1/2 MPJM (rewanż): Lech gromi i jest w finale!

mlodziezW rewanżowym meczu 1/2 finału Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, Lech Poznań wygrał na Bułgarskiej z SMS-em Łódź 3:0 (1:0) i pewnie awansował do finału triumfując w dwumeczu aż 5:2. Tym samym Kolejorz cały czas ma szanse na zdobycie trzeciego Mistrzostwa Polski z rzędu!

Finał MPJM odbędzie się 24 i 28 czerwca (rewanż na wyjeździe). Oba spotkania odbędą się o godzinie 17:00. Rywalem Lecha Poznań w finale będzie Progres Kraków, który wyeliminował Zagłębie Lubin (3:2 w dwumeczu).

Przebieg meczu:

Od początku spotkania zaatakowali lechici. W 8. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Kryg, jednak oddał zły strzał. Chwilę potem z groźną kontrą wyszli łodzianie. Na szczęście Sieracki był dobrze ustawiony i zatrzymał akcję. W 13. minucie świetnym rajdem prawą stroną popisał się Klupś. Podał w pole karne, lecz Tupajowi nie udało się zamknąć tej akcji. W 18. minucie pokazał się za to bramkarz Lecha, który obronił płaskie uderzenie piłkarza SMS-u. Od tamtej pory poznaniacy prowadzili atak pozycyjny, który nie przenosił efektu. W 31. minucie z niebezpieczną kontrą wyszli więc goście, którą świetnym wyjściem zatrzymał Mrozek. Po chwili napastnik rywala nie trafił do siatki z paru metrów. W 39. minucie „niebiesko-biali” w końcu wyszli na prowadzenie. Najprzytomniej w zamieszaniu w polu karnym zachował się Norkowski, który minął bramkarza i płaskim strzałem z lewej nogi zdobył gola na 1:0. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem Lecha Poznań.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło. Co prawda SMS częściej starał się atakować, ale nie miał zbytnio pomysłu jak sforsować obronę Lecha. Z kolei poznaniacy grali bardzo czujnie kontrolując ze spokojem te zawody. W 52. minucie Klupś płasko podał do Sobola. Napastnik Kolejorza uderzył, jednak jego strzał obronił bramkarz. Po chwili Theus popisał się dobrym wybiciem po groźnym rajdzie gracza SMS-u lewą stroną. W 58. minucie ponownie zakotłowało się pod bramką lechitów, ale poznaniakom udało się wyjść z opresji. Minutę później było już 2:0. Wzorowa kontra Lecha, Klupś pociągnął prawą stroną, podał na środek pola karnego do Sobola, a ten będąc oko w oko z bramkarzem ze spokojem umieścił piłkę w siatce. W 66. minucie świetnym zagraniem do Drobota popisał się Skóraś. Niestety skrzydłowy Lecha przegrał pojedynek biegowy z bramkarzem. Chwilę później w sytuacji 1 na 1 znalazł się Skóraś i choć naciskał na niego obrońca, to jednak napastnik Lecha strzelił bramkę. W 70. minucie SMS trafił w słupek. W 73. minucie gry kolejną składną akcję wyprowadzili lechici. Niestety podanie z prawej strony do wbiegającego zawodnika było nieco za lekkie. Ostatecznie Kolejorz w rewanżu 1/2 MPJM wygrał 3:0 (w dwumeczu 5:2) i po raz 3 z rzędu zagra o Mistrzostwo Polski.

Jak padły bramki?

39 min. – 1:0. Najprzytomniej w zamieszaniu w polu karnym zachował się Norkowski, który minął bramkarza i płaskim strzałem z lewej nogi zdobył gola.
59 min. – 2:0. Wzorowa kontra Lecha. Klupś pociągnął prawą stroną, podał na środek pola karnego do Sobola, a ten będąc oko w oko z bramkarzem ze spokojem umieścił piłkę w siatce.
66 min. – 3:0. W sytuacji 1 na 1 znalazł się Skóraś i choć naciskał na niego obrońca, to jednak napastnik Lecha strzelił bramkę.

Grano 2×40 min.
1/2 MPJM (rewanż): Lech Poznań – SMS Łódź 3:0 (1:0)
Bramki: 39.Norkowski 59.Sobol 66.Skóraś
Żółte kartki: Szota, Theus – Prochocki
Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk)
Widzów: ok. 150
Skład Lecha: Mrozek – Zalewski (55.Borowiak), Szota, Sieracki, Theus – Klupś (62.Drobot), Norkowski, Skóraś (67.Jarosz), Puchacz (41.Adamczak) – Kryg (62.Skrzypczak), Tupaj (41.Sobol).
Pogoda: +26°C, pogodnie