Zmienne szczęście juniorów

W miniony weekend w dniach 17-18 marca drugie mecze w rundzie wiosennej sezonu 2017/2018 rozegrały trzy najstarsze juniorskie drużyny Lecha Poznań. Dwa młodzieżowe zespoły wygrały swoje spotkania, natomiast jedna ekipa przegrała i to na dodatek dość wysoko.

Bardzo dobrze wiosnę 2018 zaczęły rezerwy Lecha Poznań. Podopieczni Ivana Djurdjevicia pokonali na wyjeździe Bałtyk Gdynia 4:1 prowadząc już po kwadransie aż 3:0. Gole dla Kolejorza zdobyli m.in. Vernon De Marco oraz Tymoteusz Klupś. Poza tą dwójką trenującą na co dzień z pierwszą drużyną 90 minut rozegrał jeszcze Jakub Serafin. Po tym zwycięstwie Lech II Poznań jest siódmy w grupie 2 III-ligi tracąc do liderującego Świtu Skolwin 7 punktów.

W ten weekend zwyciężyli też juniorzy starsi. Gracze Krzysztofa Kołodzieja w drugim wiosennym spotkaniu rozegranym na sztucznej płycie w Popowie ograli Wartę Poznań 4:3. Lechici w tym zaciętym spotkaniu przegrywali po 18 minutach z „Zielonymi” 0:2. Później remisowali 3:3, by ostatecznie wygrać 4:3 zdobywając decydującą bramkę już w doliczonym czasie gry.

Dzięki temu zwycięstwu Lech Poznań wskoczył na 2. miejsce w grupie zachodniej CLJ U-19, bowiem punkty w tej kolejce straciła Pogoń Szczecin oraz Zagłębie Lubin. Juniorzy starsi Kolejorza wyprzedzają te kluby o odpowiednio 2 i 1 oczkow. Jednocześnie „niebiesko-biali” do liderującego Śląska Wrocław tracą 6 punktów, aczkolwiek WKS ma 1 spotkanie rozegrane mniej.

W ten weekend nie rywalizowali juniorzy młodsi Kolejorza. Grali za to trampkarze starsi z CLJ U-15. Zawodnicy szkoleni przez Huberta Wędzonkę po zeszłotygodniowym zwycięstwie nad Gryfem Wejherowo 8:0 tym razem przegrali w Szczecinie z tamtejszą Pogoń aż 0:3. Za tydzień drużyny U-17 i U-15 mają w planach rozegrać mecze z Arką Gdynia.

Kolejny raport z rezultatami młodzieży Lecha Poznań opublikujemy w przyszły poniedziałek. Aktualnych tabel i terminarzy szukajcie w odpowiednich działach na tej witrynie, czyli „Tabele” i „Terminarz Młodzieży”. Linki są podane również poniżej.