Lechowy Flesz (04-11.12)

murawaLechowy Flesz to stały cykl informacyjny w którym co weekend w jednym newsie podajemy krótkie informacje dotyczące różnych spraw związanych z Kolejorzem i nie tylko, których normalnie nie publikujemy w innych wiadomościach, a które są ciekawostkami lub informacjami przydatnymi kibicom.


Były lechita zmienia klub

Grający niegdyś w juniorach Lecha i trenujący nawet z pierwszym zespołem bramkarz, Karol Szymański odszedł z I-ligowego Chrobrego Głogów. Jesienią zaliczył 8 spotkań.

Lech skraca wypożyczenie

Lech Poznań skrócił wypożyczenie Mateusza Lisa. Młody bramkarz jesienią w Podbeskidziu praktycznie w ogóle nie grał. Kolejorz chce znaleźć 19-latkowi nowy zespół w którym mógłby regularnie występować.

Lechici zrobili paczkę

Lech Poznań kolejny rok z rzędu wziął udział w akcji charytatywnej „Szlachetna Paczka”. W imieniu drużyny Jan Bednarek z Maciejem Gajosem zrobili zakupy najpotrzebniejszych artykułów, które potem popakowali z całą drużyną. Paczka trafi do 3-osobowej rodziny z Konina.

Kolejorz wesprze zbiórkę

Każda złotówka z karnetu i biletu zakupionego na mecz Lech – Korona zostanie przekazana na renowację nagrobków Powstańców Wielkopolskich. Klub przekaże też 1 zł z każdego paragonu wydanego po zakupach w Lechowych sklepach w dniu meczu.

Nielsen wraca do zajęć

W tygodniu do lekkich ćwiczeń na boisku wrócił Nicki Bille Nielsen. Duńczyk ostatni raz zagrał w sierpniu. Potem przeszedł operację pachwiny i odbył rehabilitację. Do pełnych treningów wróci na początku stycznia.

Nawrocik ponownie w Lechu

Były lechita, Damian Nawrocik został jednym z trenerów Lech Poznań Football Academy. Były lechita zajmie się szkoleniem juniorów między 7 a 12 rokiem życia. Będzie pracował z nimi głównie nad dryblingiem.

Probierz ukarany…

Michał Probierz i trener bramkarzy Jagiellonii, Grzegorz Kurdziel, którzy awanturowali się podczas meczu z Lechem najbliższe spotkanie swojej drużyny z Arką zobaczą z trybun. Obaj w przerwie spotkania z Kolejorzem zostali odesłani przez arbitra na trybuny.

…Lech także

Za mecz w Białymstoku poznański Lech został ukarany karą 15 tys. złotych i zakazem wyjazdu na mecz do Gliwic w lutym.

Wzrósł współczynnik

Po ostatnich meczach europejskich pucharów współczynnik Lecha Poznań wzrósł do 10.900. Kolejorz jest aktualnie na 149. miejscu w rankingu UEFA.

Junior poleci do Szkocji

Młody bramkarz Lecha Poznań, Maciej Dąbrowski będzie niebawem testowany w szkockim klubie Hibernian.

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 3

 1. Kosi napisał(a):

  Ten mlody to w II-lidze szkockiej kariery chyba nie zrobi. Niezrozumialy jest dla mnie ten wyjazd nawet mimo tylko testow

  • 4o napisał(a):

   Już myślałem, czytając „Junior”, że chodzi o Piotrka Rutkowskiego. :P
   Legia kupiła Maćka Dąbrowskiego, a Lech miał „swojego” pod nosem. :)

 2. Anonim napisał(a):

  Michał P. – Najgroźniejszy chuligan białegostoku