Obrona gorsza od grypy + 89 zdjęć z meczu

lechlegiaW meczu 28. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2015/2016, Lech Poznań przegrał w obecności ponad 41,5 tys. ludzi z Legią Warszawa 0:2 (0:2). Osłabiony infekcjami i kontuzjami Kolejorz nie dał rady zatrzymać dobrze grających „Wojskowych”, którzy w końcówce pierwszej połowy bezlitośnie wykorzystali dwa błędy gospodarzy.

19:00 – Witamy z Bułgarskiej! Na kolejnym w tym sezonie przedmeczowym i meczowym raporcie NA ŻYWO! prosto ze stadionu. Witamy oczekując dziś walki do samego końca!

19:01 – Legia wyszła na spacer po murawie. Z Kotła – „Mistrz, Mistrz Kolejorz!

19:05 – Poniżej skład Lecha. Jest silny. Gorzej z ławką.

19:06 – Lechici właśnie dojechali na stadion.

19:14 – Poniżej skład gości. Aleksandrov od początku, Hamalainen jednak na ławce.

19:15 – Obie drużyny zakończyły już spacer po murawie.

19:17 – Kibice Legii pomału wchodzą na stadion. Zdążyli pobluzgać na Lecha.

19:19 – Oprawy będą dziś mistrzowskie i to na 2 trybunach. Nie możemy się doczekać 🙂

19:22 – 🙂

19:30 – Kocioł jest już zapełniony w ponad połowie.

19:32 – Kibiców powitał właśnie spiker. Poinformował o 108 meczu z Legią, ale ligowy. W rzeczywistości jest to 120 spotkanie obu drużyn. Kolejorz ma dotąd d99 strzelonych goli w lidze.

19:34 – Gdzie Twoje berło?! – pyta głośno Kocioł. A po chwili Mistrz, Mistrz Kolejorz!

19:39 – Lech w 13 meczach ligowych w tym sezonie jako pierwszy wychodził na prowadzenie. Wygrał 12 razy i 1 raz zremisował. Wynik 1:0 będzie bardzo dziś bardzo istotny dla całej drużyny.

19:42 – Bramkarze Legii są już na rozgrzewce.

19:48 – Legia jest już w komplecie na rozgrzewce. Czekamy na Lecha.

19:48 – Warto odnotować, że dziś od początku w Lechu gra 17-latek. To musi być wielkie przeżycie dla niego i niech to będzie wielki mecz Jóźwiaka.

19:48 – Bramkarze Lecha wyszli na rozgrzewkę.

19:55 – Niezły pojazd po Hamalainenie w trakcie rozgrzewki.

19:55 – Lech również jest już w komplecie na rozgrzewce.

20:06 – Kocioł jest już nabity na maska.

20?06 – Na stadionie trwa doping.

20:12 – Legia zakończyła już rozgrzewkę.

20:21 – Znów jest problem z internetem na stadionie. Nie działa nawet własny.

Kartoniada „Kolejorz”
Oprawa „Wielkopolska to nasz dom. Kolejorz dumą, sercem, krwią”\
Pokaz stroboskopów

1 min. – Rozległ się pierwszy gwizdek! Sędzia Marciniak rozpoczął spotkanie!
2 min. – Pierwszy strzał Legii, wyłapuje Burić.
8 min. – Legia dwukrotnie strzelała na bramkę Jasia, oba strzały zostały zablokowane przez obrońców Kolejorza.
12 min. – Pierwsza groźna akcja Lecha prawą stroną.

16 min. – Niezłą akcję Legii zatrzymał Wilusz.
17 min. – Rzut rożny dla Lecha, po którym jeden z Lechitów się przewrócił. Gwizdek Marciniaka w tej sytuacji milczał.

31 min. – Rzut rożny dla Legii. Lechici wybijają piłkę.
32 min. – Groźny strzał Nikolicia dobrze interweniuje Burić.
34 min. – Kolejny atak Legii! Piłka po strzale ląduje na poprzeczce! Dobitkę broni Burić.
42 min. – Długa piłka do Nikolicia. Wilusz źle interweniował i napastnik Legii w sytuacji sam na sam zdobył gola. 0:1.
44 min. – Burić zatrzymuje rajd Prijovicia.
45 min. – Tetteh fauluje Dudę. Rzut karny na gola zamienia Nikolić. Jest 0;2.
45 min. – Do przerwy 0:2. Ciężko będzie się podnieść.

46 min. – Zmiana w Lechu za Kadara Ceesay.(Bardzo przepraszamy za opóźnienie w relacji, ale mamy problemy z internetem)
55 min. – 41 567 kibiców na stadionie. Mecz chwilowo przerwany z powodu dymu. Kibole mimo niekorzystnego wyniku „robią swoje”.
60 min. – Sędzia główny wznowił mecz.

62 min. – Nieuznane trafienie dla Legii.
64 min. – Wrzutka Darko z rzutu wolnego, niewielkie zamieszanie w polu karnym Legii i mamy rzut rożny.
67 min. – Szybka wymiana piłki w środku pola przez Lechitów. Akcja zatrzymana przez Legionistów. Rzut rożny.
72 min. – Brzydki faul Aleksandrova w kole środkowym. Żółta kartka dla Legionisty.
74 min. -Druga zmiana w Lechu, za Nickiego wchodzi Kownacki.

77 min. – W końcówce meczu Lech bije głową w mur.
83 min. – Z posiadania piłki nic nie wynika. Lech jednak do końca stara się o gola.
90 min. – Mało się dzieje na boisku.
90+4 min. – W końcówce gra toczy się głównie w środku pola.
90+5 min. – Niecelny strzał Prijovicia.
90+7 min. – Koniec. Lech – Legia 0:2. Osłabionemu Kolejorzowi nie udało się po raz kolejny pokonać Legii.