Obecna forma wtorkowego rywala

lechwisla2Pojutrze o 20:45 Lech Poznań znów zagra na Bułgarskiej z Wisłą Kraków. Tym razem Kolejorz zmierzy się z „Białą Gwiazdą” w spotkaniu pucharowym. Rywale kryzys mają już za sobą, a teraz walczą o górną ósemkę.

Po zwycięstwie z Piastem Gliwice u siebie 1:0, remisie z Legią Warszawa także u siebie 0:0 i wygranej nad Wisłą Płock 3:2 po bramce w 90. minucie gry tydzień temu krakowska Wisła zremisowała u nas 1:1 strzelając gola w 90. minucie. „Biała Gwiazda” zwyżkę formy zademonstrowała również w miniony weekend. Podopieczni Dariusza Wdowczyka, którzy znów zagrali w tym samym składzie pokonali przed własną publicznością Termalikę Nieciecza 2:0.

Wtorkowy rywal Kolejorza po siedmiu porażkach z rzędu nie przegrał pięciu kolejnych spotkań w Ekstraklasie, a gdyby dodać do tego mecz w Pucharze Polski z Chojniczanką w Chojnicach ten bilans byłby jeszcze lepszy. W tej chwili „Biała Gwiazda” z 14 punktami na swoim koncie i bilansem 4-2-7, gole: 14:22 jest na 14. miejscu w tabeli tracąc zaledwie 2 oczka do Kolejorza.

Ekipa spod Wawelu słabo gra w tym sezonie na wyjazdach (1-1-5, bramki: 7:14), choć ostatnio także obce stadiony odczarowała. Wisła Kraków wygrała w końcu w Płocku w ostatniej minucie i zremisowała w Poznaniu w ostatniej minucie. Zwyciężyła też w obu meczach pucharowych odpowiednio w Sosnowcu oraz w Chojnicach. Początek wtorkowej potyczki w 1/4 PP o godzinie 20:45. Z racji kary za ostatni finał pierwszy ćwierćfinał na Bułgarskiej odbędzie się bez kibiców.

Obecna forma Wisły Kraków:

Ekstraklasa

Wisła Kraków – Termalica Nieciecza 2:0 (1:0)
Bramki: 26 i 69.Ondrasek
Skład: Załuska – Jović, Głowacki, Guzmics, Sadlok – Mączyński, Popović – Boguski, Zachara (46.Brożek), Małecki (90.Brlek) – Ondrasek.

Lech Poznań – Wisła Kraków 1:1 (0:0)
Bramki: 69.Jevtić – 90.Brożek
Skład: Załuska – Jović, Głowacki, Guzmics, Sadlok – Mączyński, Popović (88.Cywka) – Boguski (80.Brlek), Zachara (68.Brożek), Małecki – Ondrasek.

Wisła Płock – Wisła Kraków 2:3 (0:2)
Bramki: 49.Furman – k. 69.Merebasvhili – 12.Zachara 34.Guzmics 90.Małecki
Skład: Miśkiewicz – Jović (58.Cywka), Guzmics, Sadlok, Mójta (52.Pietrzak) – Mączyński, Popović – Boguski, Zachara (87.Głowacki), Małecki – Ondrasek.

Wisła Kraków – Legia Warszawa 0:0
Skład: Miśkiewicz – Jović, Guzmics, Sadlok, Mójta – Boguski, Mączyński, Popović, Małecki – Ondrasek, Zachara.

Wisła Kraków – Piast Gliwice 1:0 (0:0)
Bramka: 90+2.Małecki
Skład: Miśkiewicz – Jović, Głowacki, Guzmics, Mójta – Mączyński (74.Brlek), Popović – Boguski (74.Pietrzak), Zachara (66.Ondrasek), Małecki – Brożek.

Puchar Polski

Zagłębie Sosnowiec – Wisła Kraków 3:4 d.
Chojniczanka Chojnice – Wisła Kraków 1:2

Letnie sparingi Wisły Kraków:

Kmita Zabierzów 10:0, Zagłębie Sosnowiec 3:1, Ruch Chorzów 1:1, Śląsk Wrocław 3:3

Letnie transfery Wisły Kraków:

Przyszli: Adam Mójta (Podbeskidzie Bielsko-Biała), Mateusz Zachara (wolny transfer), Łukasz Załuska (Darmstadt)

Odeszli: Vitalij Balashov (wolny transfer), Emmanuel Sarki (AEL Limassol), Rafael Crivellaro (Arouca), Rafał Wolski (Lechia Gdańsk), Wilde-Donald Guerrier (Alanyaspor Kulubu)