Pięć przerw na kadrę w tym roku

polskaLech Poznań od paru lat oddawał na zgrupowania reprezentacji narodowych najwięcej zawodników spośród wszystkich ekstraklasowych klubów. Ta sytuacja dotyczyła zarówno piłkarzy z pierwszego zespołu jak i juniorów regularnie powoływanych do kadr swoich krajów.


W kalendarzu FIFA na 2017 roku znajduje się łącznie 5 oficjalnych terminów na obozy reprezentacji narodowych przed meczami towarzyskimi czy w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2018, które potrwają do listopada. W tym roku czeka nas 2-tygodniowa przerwa na kadrę w marcu, w czerwcu, wrześniu, październiku i listopadzie. Podczas nich powołany zawodnik Kolejorza będzie mógł wystąpić maksymalnie w 10 spotkaniach.

Należy jednak zaznaczyć, że choćby w marcu czy w czerwcu większość reprezentacji narodowych rozegra po tylko 1 meczu międzynarodowym. Taki plan na ten moment ma choćby kadra Polski do której akurat piłkarze Lecha Poznań nie otrzymają ostatnio powołań i nic nie wskazuje na to, aby niebawem coś się pod tym względem zmieniło.

Warto dodać, że FIFA przed 2 laty zlikwidowała sierpniowy termin na kadrę. Zwykle w połowie tego miesiąca i w trakcie tygodnia reprezentacje rozgrywały po 1 meczu towarzyskim. Kolejorz w ostatnich miesiącach oddawał bardzo wielu graczy na obozy młodzieżowych kadr. Po odejściu Paulusa Arajuuriego kadrowiczem pierwszej reprezentacji jest tylko Tamas Kadar, który wkrótce również może odejść, a Jasmin Burić nie otrzymuje już powołań.


Oficjalne terminy na mecze reprezentacji w 2017 roku:

20-28 marca 2017 (2 terminy)
05-13 czerwca 2017 (2 terminy)
28 sierpnia-5 września 2017 (2 terminy)
2-10 października 2017 (2 terminy)
6-14 listopada 2017 (2 terminy)

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 3

  1. J5 napisał(a):

    Jeden zawodnik do reprezentacji seniorskiej- Kadar, do młodzieżowych Kędziora ,Bednarek i Kownacki (nie liczę wypożyczonych). Może łatwiej będzie wygrać Lechowi mecz po kadrze, kiedy odda mniej graczy do reprezentacji. Z drugiej strony dostajemy po prestiżu. Z trzeciej strony trzeba w tym sezonie wygrać jakieś trofeum, więc może tej wiosny to i lepiej…

  2. goryl napisał(a):

    najwiecej piłkarzy czyżby?