Finał MPJM: 3:2 w ostatniej minucie (akt.)

W dniach 25-29 czerwca odbywa się finał Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych U-17. W sezonie 2016/2017 juniorzy młodsi Lecha Poznań walczą o 5 tytuł w historii do lat 17 w tym 4 z rzędu. W pierwszym spotkaniu z Ruchem w Chorzowie ekipa Kolejorza wygrała 3:2 (2:2) strzelając 3 gola w ostatniej minucie meczu! Rewanż za 4 dni.

Od początku meczu na bocznym boisku obiektu przy ul. Cichej zespół Lecha Poznań przeważał, częściej utrzymywał się przy piłce, ale to Ruch w 12 minucie objął prowadzenie. Piłkę źle odbił nasz bramkarz, którego pokonał napastnik Ruchu. Drużyna Lecha nie załamała się i nadal grała swoje. W 24 minucie z piłką do środka zszedł Jakub Karbownik, który mocnym strzałem nie dał żadnych szans golkiperowi z Chorzowa. W 30 minucie było już 2:1 dla Kolejorza. Płaski i zaskakujący strzał z rzutu wolnego oddał wówczas Eryk Kryg wyprowadzając lechitów na prowadzenie. Krótko przed przerwą Ruch wyrównał po kolejnej dobitce źle sparowanego uderzenia.

Po zmianie stron nadal trwała wymiana ciosów. Na zmianę atakował Ruch i Lech. Obie drużyny obijały nawet poprzeczkę, jednak to mimo wszystko poznaniacy stwarzali groźniejsze sytuacje oraz częściej utrzymywali się przy piłce. Do ostatnich minut trwała w Chorzowie zażarta walka o zwycięstwo. W końcu w 80 minucie po ładnej akcji sam na sam z bramkarzem znalazł się Kamiński, który nie zmarnował świetnej okazji i w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry zdobył gola na 3:2. Juniorzy młodsi ostatecznie wygrali z Ruchem w Chorzowie 3:2, któremu nie pomógł nawet fanatyczny doping kibiców „Niebieskich”.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Lecha Poznań od 5 w historii i 4 z rzędu Mistrzostwa Polski U-17 dzieli już tylko 80 minut. Rewanż odbędzie się w czwartek, 29 czerwca, o godzinie 17:00 we Wronkach.