Kolejny tydzień prac pod stadionem + FOTO

Niecały miesiąc dzieli nas od zakończenia trwającej już ponad rok akcji „Stawiamy Legendę na Stacji Bułgarska”. Pod stadionem mija kolejny tydzień prac związanych z wybudowaniem małej stacji kolejowej o kształcie starych, historycznych jupiterów.


Zeszłej jesieni w zakładach H. Cegielski – Fabryka Pojazdów Szynowych rozpoczęła się renowacja lokomotywy przywiezionej z Wolsztyna, która zakończyła się wiosną tego roku. Parowóz Ty51-183 wyprodukowany w 1956 roku mającym 130 ton i 23 metry długości został już wyczyszczony, odmalowany i w całości odrestaurowany. Lokomotywa na początku października stanie przed Inea Stadionem, a konkretnie na terenie między III trybuną a ulicą Bułgarską. Prace związane z budową małej stacji o kształcie starych, historycznych jupiterów na której stanie lokomotywa trwają od ponad 2 tygodni.

Prace odbywające się obecnie pod stadionem zakończą się do 5 października. Lokomotywa zostanie odsłonięta w terminie meczu z Wisłą Kraków, który odbędzie się 16 października. Kilka dni wcześniej w nocy z 8 na 9 października parowóz zostanie przetransportowany torami na Górczyn. Stamtąd lokomotywa trafi pod stadion już normalną drogą. Od 6 września co tydzień (wtorek/środa) na KKSLECH.com ukazujemy galerię z postępów prac. Transport lokomotywy, jej odsłonięcie także będzie można zobaczyć na naszych zdjęciach. O wszystkich pracach czy ruchach będziemy informować na bieżąco.

Część III – Lokomotywa na Bułgarskiej (21.09.2016)

Część II – Lokomotywa na Bułgarskiej (13.09.2016)

Część I – Lokomotywa na Bułgarskiej (06.09.2016)

Wizualizacje:

null
null
null

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 7

 1. Jo napisał(a):

  Podłoże przez „Ż” piszemy :P

  • mario napisał(a):

   to nie jest podłoże, tylko podtorze, czyli konstrukcja pod torami :) Ale jeśli oporowy to mur, a nie ścian… :))
   Ale ogólnie – fajnie będzie!

 2. osa napisał(a):

  Dla mnie dziwny tytuł -„pod stadionem” – pomyślałem, że jakieś tunele będą kopane pod stadionem :) Nie lepiej brzmiałoby „przed, koło…”?

 3. slash napisał(a):

  Pierdziele…trzy wpisy i źle. Jak dla mnie mogli napisać z samymi bykami. Grunt że lokomotywa gicio wygląda przed stadionem koło Bułgarskiej na podtorzu przy podłożu.

 4. arek z Debca napisał(a):

  Super tylko żeby sknerusy chciały uporządkować teren wokół stadionu. Choć pewnie zasłaniają się tym, że miasto jest własnością stadionu ale na tęczowego debila nie ma co liczyć.

 5. pozn napisał(a):

  A bedzie oswietlenie i monitoring??

 6. ganse napisał(a):

  Podejrzewam że za te pieniądze, które sa włozone w to żelastwo mógłby powstac balon na zime dla dzieciaków by miały gdzie trenowac….Ekonomiści z Wronek :-(