Kolejne mecze wypożyczonych. Gol Keity (akt.)

drewniakWykorzystując wolny czas wiosną średnio co 2 tygodnie będziemy przyglądali się postępom wypożyczonych lechitów. Aktualnie czasowo w innych klubach przebywa sześciu piłkarzy.

Jan Bednarek (Górnik Łęczna)

Jan Bednarek wiosną długo nie grał, ale od 31. kolejki aż do końca rozgrywek był podstawowym graczem Górnika Łęczna, który zdołał uratować się przed spadkiem. 20-latek grał często jako defensywny pomocnik. Ma za sobą niezłą wiosnę, ale sezon mocno przeciętny. Wystąpił łącznie w 18 spotkaniach (17 ligowych).

Dariusz Formella (Arka Gdynia)

21-latek w I-lidze cały czas radzi sobie świetnie. Dariusz Formella robiąc furorę w Arce zaliczył dotąd 4 asysty i 6 goli. W ostatnich 3 kolejkach co prawda nie wpisał się na listę strzelców, jednak „Arkowcy” od 2 serii spotkań mają już zapewniony awans do Ekstraklasy.

Szymon Drewniak (Chrobry Głogów)

Szymon Drewniak cały czas jest podstawowym piłkarzem Chrobrego Głogów. W tym sezonie ma na swoim koncie 31 meczów (29 w I-lidze) w których strzelił 3 bramki i zobaczył 7 kartek (6 w lidze). Jego Chrobry jest obecnie czwarty. Co ciekawe Drewniak we wszystkich meczach w jakich zagrał zanotował pełne 90 minut.

Jakub Serafin (Bytovia Bytów)

Jakub Serafin po przejściu zimą z GKS-u Bełchatów do Bytovii Bytów odgrywa w tym klubie coraz ważniejszą rolę co cieszy. Tej wiosny rozegrał 10 spotkań w tym 8 pełnych. 20-latek od 25. kolejki (od 24 marca) nie opuścił żadnego meczu w każdym grając przez pełne 90 minut. Jego Bytovia utrzymała się już na zapleczu Ekstraklasy.

Denis Thomalla (FC Heidenheim)

Denis Thomalla ma za sobą niezłą rundę po której zostanie w Niemczech. Klub FC Heidenheim, który na zapleczu Bundesligi zajął 11. miejsce zdecydował się wykupić 24-latka. Thomalla wiosną zanotował 14 meczów (13 ligowych). Strzelił łącznie 4 bramki i zaliczył 2 asysty.

Muhamed Keita (Stromsgodset)

W tym roku rozegrano w lidze norweskiej już 12. kolejek. Stromsgodset jest na razie na 4. miejscu. Słaby udział w wynikach tej drużyny ma Muhamed Keita. Dotąd opuścił 6 meczów w tym 3 z rzędu z powodu urazu. Do gry wrócił tydzień temu notując raptem 15 minut. W miniony weekend grał od 46 minuty. W tym czasie zdobył bramkę, a jego drużyna mimo wyniku 0:2 pokonała Valerengę 3:2.