Blisko dwa gole na mecz

Lech Poznań w pierwszej, letniej części sezonu 2017/2018 od 29 czerwca do 27 sierpnia rozegrał łącznie 14 spotkań na 3 różnych frontach. 7 gier zaliczył w Ekstraklasie, 6 w eliminacjach Ligi Europy i 1 spotkanie w rozgrywkach Pucharu Polski. Na brak emocji w tym bramek kibice nie mogli narzekać co nie przełożyło się niestety na realizację celów.


W 14 dotychczasowych meczach sezonu 2017/2018 poznański Lech strzelił 27 goli co daje prawie 2 bramki na spotkanie, a dokładnie 1,92. Średnia blisko 2 goli na mecz nie jest zła, jednak Kolejorzowi zabrakło trafienia choćby w Utrechcie czy w rewanżu na Bułgarskiej oraz w Szczecinie z Pogonią. Między innymi przez brak gola lechitom została już tylko rywalizacja w Ekstraklasie. W niej poznaniacy mają 2 najlepszą ofensywę w lidze (14 trafień przy 16 Górnika).

W Lidze Europy najwięcej goli (3) zdobył Darko Jevtić, zaś w Ekstraklasie 4 bramki strzelił Christian Gytkjaer. W lidze do siatki rywala trafiało 8 różnych piłkarzy co pokazuje, że strzelanie goli jest rozłożone na wielu zawodników. Samobójczą bramkę zdobył jeszcze Artem Putivtsev z Termaliki Nieciecza.

W całym sezonie na wszystkich 3 frontach co najmniej 1 gola dla Lecha Poznań strzeliło 9 różnych graczy + Artem Putivtsev. Zliczając wszystkie fronty 6 trafień ma Christian Gytkjaer, a drugi w tej klasyfikacji Mario Situm ma 4. W LOTTO Ekstraklasie ekipa Nenada Bjelicy strzela średnio 2 gole na mecz, natomiast w europejskich pucharach 2,16.

Co ciekawe żadnej bramki w rozgrywkach 2017/2018 nie zdobył jeszcze obrońca. Mimo średnio 2 strzelanych goli na mecz bilans Lecha Poznań w trwającym sezonie jest średni: 7-4-3, bramki: 27:12.


DOM: 4-3-0, 17:4 (liga 2-2-0, 9:2)
WYJAZD: 3-1-3, 10:8 (liga 2-0-1, 5:2)
OGÓŁEM: 7-4-3, 27:12

Gole w sezonie 2017/2018

Ekstraklasa (14 goli w 7 meczach)

4 – Gytkjaer
2 – Situm, Makuszewski
1 – Trałka, Nielsen, Jóźwiak, Majewski, Gajos

1 – Putivtsev – gol samobójczy

Puchar Polski (0 w 1 meczu)

Liga Europy (13 goli w 6 meczach)

3 – Jevtić
2 – Situm, Majewski, Nielsen, Gytkjaer
1 – Jóźwiak, Trałka

Gole ogółem (27 goli w 14 meczach)

6 – Gytkjaer
4 – Situm
3 – Jevtić, Nielsen, Majewski
2 – Trałka, Jóźwiak, Makuszewski
1 – Gajos

1 – Putivtsev – gol samobójczy

Źródło: inf. własna
Fot: KKSLECH.com

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 5

 1. J5 napisał(a):

  Podczas przerwy na kadrę piłkarze muszą mocno pracować i poprawić średnią. Forma rośnie więc ze strzelaniem goli nie powinno być problemów

 2. ScoobyCMG napisał(a):

  Problemy ze strzelaniem nadal będą. Gytkjaer to typowy egzekutor, który ma jeszcze zbyt słabe wsparcie drugiej linii. Maja, który to wsparcie powinien robić gra tragicznie- albo się sam zakiwa, albo podejmie złe decyzje /np. samemu chcąc wykończyć akcję, zamiast podać/. Maki i Situm nie dadzą rady sami robić bramek gry.

  • J5 napisał(a):

   Niedługo wraca Jevtić, więc myślę że choć częściowo rozwiąże problem z kluczowymi podaniami

 3. bombardier napisał(a):

  Kadra jest największa od niepamiętnych czasów.
  Jednak nie wszyscy są wystawiani.
  Po przerwie reprezentacyjnej nie wystawiałbym
  do 18 meczowej NBN. Zagęściłbym środek wystawiając
  5-ciu pomocników.
  Dotychczasowe wyniki sprawiają radość, ale gra nie jest
  najlepsza. Dlatego trzeba próbować nowych ustawień.
  Mamy koniec sierpnia, a do końca ligi 30 spotkań.
  Wielu FORUMOWICZÓW już widzi KOLEJORZA
  w wieńcu MP – też tak chcę.
  Byłby to super balsam na roztrojone nerwy.
  Mam też nadzieję, że na SERIO TRWAJĄ POSZUKIWANIA
  NAPASTNIKA.

  • B_c00L napisał(a):

   Tak jak juz kiedys Rutek wspomnial poszukiwania napastnika trwaja zawsze. Nie wazne czy masz juz jednego czy trzech w skladzie to jest to pozycja, na ktora caly czas obserwowani sa nowi zawodnicy. Co do ustawienie 5cioma pomocnikami to liczysz w tym skrzydlowych? Jesli tak to juz jest 5ciu :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.