Trzema golami do trzeciej rundy! Hammarby – Lech 0:3

O godzinie 19:00 na Tele2 Arenie w Sztokholmie, początek meczu II rundy kwalifikacyjnej piłkarskiej Ligi Europy sezonu 2020/2021, pomiędzy drużyną Hammarby a zespołem Lecha Poznań. Wszystkich kibiców Kolejorza zapraszamy do śledzenia naszego tradycyjnego meczowego raportu na żywo z tego spotkania, na łamach serwisu KKSLECH.com.

Przed meczem Hammarby IF – Lech Poznań (16.09.2020)

2 min. – Pierwsza akcja Lecha lewą stroną. Dośrodkowanie Kamińskiego wyłapał Ousted.
4 min. – Bardzo nerwowy początek w wykonaniu gospodarzy. To na razie dobra wiadomość.
5 min. – Ajjj! Dobra kontra Lecha i strzał Ishaka w ostatniej chwili zablokował Bjorklund.
6 min. – Strzał Paulinho z daleka na róg sparował Bednarek.
9 min. – Indywidualny rajd Puchacza zakończony mocnym strzałem. Niestety, tylko boczna siatka.
13 min. – Obie drużyny na razie szukają rytmu.
15 min. – Pierwszy stały fragment gry zepsuty przez Ramireza.
15 min. – Powinno być 1:0 dla rywala. Długa piłka Paulinho do Ludwigsona, który oddaje strzał doskonale obroniony przez Bednarka. Brawo! W końcu coś obronił!

18 min. – Hammarby zaczęło się rozkręcać.
18 min. – Znów Bednarek!
20 min. – Pressing i długa piłka – ta gra na razie wystarcza na Lecha, który po niezłym początku gra coraz gorzej.
22 min. – Dwa rzuty rożne zmarnowane przez Lecha.
26 min. – Bardzo zły strzał Kamińskiego z ostrego kąta. Słabo gramy na razie, ograniczamy się głównie do kontr.
28 min. – Mocny strzał Ramireza z daleka. Minimalnie niecelny.

32 min. – Nasze skrzydła nie istnieją. Kamiński powinien zamienić się stroną z Sykorą. Żuraw znów dziwnie ustawił zespół.
32 min. – Szwedzi grają bardzo twardo. Zarobili już 2 kartki, w powietrzu wiszą następne.
37 min. – Mecz ponownie stał się wyrównany. Hammarby nie ma już takiej przewagi.
41 min. – Od kilkunastu minut cała masa niedokładności w obu zespołach.
42 min. – Pierwszy celny strzał Kolejorza. Ramirez wypuścił Ishaka, którego uderzenie obronił Ousted.
44 min. – A teraz Hammarby. Strzał Paulinho nieznacznie minął prawy słupek bramki Bednarka.

48 min. – Dobra akcja prawą stroną zakończona złym uderzeniem Ramireza.
51 min. – Lech w ataku pozycyjnym. Niestety, ciężko jest się przedostać.
55 min. – GOOOOOOOL!!!!! 1:0 dla Lecha. Fatalny błąd Bjorklunda wykorzystuje Tiby, który zabiera piłkę i strzela gola.

59 min. – Kolejna akcja Lecha środkiem pola. Tym razem Ousted zdołał złapać piłkę.
60 min. – Teraz gospodarze. Na szczęście znów nie trafił Paulinho.

63 min. – Gramy 11 na 10! Andersen uderza Tibę w oko i wylatuje za 2 kartkę.
66 min. – Teraz nie pozostaje nam nic innego, jak grać spokojnie i kontrolować grę.
69 min. – Na razie nic się nie dzieje. Lechici są pewni siebie, ale muszą uważać.
70 min. – Ousted broni płaski strzał Modera! Mogło już być po meczu.
75 min. – Paulinho doznał kontuzji. Dla Hammarby to ogromne osłabienie.

