Świetny weekend młodzieży

Wszystkie najstarsze juniorskie roczniki Lecha Poznań rozpoczęły już zmagania w rundzie wiosennej sezonu 2016/2017. Na przykład rezerwy Kolejorza mają już na swoim koncie już awans do 1/4 Okręgowego Pucharu Polski i dwie ligowe wygrane. W ten weekend bardzo dobrze poszło również juniorom starszym i młodszym, którzy zrobili kolejne ważne kroki w walce o Mistrzostwo Polski.


W sobotę rezerwy Lecha Poznań przejechały się we Wronkach po Świcie Skolwin triumfując aż 4:0. Wszystkie cztery bramki zdobył niesamowity tej wiosny Paweł Tomczyk, który wliczając mecz w Okręgowym Pucharze Polski ma na swoim koncie już 8 goli w 3 spotkaniach. Rezerwy Kolejorza są obecnie na 2. pozycji w grupie 2 III-ligi mając tyle samo oczek co liderująca Gwardia Koszalin.

W grupie zachodniej CLJS tempa nie zwalniają oczywiście juniorzy starsi, którzy w drugim wiosennym meczu skromnie, bo 1:0 pokonali na wyjeździe Bałtyk Koszalin. Lech Poznań prowadzi mając 4 punkty więcej od Pogoni Szczecin i aż 13 oczek od Arki Gdynia. Zmagania w grupie B Makroregionalnej Ligi Juniorów Młodszych rozpoczęli natomiast juniorzy młodsi, którzy tej wiosny powalczą o czwarty tytuł Mistrza Polski z rzędu.

Na początek Lech Poznań zabawił się z najpoważniejszym rywalem w walce o 1. miejsce w grupie rozbijając na wyjeździe Pogoń Szczecin aż 4:1. Dzięki temu zwycięstwu juniorzy młodsi od razu zostali liderem. Udanie wiosnę 2017 w Wojewódzkiej Lidze Juniorów Starszych A1 zaczął również drugi zespół juniorów starszych, który pokonał Polonię Leszno 2:1.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel i terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.


Ostatnie mecze młodzieży:

III-liga: Lech II Poznań – Świt Skolwin 4:0
CLJS: Bałtyk Koszalin – Lech Poznań 0:1
MLJM: Pogoń Szczecin – Lech Poznań 1:4
WLJS A1: Lech II Poznań – Polonia Leszno 2:1

Kolejne mecze młodzieży:

III-liga: KS Chwaszczyno – Lech II Poznań 25.03, godz. 15:00
CLJS: Lech Poznań – Śląsk Wrocław 25.03, godz. 12:00
MLJM: Wda Świecie – Lech Poznań 26.03, godz. 14:00
WLJS A1: Mieszko Gniezno – Lech II Poznań 26.03, godz. 11:00

> Ligowy terminarz młodzieży Lecha Poznań
> Ligowe tabele Lecha Poznań

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarze 3

 1. Michu73 napisał(a):

  Jest „power” :) Nasi dają czadu:) Tomczyk pracuje na pierwsza drużynę. Widać, że w tej chwili rozwija się niesamowicie. Oby omijały go kontuzje i „głowa” była Ok, a możemy dorobić się wysokiej klasy napastnika.

 2. Piotr napisał(a):

  Tomczyk mega szaleje, jest w gazie. Konkurencję ma mocną w I zespole…
  Jak chcemy dbać o to, żeby młodzież się utożsamiają z naszymi wartościami i nie spierdalała, to to jest dobry pomysł: fans4club.com/update-271,1,175. Szkoda, że niewielu z nas to czuje.

 3. inowroclawianin napisał(a):

  Tomczyka niech włączą do pierwszego zespolu a do rezerw odsunac Nielsena zeby nadrobil zaleglosci. Brawo mlodzi ! :-)