Wyrachowani Królowie Poniedziałków

W meczu 17. kolejki piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy sezonu 2013/2014, Lech Poznań zmiażdżył na wyjeździe Cracovię Kraków 6:1 (3:0). Kolejorz zagrał niezwykle wyrachowany i skuteczny do bólu futbol, który zaowocował wysoką wygraną. Lech to prawdziwy Król Poniedziałków. Bilans poznaniaków po tym poniedziałkowym spotkaniu to 9-2-0, 26:7. Efektowne zwycięstwo cieszy, ale martwią kontuzje Kebby Ceesaya i Szymona Drewniaka.

Aby widzieć wprowadzane zmiany należy odświeżać witrynę ręcznie

1 min. – Pierwsza akcja Lecha, jednak podanie Gergo w pole karne zablokował Kosanović.
2 min. – Świetna szansa Lecha! Uderza Hamalainen i piłka przeleciała tuż obok słupka.
4 min. – Trzy rzuty rożne Kolejorza, lecz za każdym razem piłką wybiła Cracovia.
6 min. – Lech zamknął Cracovię na połowie, ale nie ma strzałów.
8 min. – W pressingu poznaniacy wyglądają bardzo dobrze.
10 min. – Hamalainen i Teo wyszli na wprost bramki. Fin chciał jeszcze podać do Teodorczyka, ale ostatecznie sam biegł z piłką i strzałem po długim rogu wyprowadził Kolejorza na prowadzenie. 1:0 dla Lecha!
12 min. – Nawałnica pod bramką. Lech ma ogromną przewagę.
15 min. – Bomba Gergo po ziemi. Boczna siatka.

16 min. – Katastrofalny błąd Kamińskiego. Nie dogonił Boljevicia, który trafił w słupek.
19 min. – Znów po odbiorze z akcją wyszli lechici. Strzał Teo z daleka i świetnie broni Pilarz.
20 min. – Poślizgnął się Ceesay, jednak strzał Boljevicia został zablokowany. Było groźnie.
24 min. – Od paru minut atakuje Cracovia. Przebudziła się.
28 min. – Lech musi się obudzić. Stracił właśnie gola, ale sędzia pokazał spalonego.
30 min. – Poprzeczka ratuje gości po rzucie wolnym.

35 min. – Lech się obudził i… od razu gol. Płaskie wstrzelenie w pole karne i płaska bomba Gergo. 2:0!
36 min. – Kolejny słupek ratuje Lecha.
40 min. – 3:0! Rzut rożny, główka Kamińskiego i jest po meczu.
42 min. – Kolejny strzał Boljevicia, ale tym razem nie słupek a poprzeczka…
45 min. – Ciekawie wygląda ten mecz. Cracovia gra, Lech strzela.
45 min. – Do przerwy prowadzimy 3:0.

46 min. – Pierwsza minuta drugiej połowy, pierwsza akcja i 4:0! Tym razem trafia Murawski.
50 min. – Ładna akcja Lecha i strzał z bliska Pawłowskiego broni Pilarz.
51 min. – Strzał Kamińskiego z bliska. Zablokowany.
55 min. – Znów świetna akcja Lecha i minimalnie niecelny strzał Pawłowskiego.
58 min. – Hamalainen świetnie wypuścił Gergo, ale Węgra jeszcze lepiej zatrzymał bramkarz.

61 min. – Gol dla Cracovii. Akcja prawą stroną, podanie na środek i akcję z bliska zamknął Dudzic.
64 min. – Dośrodkowanie z prawej strony i Teodorczyk głową zdobywa gola. 5:1!
68 min. – Strzał Boljevicia z wolnego po zagraniu ręką, którego nie było i broni Gostomski.
71 min. – Tym razem po wrzutce z wolnego Kosanovicia znów dobrze interweniował Gostomski.

77 min. – Po okresie spokojnej gry… rzut rożny, główka Ślusarskiego i 6:1. Pogrom.
83 min. – Mecz już dawno się skończył. Obie drużyny grają na luzie.
90 min. – Oba zespoły zrezygnowały już z gry taktycznej. Na boisku panuje pełen luz.
90+2 min. – Strzał Bernhardta obok słupka.
90+3 min. – Uderzenie Boljevicia nad bramką.
90+3 min. – Koniec. Lech sprał Cracovię 6:1.

KS Cracovia Kraków – KKS Lech Poznań 1:6 (0:3)

Bramki: 61.Dudzic – 10.Hamalainen 35.Lovrencsics 40.Kamiński 46.Murawski 64.Teodorczyk 77.Ślusarski

Żółte kartki: Zejdler, Kuś, Kita – Drewniak, Lovrencsics

Sędzia: Marcin Borski (Warszawa)

Widzów: 10025 (ok. 500 kibiców Lecha)

KS Cracovia: Pilarz – Kuś, Żytko, Kosanović, Marciniak – Straus, Zejdler (46.Kita), Danielewicz (56.Dudzic), Dąbrowski, Steblecki (46.Bernhardt) – Boljević.

Rezerwowi: Perdijić, Jaroszyński, Wasiluk, Żurek, Bernhardt, Dudzic, Kita.

KKS Lech: Gostomski – Możdżeń, Ceesay (66.Arboleda), Kamiński, Douglas – Drewniak (46.Trałka), Murawski – Pawłowski, Hamalainen (74.Ślusarski), Lovrencsics – Teodorczyk.

Rezerwowi: Kotorowski, Arboleda, Henriquez, Injać, Linetty, Trałka, Ślusarski.

Kapitanowie: Marciniak – Murawski