76 min. – Jeszcze kwadrans z hakiem. Oczywiście mecz mógłby dla nas skończyć się już teraz.
76 min. – Ousted wybronił strzał Ishaka pod poprzeczkę!
80 min. – Lech ma kontrolę odliczając już czas do końca.
82 min. – Tiba znów znokautowany. Gdzie kartki?!
85 min. – Były kartki, także dla lechitów.
87 min. – Jeszcze 3 minuty.
88 min. – Gramy teraz bardzo szeroko. Spokojnie
89 min. – Zablokowany strzał Ishaka po akcji i podaniu Puchacza z lewej strony.
89 min. – GOOOOOOOOOOOL!!! Mocny strzał Kamińskiego z daleka po ziemi, piłka wpadła tuż przy słupku 2:0!

90+2 min. – GOOOOOOOOOOOOL!!! Ależ gol Marchwińskiego z daleka! 3:0!
90+4 min. – Koniec! Gramy dalej!

II runda kwalifikacyjna Ligi Europy 2020/2021, środa, 16 września, godz. 19:00
Hammarby IF – KKS Lech Poznań 0:3 (0:0)

Bramki: 55.Tiba 89.Kamiński 90+3.Marchwiński

Asysty: 1:0 – bez asysty 2:0 – bez asysty 3:0 – Czerwiński

Żółte kartki: Jeahze, Andersen, Ngouali, Ousted, Khalili, Kacaniklić – Ramirez, Kamiński, Skóraś

Czerwona kartka: 63 min. – Andersen (za drugą żółtą)

Sędzia: Sascha Stegemann (Niemcy)

Widzów: (bez udziału publiczności)

Hammarby: Ousted – Fenger, Bjorklund, Fallman (46.Magyar), Jeahze – Andersen, Ngouali – Khalili, Johannsson, Paulinho (77.Kacaniklić) – Ludgwigson.

Rezerwowi: Blazević, Magyar, Soderstrom, Rodić, Amoo, Sher, Kacaniklić.

Lech: Bednarek – Czerwiński, Satka, Crnomarković, Puchacz – Tiba (84.Marchwiński), Moder – Kamiński, Ramirez, Sykora (73.Skóraś) – Ishak (90+1.Awwad).

Rezerwowi: Malenica, Kostevych, Rogne, Muhar, Skóraś, Marchwiński, Awwad.

Kapitanowie: Andersen – Satka

Trenerzy: Billborn – Żuraw

Stan murawy: Bardzo dobry (sztuczna nawierzchnia)

Pogoda: +11°C, pochmurno, wietrznie

Miejsce: Tele2 Arena (Sztokholm, Szwecja)

276 komentarzy

1. Viking pisze:

Juz po malu do pubu, ktory bedzie caly zielony. Trzymajcie kciuki. A Kolejorz do boju!

2. MARCINzKALISZA pisze:

Musimy awansować! Nie mogę się już doczekać meczu. Już dawno tak nie miałem.

3. smigol pisze:

Tiririririri… tylko zwycięstwo i awans!!! Bo my są luje…

4. kibic007 pisze:

No to chyba będzie grad goli

5. Didavi pisze:

Hammarby bez Tankovicia i Bojanica! Nie można przegrać! To bardzo duże osłabienia. My za to z Bednarkiem. Co on musi zrobić, żeby Żuraw zmądrzał, czy musi minąć 30 kolejek jak z Muharem?!
    Do boju! Po awans.

6. John pisze:

Bednarek.
    Niestety, kolejny sezon, co mecz człowiek będzie się zastanawiał, czy, i co, może odjebać bramkarz.

7. John pisze:

Rzut różny, rzut wolny,aut na wysokości pola karnego, ciśnienie będzie skakać, a ręce pocić.

8. Michu73 pisze:

Skład optymalny. W bramce jednak Bednarek. No cóż, decyzja trenera. Wspieramy i kibicujemy, po meczu ocenimy.

9. Bender pisze:

Mimo wszystko lepiej, by zagrał Bednarek, który już zgrał się z zespołem, niż by w tak ważnym spotkaniu debiutował Malenica. Zwłaszcza, że ten ostatni, w swoim występie w rezerwach mocno nie zachwycił (ujmując to delikatnie).

Będzie dobrze, wygrajmy to dziś!

10. Seth pisze:

Jest jest jest ….turysta z holenderskich trybun na bramce …..moze byc ciekawie .

Więc walcz, wygraj mecz,

Niech nasz doping do zwycięstwa niesie Cię!

Lalala…

14. fox pisze:

Do jakiego stopnia musi być słaby ten Malenica żeby na bramce musiał grać facet z porażką wypisaną na twarzy.

