Smuda lepszy od Rumaka

W meczu 5. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2013/2014, Lech Poznań przegrał na wyjeździe z Wisłą Kraków 0:2 (0:2). „Biała Gwiazda” przede wszystkim w pierwszej połowie zagrała z dużo większym zaangażowaniem z którym Kolejorz nie umiał sobie poradzić. Po zmianie stron zagrał lepiej, ale to nie wystarczyło nawet na honorowego gola. Tym samym były opiekun „niebiesko-białych”, Franciszek Smuda dał Mariuszowi Rumakowi solidną lekcję.

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

1 min. – Pierwsza akcja Wisły i było bardzo groźnie. Najpierw wrzutka Małeckiego przeszła wszystkich zawodników, a później piłka trafiła po serii błędów do Chrapka. Ten trafił prosto w Kotorowskiego.
5 min. – Cóż za odpowiedź Lecha. Prostopadła piłka do Teo, a jego strzał z lewej nogi ofiarnie obronił Miśkiewicz. Była to piękna akcja.
9 min. – Małecki ograł na lewej stronie Możdżenia. Podał do środka, ale Brożek nie zdążył do piłki.
11 min. – Kontra Lecha. Hama do Gergo, który uderzył. Strzał został zablokowany.
12 min. – Tym razem strzał Pawłowskiego został zablokowany przez Głowackiego.
15 min. – Dwie akcje Wisły z czego jedna skrzydłem. Lechici mieli wiele szczęścia.

20 min. – Sporo walki w środku pola. Lech jest bardziej przyczajony, Wisła stara się atakować szybko.
23 min. – Prostopadłe podanie do Brożka dobrym wyjściem zatrzymał Kotorowski.
26 min. – Strzał Gergo z lewej nogi z kłopotami obronił Miśkiewicz.
28 min. – Piękna piłka do Teo. Ten zagrał na środek, ale za późno.
30 min. – Po faulu Wołąkiewicza rzut karny na gola zamienił Brożek. 1:0 dla Wisły.

33 min. – Zły strzał z daleka Hamalainena.
35 min. – Znów było groźnie. Brożek do Garguły, ale ten chybił.
37 min. – Teo do Ubiparipa, którego w ostatniej chwili zatrzymał Burliga.
42 min. – Szybka kontra Lecha. Piłkę po zagraniu Gergo stracił Teodorczyk.
44 min. – Dośrodkowanie Gergo przeciął Miśkiewicz.
45 min. – 2:0. Obrona Lecha ośmieszona przez Wisłę. Garguła zakręcił Henriquezem i zdobył gola.

47 min. – Błąd Lecha w środkowej strefie. Sam na sam był z Kotorem, ale źle wypuścił sobie piłkę.
48 min. – Ostre wbicie piłki Pawłowskiego złapał Miśkiewicz.
49 min. – Strzał Ubiparipa broni Miśkiewicz.
51 min. – Szybką akcję Wisły zatrzymał wybiciem piłki Wołąkiewicz.
58 min. – Lech ma w tej połowie przewagę, ale nie ma strzałów.

60 min. – Dośrodkowanie Pawłowskiego i niewiele brakowało, aby Ślusarski zdobył gola głową.
62 min. – Sarki długo biegł sam na sam, ale zatrzymał go Kotorowski.
68 min. – Ciut za mocne podanie Pawłowskiego przy akcji 3 na 3.
75 min. – Strzał Pawłowskiego broni Miśkiewicz.

78 min. – Rajd Teo lewą stroną. Podanie do środka, ale tam był obrońca Wisły.
81 min. – Ubiparip lobował lekko Miśkiewicza, jednak ten był dobrze ustawiony.
85 min. – Nic nie wynika z ataków Lecha. Ostatnie podania są złe podobnie jak strzały.
90 min. – Dwukrotnie w polu karnym faulowani byli zawodnicy Lecha. Sędzia nakazał grać dalej.
90+6 min. – Lech przegrał 0:2. Miał dużo szans, ale goli nie zdobył. Pierwsza połowa dla Wisły, druga dla Lecha, trzy punkty dla Wisły.

TS Wisła Kraków – KKS Lech Poznań 2:0 (2:0)

Bramki: 30.Brożek – k. 45.Garguła

Żółte kartki: Burliga, Stjepanović – Możdżeń, Ślusarski, Trałka

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock)

Widzów: 18458

TS Wisła: Miśkiewicz – Burliga, Jovanović, Głowacki, Bunoza – Sarki (63.Boguski), Stjepanović (77.Nalepa), Chrapek (88.Fryc), Garguła, Małecki – Brożek.

