Piotr Tomasik w Lechu Poznań

W czwartek, 11 stycznia nowym zawodnikiem Lecha Poznań został 31-letni lewy obrońca Jagiellonii Białystok, Piotr Tomasik, któremu w czerwcu wygasał kontrakt z wicemistrzem Polski. Doświadczony zawodnik to drugi zimowy transfer Kolejorza i drugi po Thomasie Rogne, który uzupełni defensywną formację naszego klubu przed rundą wiosenną.


Piotr Tomasik urodził się 31 października 1987 roku w Krakowie. Jest wychowankiem klubu Hutnik Kraków. Następnie występował w Przeboju Wolbrom, Polonii Bytom, Flocie Świnoujście, Arce Gdynia, Podbeskidziu Bielsko-Biała i od sezonu 2015/2016 w Jagiellonii Białystok w której do czerwca był podstawowym zawodnikiem. W ubiegłym sezonie lewonożny pomocnik grający w ostatnich latach częściej jako lewy obrońca zanotował w Ekstraklasie 33 mecze w których zaliczył aż 9 asyst.

Piotr Tomasik na najwyższym froncie w naszym kraju w barwach Jagiellonii, Podbeskidzia i Polonii Bytom rozegrał 127 meczów w których strzelił 3 gole. Lewonożny piłkarz w ostatnim czasie zmagał się z różnymi problemami zdrowotnymi. Przegrał rywalizację na lewej obronie z Guilherme po raz ostatni wychodząc w pierwszym składzie jeszcze w październiku. Jesienią zawodnik mierzący 177 cm wzrostu i ważący 72 kilogramy na dwóch frontach zaliczył tylko 10 spotkań.

Temat transferu 31-letniego defensora pojawił się w naszym klubie już w listopadzie. Co prawda kontrakt Tomasika z białostockim klubem wygasał w czerwcu, to Lech Poznań miał dość duże problemy z jego pozyskanie tej zimy przez działaczy Jagiellonii w tym ich zaskakujące żądania. Uzupełnienie lewej strony obrony i znalezienie konkurenta dla mocno eksploatowanego Volodymyra Kostevycha było jednym z transferowych priorytetów Kolejorza na zimowe okienko.

W przeszłości Piotr Tomasik miał okazję już kilka razy wystąpić przeciwko Lechowi w tym również w Poznaniu. Wiosną 2016 roku strzelił nam gola przy Bułgarskiej celnie wykonując rzut karny. Wychowanek Hutnika Kraków słynie przede wszystkim z niezłego egzekwowania stałych fragmentów gry oraz dośrodkowania lewą nogą. Tomasik związał się z naszym klubem aż 3,5-letnią umową.

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <komentarzy 112

 1. ScoobyCMG napisał(a):

  Nie zapominajcie o jednym- Tomasik to OBROŃCA a OBROŃCA może mieć 30 lat- to nie napastnik, który najlepsze lata ma w wieku 21+. Trzy dychy na karku na tej pozycji to może nie młodzieniaszek, ale w dość dobrym wieku, żeby doświadczeniem robić robotę. Nie wiem jak wypadnie u nas Tomasik, ale ja wierzę, że będzie dobrze. Teraz tylko napastnik (a może 2?), jakiś przyzwoity rozgrywający i będzie ok.

 2. Jożik napisał(a):

  Następny obrońca,czyli w rundzie wiosennej będziemy się bronić.To są jaja

 3. 1909 napisał(a):

  interesują mnie transfery out Bille Nielsena i do klubu graczy ofensywnych – przede wszystkim. A Tomasik to solidny gość w tej słabiutkiej lidze – ale to tylko uzupełnienie składu!

 4. arek z Debca napisał(a):

  Przede wszystkim Lechowi jest potrzebny dobry rozgrywajacy i rasowy napastnik. ALe za dwoch takich klasowych graczy Rutki musialyby wydac co najmniej kilka mln euro a to jest nierealne. Za darmo czy za 200-300 tys takich graczy nie ma.

  • lechita1984 napisał(a):

   a jevtic za ile przyszedł??? za kilka milionów?? nie był najpierw wypożyczony z fc basel a potem wykupiony za ok 300-350 tys euro

  • Anonim napisał(a):

   lechita1984, gdyby Darko byl warty co najmniej milion to nie przyszedlby do Lecha. Ja mowie o pilkarzach, ktory zagwarantuja nam MP i regularna gre w pucharach. Darko, ze wzgledu na klopoty z kondycja nie jest takim pilkarzem. W takiej np lidze angielskiej czy niemieckiej gdzie gra sie na wiele wyzszych obrotach pewnie dotrwalby do 15 stej minuty.

 5. mól napisał(a):

  I % wzrosły, napadzior z UK na miejscu!

 6. Czlo napisał(a):

  Cóż, pozostaje życzyć powodzenia w Lechu. Przynajmniej teraz Kostevych będzie miał naciskającego gracza, więc oby wrócił do formy z wiosny 16/17. Ponadto Tomasik daje możliwość odpoczynku Wołodimirowi, a i w razie kontuzji jesteśmy zabezpieczeni. Na koniec warto dodać, że przynajmniej młodzi gracze będą mieli się od kogo uczyć dośrodkowań i stałych fragmentów. Ogólnie ciężko byłoby znaleźć dla nas lepszego gracza na uzupełnienie obrony.

 7. Fanzklin napisał(a):

  Kolejorz ! Tylko Kolejorz

 8. józef napisał(a):

  telefon od Piotra Rutkowskiego mamy nowego napastnika

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.