Szkoda

lechlegiaO godzinie 20:30 na stadionie mieszczącym się ul. Łazienkowskiej 3, początek hitowego meczu 31. kolejki piłkarskiej Ekstraklasy sezonu 2015/2016, pomiędzy drużyną Legii Warszawa a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zachęcamy do śledzenia raportu na żywo z tego spotkania, na łamach naszego serwisu.

2 min. – Na razie spokojny początek. Po stracie z obu stron.
5 min. – Legia od początku przejęła inicjatywę.
8 min. – Bardzo rwana gra w wykonaniu obu ekip.
9 min. – Pierwsza próba Lecha. Za mocna wrzutka Kędziory.
12 min. – Dwa rzuty rożne Legii bez zagrożenia.
13 min. – Prijović oddaje strzał, choć w tej sytuacji był spalony. Boczny nic nie widział.
15 min. – Zepsuta kontra Lecha przez Jevticia.

18 min. – Dobrą wrzutkę Kadara wybili obrońcy. Po chwili zablokowane uderzenie Tetteha z daleka.
20 min. – Linetty był faulowany. Sędzia nic nie widział.
21 min. – Fatalny błąd Arajuuriego! Piłkę przejął Prijović i nie trafił na pustą bramkę…
25 min. – Lech gra nieco bardziej ochoczo.
27 min. – Bomba Jevticia z lewej nogi trafia w boczną siatkę!
29 min. – Zbyt wysoka wrzutka Jevticia z wolnego. Takich sytuacji nie można marnować.

32 min. – Tym razem już dobre dośrodkowanie Jevticia wyłapał Malarz.
35 min. – Ostatnie minuty zdecydowanie należą do Lecha.
36 min. – Mocny strzał Nielsena z daleka paruje Malarz!
37 min. – Znów Nielsen! Kolejorz rozpędza się coraz mocniej.
38 min. – Tym razem próbował Tetteh! Zablokowany!
40 min. – Niecelne uderzenie Jevticia z około 25 metrów!
43 min. – Efektowna akcja legionistów. Nikolić do Prijovicia, a ten nie trafił.
44 min. – Niecelny strzał Gajosa po kontrze.
45 min. – Aj! Jevtić w pole karne i w ostatniej chwili obrońca przeciął piłkę.
45 min. – Do przerwy 0:0. Lech jest lepszy na razie. Ze spokojem może pokusić się nawet o zwycięstwo.

47 min. – Ofensywny początek obu ekip.
48 min. – Kontra Lecha. Gajos kończy ją strzałem, jednak niecelnym.
52 min. – Bombę Nielsena z ostrego kąta broni Malarz!
53 min. – Świetna interwencja Kamińskiego!
59 min. – Po zmianie stron Kolejorz nie rezygnuje z ofensywnej gry.

62 min. – Strata Tetteha w środku pola, Legia wymienia trzy podania i do siatki trafia Prijović. 1:0 dla Legii.
68 min. – Po stracie gola lechici niestety trochę stanęli.
72 min. – Nielsena bierze obrońcę na zamach i trafia w słupek!
75 min. – Coraz mniej czasu zostało lechitom na choćby remis.

79 min. – Legioniści zaczynają grać bardzo ostro.
82 min. – Brakuje okazji w końcówce. W ten sposób Lech nie wyrówna.
86 min. – Dobry rajd Pawłowskiego zatrzymany przez Lewczuka.
86 min. – Nikolić biegł sam przez niemal całą połowę. Trafił w Buricia.
88 min. – Znów interwencja Buricia po wrzutce Kucharczyka i strzale Hamalainena.
90+2 min. – W końcówce legioniści groźnie kontrują.
90+5 min. – Koniec. Przegrywamy, choć Lech nie był dziś gorszy. Walczymy dalej!

Legia Warszawa – KKS Lech Poznań 1:0 (0:0)

Bramki: 62.Prijović

Żółte kartki: Kucharczyk, Borysiuk, Guilherme, Lewczuk, Jędrzejczyk – Trałka, Jóźwiak

Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)

Widzów: 28286

Legia: Malarz – Jędrzejczyk, Lewczuk, Rzeźniczak, Hlousek – Borysiuk, Pazdan (70.Hamalainen) – Duda (51.Kucharczyk), Prijović, Aleksandrov (59.Guilherme) – Nikolić.

Rezerwowi: Cierzniak, Bereszyński, Brzyski, Kopczyński, Guilherme, Kucharczyk, Hamalainen.

KKS Lech: Burić – Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Kadar – Tetteh, Trałka – Gajos (82.Jóźwiak), Linetty, Jevtić (73.Pawłowski) – Nielsen (84.Kownacki).

Rezerwowi: Kotorowski, Ceesay, Volkov, Dudka, Jóźwiak, Pawłowski, Kownacki.