Rezerwowi: Bieszczad, Chavez, Stolarski, Fryc, Nalepa, Burdenski, Boguski.

KKS Lech: Kotorowski – Możdżeń, Wołąkiewicz, Kamiński, Henriquez – Trałka – Lovrencsics (46.Ślusarski), Pawłowski, Hamalainen, Ubiparip (87.Drewniak) – Teodorczyk.

Rezerwowi: Gostomski, Kędziora, Arboleda, Douglas, Drewniak, Ślusarski.

Kapitanowie: Głowacki – Kotorowski

Trenerzy: Franciszek Smuda – Mariusz Rumak

Pogoda: +21°C, pogodnie, wietrznie

komentarzy 296

1. ja napisał(a):

Pamiętajcie, że w Wiśle piłkarze przed przyjściem Smudy również nie grali a nagle biegają

2. lechp66 napisał(a):

Smuda lepszy od Rumaka – a jest wogóle jakiś gorszy trener w TME od Rumaka? Moim zdaniem, to patrzenie na Lecha przez dość szczęsliwie zdobyte vice – mistrzostwo to błąd. Lech nadal gra fatalną piłke, ale tym razem „się nie udaje” i brakuje szczęścia, żeby wygrać 1:0. Graliśmy do tej pory z potencalnie najsłabszymi rywalami i wygraliśmy 1 mecz. trener Rumak, chwalił sie po gali na zakończenie zeszłego sezonu jakich to on się nie nasłuchał pochwał za cudowny styl gry Lecha. Ale ja mysle, że to chyba sobie z niego jaja robili – na zasadzie – rób tak dalej a jednego dostraczyciela punktów będzie więcej. a on jak to każdy pyszałek kupił to i sa efekty. Bez względu na to co jest przyczyną takiej katastrofalnej postawy Lecha – czy złe przygotowanie, czy zła taktyka, czy to że piłkarze grają przeciwko niemu, to i tak każda z tych rzeczy dyskwalifikuje Rumaka jako trenera. Przeciwko dobremu trenerowi zaden piłkarz nie będzie grał.

3. Anonim napisał(a):

Kolejorz jest tym co pokazuje tabela !!!! Wuefista niech szkoli mlodzikow , do tego mozna go poswiecic .

4. jabar napisał(a):

Apel do starszych zawodników.
    Wypier…cie Rumaka. Ciężko przez lata budowaliście swoją pozycję na rynku piłkarskim, swoją wartość sportową I marketingową, która daje wam prestiż i chleb. Ten nieudacznik niszczy wasz dorobek ( bo swojego nie ma) I wystawia na śmieszność I nienawiść kibiców oglądających waszą nieporadność

Apel do młodych zawodników.
    Pomóżcie starszym zawodnikom wykopać Rumaka. On niszczy najbardziej potrzebne I ważne lata w waszym rozwoju piłkarskim. A przecież wszysczy przed tym facetem-pomyłką do Legii nie uciekniecie

Apel do zarządu.
    Zwolnijcie Rumaka. Już wszyscy widzą (nie mówię o kilku członkach jego rodziny na tym forum), że , Rumak nie jest żadnym trenerem, tylko marionetką, która klepie wszystko co mu się rozkaże. Ale zapędziliście się za daleko, on już nie tylko siebie I zawodników wystawia na śmieszność ale I was. A co najgorsze przyczynia się do coraz większych strat finansowych ( puchary, frekwencja, mecze za złotówkę, kompromitacja marki Lech Poznań itd).

Apel do Rumaka.
    Odejdź chłopie jak najdalej od tego klubu. Może jakiś “Huragan Ustrzyki Dolne”, jeśli się znajdą jacyś szaleńcy żeby zatrudnić takiego pyszałkowatego nieudacznika. Ale może jakiś prezes w Polsce potrzebuje trenera bez umiejętności ale za to doskonałej marionetki z pokerowym wyrazem twarzy…

5. jaro napisał(a):

na temat gry już napisałem wszystko po żlagirisie trzeba ustawić nowe cele czyli utrzymanie w lidze i zdobycie PP bo majstra już na pewno nie będzie obym nie był czarnym prorokiem ale coś myślę że na koniec rundy zasadniczej lech będzie na 12 miejscu i będzie sie bił z o utrzymanie w lidze za dużo już punktów stracone by być na 1 miejscu to na tyle

6. Pan Żarcik napisał(a):

Apel do moderatorów.
    Wypier…cie jabara i kabaretową dzieciarnie

7. pppp napisał(a):

