Na 95-lecie więcej historii

historia19 marca Lech Poznań będzie obchodził 95-rocznicę powstania. Zimą czy w trakcie rundy wiosennej, a nawet jesiennej wolne terminy głównie w środku tygodnia zamierzamy wypełnić artykułami, które przypomną internautom historię Kolejorza, najciekawsze momenty, wydarzenia, mecze czy daty związane z klubem.


Cykl „Historia” istnieje na KKSLECH.com od paru lat. Od kilku sezonów publikujemy materiały dotyczące historii Lecha Poznań chcąc przypomnieć ją w możliwie najciekawszy sposób głównie młodym kibicom, których interesuje coś więcej niż transfery czy bieżące wyniki. Jeszcze tej zimy zamierzamy rozpocząć reedycję najciekawszych i najistotniejszych materiałów dotyczących historii Lecha Poznań.

Po co reedycja? Nie ma co ukrywać, że w 2011 czy 2012 roku ten serwis nie notował tak dużej liczby odsłon, jak teraz i nie był tak często odwiedzany. Teraz korzysta z niego kilkanaście razy więcej osób niż choćby w latach 2009-2011. Chcemy, aby materiały o historii Lecha Poznań dotarły do jak największego grona osób. Wiele tekstów oczywiście poprawimy dodając nowe dane, ciekawostki, informacje, a nawet zdjęcia, które głównie w ostatnich kilkunastu latach udało nam się wykonać.

Utworzymy również kalendarium, którego dotąd nie było poświęcając artykuły danemu wydarzeniu przy okazji danej rocznicy jak np. ostatnio, kiedy 60 lat temu nadano naszemu klubowi nazwę Lech. Wykonując reedycję części naszych archiwalnych tekstów, które nie dotarły do wszystkich odbiorców skupimy się głównie na najciekawszych wydarzeniach i opisywaniu konkretnych zdarzeń czy lat niż na pojedynczych postaciach.

W pierwszej kolejności chcemy kolejny raz poruszyć takie tematy jak:

– Nazwa Lech i inne
– Wspomnienie wszystkich mistrzostw zdobytych przez Lecha
– Powrót do pierwszych lat po założeniu klubu
– Powrót do najprzyjemniejszych i najsmutniejszych chwil
– Wspomnienie starych stadionów Lecha

Oczywiście z okazji 95-lecia chcemy opublikować jeszcze kilkanaście artykułów na tematy związane z historią Lecha Poznań, których dotąd nigdy nie poruszaliśmy. Jeśli ktoś z użytkownika ma pomysł jakim historycznym tematem można by się zająć niech napisze o tym w komentarzu lub ewentualnie później w „Śmietniku Kibica”. Z pewnością nie zabraknie sond dotyczących historii Lecha Poznań czy możliwości wyboru m.in. najlepszej jedenastki, lecz nie tylko.

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 9

 1. kibol z IV napisał(a):

  Moim zdaniem warto by do tego czasu zweryfikować ilość goli zdobytych przez Teodora Aniołę w I lidze dla Kolejorza. Jest to najlepszy strzelec w historii Lecha.
  Pojawiające się dotychczas wersje mówią o przedziale 141-138 goli. Również kwestia jednego króla strzelców wydaje się dość dyskusyjna. W niektórych wersjach w roku 1950 Anioła zdobył 21 goli w innych 20. Myślę że temat wart jest pełnego wyjaśnienia.

 2. Kri$$ napisał(a):

  Ja mam prośbe do readkcji aby w dziale historia (lub w innnym dziale) były zamieszczone wszystkie mecze Lecha Poznań od początku istnienia. Z możliwością filtrowania. Tak, aby każdy mógl sobie analizowac wyniki meczy z dowolnym klubem w każdej chwili, a nie tylko przy okazji meczy z danym rywalem. z Rozbiciem na sezony i rodzaj rozgrywek (I liga, II liga, II Liga, PP, Puchary europejskie). Fajnie gdyby była informacja o składzie, strzelcach bramek, kto był trenerem. Nie wiem czy nie przesadziłem, :) Chyba, że cos takiego tutaj jest, a mi nie udało sie tego znaleźć.

 3. mario napisał(a):

  fajny pomysł, historię należy pielęgnować i propagować.
  Ja bym proponował napisać jednak coś o najbardziej zasłużonych osobach związanych z klubem [zarówno trenerach, jak i działaczach]. Wiem, że nie miało być o postaciach, ale chyba byłoby warto, bo nieprzypominam sobie podobnego artykułu o działaczach [bo o trenerach był].

 4. kilo82 napisał(a):

  Historię swojego ukochanego klubu wypada znać, 95-lecie powstania jest bardzo dobrą okazją żeby o wielu wydarzeniach i historycznych momentach przypomnieć.
  Podobnie jak @mario, bardzo bym się ucieszył gdyby udało się też poświęcić trochę miejsca legendarnym postaciom, choćby tym najwybitniejszym.
  Pomysł możliwości wyboru najlepszej jedenastki w historii, czy najlepszych piłkarzy na poszczególnych pozycjach bardzo fajny, myślę, że wielu uczestników z chęcią weźmie udział w takim głosowaniu.

 5. J5 napisał(a):

  Popieram cykl o legendarnych postaciach klubu w historii. Może wśród graczy i działaczy byli i Powstańcy Wielkopolscy oraz weterani innych walk o wolność naszego kraju, i może jakiś artykuł o nich by się znalazł. Słyszałem o tajnych rozgrywkach podczas ll wś w Poznaniu

 6. inowroclawianin napisał(a):

  Bardzo dobre posunięcie redakcji. Takich artykulow powinno byc jak najwięcej.

 7. dzik notecki napisał(a):

  Kiedy muzeum z prawdziwego zdarzenia? Rutki do roboty aby na 100 lecie było wypasione muzeum najlepsze w Polsce na wzór najlepszych klubów w Europie.

 8. kaligula napisał(a):

  matematyka najwyższego stopnia: 2017 – 1992 = 95??? kaj wam to wyszło?????????!!!!