Dogrywka: Lech – Cracovia 1:2

Dogrywka – cykl będący dopełnieniem pomeczowych materiałów w tym analizy pomeczowej, szybkich wniosków, plusów i minusów danego spotkania oraz Waszych ocen. W tych artykułach nawet 2 dni po każdym meczu ligowym oceniamy konkretne spotkanie w wykonaniu Kolejorza wybierając dodatkowo najlepszą oraz najgorszą akcję Lecha Poznań w rywalizacji z ligowym przeciwnikiem.

Najlepsza akcja meczu:

88 min. – Długo, bo 88 minut trzeba było czekać na 2 celny strzał Lecha w tym meczu i na gola. Wtedy piłkę przejął Amaral, odegrał ją głową do Jóźwiaka, skrzydłowy Lecha podał piłkę do Tomczyka, który od razu zagrał do Amarala i wyszedł na czystą pozycję. Portugalczyk popisał się doskonałym prostopadłym podaniem wystawiając „Pawce” piłkę na strzał. Lech rozmontował Cracovię za sprawą szybkiej, efektownej gry po ziemi, której brakowało przez 87 minut niedzielnego spotkania. Na boisko musiał wejść Amaral, aby lechici zaczęli grać szybciej w środku pola. Przy tak świetnym podaniu Amarala innemu rezerwowemu Tomczykowi nie pozostało nic innego, jak uderzyć po długim rogu.

Najgorsza akcja meczu:

27 minuta – Przykład jak nie bronić przy okazji rzutów rożnych. Winę za utratę tego gola ponosi 3 zawodników. Główkę z Rapą przegrał Kostevych m.in. przez utrudniającego interwencję Jóźwiaka, który nie krył nikogo ruszając w pewnej chwili w kierunku Rumuna za którego miał odpowiadać Ukrainiec. Prawy defensor Cracovii bez trudu oddał strzał głową po którym piłka przelobowała znów źle ustawionego Van der Harta, który od pierwszych meczów nie błyszczy w powietrzu. Gdyby Holender był w bramce lepiej ustawiony, to wybroniłby to uderzenie. Poniższe screeny pokazują najlepiej, kto w 27 minucie zawinił najmocniej.

Najlepszy piłkarz według KKSLECH.com:

3 – Kamil Jóźwiak w tak słabym meczu wyróżniał się przynajmniej niektórymi liczbami. Trudno go nazwać najlepszym zawodnikiem spotkania z Cracovią. Bardziej można go określić piłkarzem, który zawiódł najmniej. 21-latek wykonał 77% celnych podań i wygrał 62% pojedynków 1 na 1 (najlepszy wynik spośród pomocników). Wykonał 4 kluczowe zagrania w pole karne oddając jeszcze 3 niecelne strzały. Asystę „Józiowi” w pierwszej połowie zabrał Christian Gytkjaer, który po dośrodkowaniu skrzydłowego Lecha w świetnej sytuacji źle trafił w piłkę.

Najsłabszy piłkarz według KKSLECH.com:

1 – Mickey van der Hart w 2 kolejnym meczu przy Bułgarskiej nie popisał się. Gol stracony na 0:1 wędruje na konto Holendra mającego ponownie duże problemy w powietrzu. 25-latek stojąc w bramce pod Kotłem puścił niedawno 3 gole, przedwczoraj ponownie przy okazji stałego fragmentu dał się przelobować stojąc w tym samym miejscu. Przy trafieniu dla Cracovii na 2:0 także mógł zachować się lepiej. Van der Hart wychodząc z bramki nagle zatrzymał się niezdanie interweniując.

Ocena pracy trenera:

2 – W meczu z Cracovią bardziej zawiedli piłkarze niż trener co nie zmienia faktu, że pewne zmiany mogły zostać przeprowadzone szybciej. Na dodatek Dariusz Żuraw chyba zbyt mocno zaufał piłkarzom, którzy potrafili ograć Raków wystawiając w niedzielę taką samą jedenastkę co w Bełchatowie. Tym razem m.in. prawy pomocnik Tymoteusz Puchacz spisał się źle. Był dużo słabszy od choćby zmiennika Joao Amarala, który zaliczył asystę.

Ocena pracy sędziego:

4 – Mecz prowadził Bartosz Frankowski z Torunia, który lechitom nie pokazał żadnej kartki napominając za to zawodników Cracovii aż 5 razy. Arbiter niedzielnych zawodów nie miał żadnego wpływu na przebieg meczu i nie popełnił żadnego błędu.

Poziom meczu:

2 – Słaby mecz, najsłabszy w tym sezonie zakończony zasłużoną porażką Lecha, który nie poradził sobie z dobrze ustawioną taktycznie Cracovią. Goście z łatwością wykorzystali błędy Kolejorza w defensywie grając wyrachowany futbol i wyłączając z gry środek pola Lecha. Wszyscy, dosłownie wszyscy piłkarze bez wyjątku grający od początku zanotowali słabe zawody pod względem piłkarskim i fizycznym o czym świadczą wszystkie najważniejsze statystyki.