Warto wiedzieć: Cracovia – Lech

Stały i przedmeczowy cykl „Warto wiedzieć” to materiały z krótkimi ciekawostkami, informacjami na temat spotkania Kolejorza z danym rywalem, rzeczy o których warto pamiętać przed każdym kolejnym meczem Lecha Poznań oraz o których po prostu warto wiedzieć. Wszystko co najważniejsze znajduje się po prostu w jednym miejscu.Warto wiedzieć: Cracovia Kraków – Lech Poznań (11.05.2019):

O poprawę bilansu – Lech w 61 meczu z Cracovią w historii powalczy dziś o 25 wygraną i 21 ligową. Kolejorz ma niekorzystny bilans starć z krakowianami i równy w lidze. Dla Lecha to bardzo, bardzo niewygodny przeciwnik.

Tylko 5 ligowych zwycięstw – Lech na obiekcie Cracovii wygrał dotąd uwaga! tylko 8 razy w tym 5 w lidze. Kolejorz ostatni raz zwyciężył przy Kałuży w sierpniu 2017 roku wynikiem 2:0.

Bramki będą niemal na pewno – Jak dotąd tylko 2 razy na 60 meczów Lecha z Cracovią nie został strzelony żaden gol. Tak było w 1952 roku w Poznaniu i wiosną 2015 roku w Krakowie.

Remis w dwumeczu – W dwumeczu Lecha z Cracovią w tym sezonie na razie jest remis. Lech wygrał i Cracovia wygrała. W bramkach nadal lepszy jest Kolejorz (2:1), który zwycięstwem przeskoczyłby wieczorem „Pasy” o 1 punkt.

Były lechita kontra Lech – Po 20:30 szansę występu przeciwko Kolejorzowi może dostać Jakub Serafin, który w 2015 roku świętował z Lechem tytuł Mistrza Polski.

Rywal ma wiele karnych – Lechici muszą się dziś pilnować w polu karnym, bowiem Cracovii jest dyktowanych wiele rzutów karnych. Sam najlepszy strzelec rywala Airam Cabrera spośród 14 trafień aż 6 zaliczył po uderzeniach z 11 metrów.

Cracovia za dużo nie strzela – Cracovia to najmniej skuteczny zespół spośród ekip z grupy mistrzowskiej. „Pasy” strzelił dotąd tylko 42 gole. U siebie zanotowali bilans 10-4-3, bramki: 22:12 będąc ekipą typowo własnego boiska.

O wyjazdowe przełamanie – Lech to jedyny klub obok Miedzi, który w tym roku kalendarzowym jeszcze nie wygrał na wyjeździe. Kolejorz po raz ostatni zwyciężył na obcym terenie 21 grudnia 2018 mając serię 8 kolejnych spotkań bez zwycięstwa.

Średni bilans Probierza – Dziś Michał Probierz po raz 30 w historii stanie na drodze Lecha. Jak na razie ma z Kolejorzem niekorzystny bilans – 12-3-14, gole: 31:43

Lech jeszcze nie przegrał – Lech to jedyny zespół obok Piasta, który w grupie mistrzowskiej jeszcze nie przegrał. W tabeli tylko fazy finałowej jest na razie na 3. miejscu.

O nic nie gramy – Szanse Lecha na puchary są oceniane na raptem 1 procent. Kolejorz realnie o nic już nie walczy. W 3 ostatnich spotkaniach zagra o wygrane po prostu dla siebie.

Najmocniejsi wciąż zbyt mocni – W tym sezonie Lech w meczach z górną ósemką zdobył tylko 17 punktów z 49 ogółem. Bilans 4-5-9 z najlepszymi w kraju jest słaby. Dziś kolejna szansa na poprawę tych liczb.

Aż 8 zagrożonych – Zagrożeni pauzą są dzisiaj Marcin Wasielewski, Robert Gumny, Vernon De Marco, Joao Amaral (nie zagra), Mihai Radut, Kamil Jóźwiak, Nikola Vujadinović oraz Pedro Tiba (nie zagra). Kolejna kartka dla któregoś z nich będzie skutkowała wykluczeniem z kolejnego meczu z Lechią.

Znów Marciniak – Podobnie jak jesienią arbitrem meczu w Krakowie z Cracovią będzie Szymon Marciniak z Płocka. W grudniu Lech z nim na murawie przegrał 0:1. Innego naszego spotkania w tym sezonie już nie prowadził.

Cracovia mocnym faworytem – Według bukmacherów faworytem do wygranej dzisiaj będą gospodarze. Średni kurs na zwycięstwo Cracovii wynosi 2.00, na remis 3.50 a na triumf Lecha 3.65. Do rozpoczęcie zawodów kursy jeszcze na pewno się zmienią.

Obserwuj KKSLECH.com i przeglądaj nasze treści również na 3 portalach społecznościowych. Nasz serwis nie posiada swojego profilu na Facebooku.

INSTAGRAM (nowość)
TWITTER
YOUTUBE

> Śmietnik Kibica – (komentuj nie na temat) <Dodaj komentarz