Za RUMAKA w drużynie Lecha nie ma ani logiki, ani żadnej radości w grze. Nawet wygrywane mecze w poprzednim sezonie nie dawały radosci ani zawodnikom, ani kibicom (1:0 i mizeria). Najgorszy jest Kotorowski (gdyby w Legii bronił taki bramkarz to dawno by odpadli z pucharów). Co do Możdżenia, tzn. w czym był gorszy od innych? We wszystkim, ponieważ on tak gra w każdym meczu, a inni czasami

8. MaPA napisał(a):

Nadchodzi czas na ewentualne zmiany.Po Zawiszy jest przerwa w rozgrywkach to idealny moment na zmiany albo trenera albo zawodników.Patrząc na poprzedni i obecny sezon widać jak na dłoni że szczęście wykorzystaliśmy w poprzednim.Graliśmy kiepsko ale były wyniki które zaciemniały obraz.Teraz gramy jeszcze gorzej i nie widać aby było lepiej.Tłumaczenia słabszych występów Lecha kontuzjami podstawowych graczy tylko w niewielkim stopniu jest do przyjęcia.Widziałem wszystkie mecze Kolejorza w tym sezonie(10 meczy razem z el.LE) i w żadnym nie było widać pomysłu na grę.Coś jest nie tak.Rumak z uporem maniaka ustawia piłkarzy nie na swoich nominalnych pozycjach.Taki Możdżeń na obronie to pomyłka(jest Kędziora) to samo Vojo.Vojo to zawodnik który powinien stać w polu karnym rywala a tam sobie poradzi ale jako skrzydłowy to nieporozumienie.Nie ma gościa który dawałby ostatnie podanie do napastników a bez tego gra wygląda jak wygląda.Rumak dostał od losu wielki klub i chyba zadanie go przerasta.Nie wiem jakie panują w szatni stosunki ale uważam że są jakies konflikty między zawodnikami a trenerem.Po Wiśle trener tłumaczył że nie ma zmienników a młodzi i gniewni grają w jakichś Syrenkach i innych rozgrywkach zamiast ogrywać się w pierwszym składzie.Tylko na to trzeba odwagi której szkoleniowcy nie mają a która w obecnej sytuacji by się przydała.Jeszcze jest czas aby ten cały bajzel jakoś ogarnąć i doszlusować do czołówki bo jeśli zawalimy mecze z Zawiszą i Śląskiem to sny o potędze Lecha możemy odłożyć między bajki.

9. wilkrobert132 napisał(a):

Tylko WISŁA Nasz TS!HAHAHA!

10. Romekatomek napisał(a):

Do pppp Możdzeń jak Możdzeń, ale „Kotorowskiego winiłbym najmniej” ;-)

11. wosiu napisał(a):

Nie tylko Rumak musi odejsc ale Rutek niech sprzeda Lecha bo po co nam taki co tylko widzi swoje interesy a naszego Lecha ma w Duuuu bo siano jest na gwalt Lecha trzeba wzmocnic
    inaczej bedzie srodek tabeli

12. fan napisał(a):

Redakcjo, jakiegoś milicyjnego trolla powyżej przeoczyliście (17:04).

13. pyrlson napisał(a):

no to sie posypalo WL

14. 1909 napisał(a):

Rumak odejdź… Mam w d… 4-0 w Niecieczy. Bo ten wynik tylko zamydlił oczy. Salzburg pokazał jakimi ogórkami jest Żalgiris. Smuda w 2 miesiące poukładał rozklekotaną Skisłę a Rumak odstawia Lecha na bocznicę. Coś mi się wydaje,że KKS czeka ciężka walka o pierwszą ósemkę. Rumak ja proponuję Ci przejść np.do Calisii Kalisz a nie wiem czy to nie są za wysokie progi. We wrześniu Lecha czeka 5 trudnych spotkań. Nawet trudniejszych niż te lipcowo-sierpniowe. Dla Zawiszy i Pogoni przyjazdy do Poznania to będą wręcz derby… Nie przewiduję tu zwycięstw. Tylko czy to wystarczy by Rumak przestał być trenerem Lecha?

15. JRZ napisał(a):

a tak w ogóle po co wy piszecie swoje żale, przemyślenia, podsumowania i prośby na forum tu czy Lecha? Przecież oni i tak tego nie czytają a nawet jeśli to i tak nie przejmują się tym.

16. alfred napisał(a):

czy po dzisiejszym meczu ległej to wszystko będzie maiało drugorzedne znaczenie?