Lovrencsics) – Teodorczyk.

Rezerwowi: Kotorowski, Arboleda, Ceesay, Drygas, Lovrencsics, Formella, Ślusarski.

FC Honka: Viitala – Koskinen, Meite, Baah, Aalto – Yaghoubi, Palazuelos – Porokara, Vasara (77.Aijala), Makijarvi (63.Mombilo) – Vayrynen (69.Kastrati).

Rezerwowi: Peltonen, Hatakka, Aijala, Heimonen, Saarinen, Mombilo, Kastrati.