• robson pisze:

Rok temu równie można by napisać: „Do jakiego stopnia musi być słaby ten Moder żeby w środku pola musiał grać chorwacki kloc.”

To że Malenica nie gra, nie musi oznaczać że jest słaby. Po prostu Żuraw jest uparty jak osioł.

15. ArekCesar pisze:

Wygrać w bólach 2:1, ale wygrać. Kolejorz!!!

16. slavo1 pisze:

Żuraw dzisiaj nie zrobił błędu wystawiając na bramce Bednarka – on ciągle w tym błędzie tkwi.

17. gutek pisze:

Z jednej strony wolałbym zobaczyć Bednarka na ławce, z drugiej apelowałem już tutaj do Żurawia, żeby nie eksperymentował (a wystawienie Malenicy mimo wszystko byłoby eksperymentem), więc jeśli chodzi o spełnianie moich kibicowskich zachcianek, trudno byłoby mi dogodzić i pewnie wielu innym też – tak źle i tak niedobrze. Taka ta pozycja bramkarza teraz.
    Poza tym czuję, że będzie awans. Wraca Satka!

18. fox pisze:

robson to też brałem pod uwagę bo rzeczywiście co by nie powiedzieć o Żurawiu uparty jest jak wół.

19. Pawel68 pisze:

Pisałem ,że Bednarka nie posadzą!To samo było z Hartem!Jak tu wygrać bez bramkarza?

20. Pawelinho pisze:

Optymalny skład Lecha na ten moment.

21. Grimmy pisze:

Taka murawa by nam siadła w Poznaniu!

• slavo1 pisze:

Dokładnie to samo pomyślałem. Nasz styl gry to po pierwsze, koszty w długim okresie czasu to po drugie.

22. kibic007 pisze:

Jak na moje Moder słabo zaczął w defensywie, często odpuszcza.
    Duży egoizm w ataku.

• Grimmy pisze:

Modziu jest po prostu w słabej formie od początku nowego sezonu. Gdzieś zagubił dobrą dyspozycję z końcówki poprzedniego. Tutaj pokutuje brak odpowiedniego zmiennika.

27. robson pisze:

Co by nie mówić, Bednarek w sytuacjach jeden na jeden jest niezły. Szkoda, że pozostałe elementy dużo gorsze.

28. tomasz1973 pisze:

Brawa dla Bednarka, to jest to co już pisałem u tego faceta, najlepsze co mu wychodzi, to obrona 1 na 1. Żeby jeszcze przy wrzutkach tak umiał…

29. ArekCesar pisze:

Znowu to samo, piłka za plecy i Bednarek na posterunku.

Będą jaja jak Bednarek wygra nam mecz. xD

Wygrać sam nie wygra, no chyba że wykorzysta jedenastkę, tzw zwycięzką kastę, w serii rzutów karnych?

34. slavo1 pisze:

No, no Bednarek x2. Super. Ale bramką śmierdzi dla Szwedów.

35. MaPA pisze:

Z tą obroną to daleko nie zajedziemy.

36. macko9600 pisze:

Bednarek na razie wyrasta na bohatera meczu.

37. tolep pisze:

Muhar na plac!

38. Bart pisze:

Czemu oni te ofensywne stałe fragmenty rozgrywają jakimiś klepkami zamiast wrzucać piłkę w pole karne?

39. kibic007 pisze:

Egoizm w ataku!

40. Kuki pisze:

Hammarby narzuciło mega tempo. Ciekawe co się będzie działo po 70 minucie.

41. Bart pisze:

Pomarańczowa ta kartka dla Andersena

42. Grimmy pisze:

Karny na Sykorze? Jak myślicie?

43. Pawelinho pisze:

Powinien być karny dla Lecha moim zdaniem bo Sykora był popychany, ale po co.

Chyba tam był zahaczony, kontakt z nogami obrońcy był na pewno. Szkoda, że nie ma VARu w tej fazie.

44. Bart pisze:

Moim zdaniem karnego nie było, ale pewnie byliby tacy sędziowie którzy by podyktowali

45. Grimmy pisze:

Może macie rację. To zapytam inaczej, a gdyby to był mecz ligowy u nas i w naszym karnym taka sytuacja. Gwizdnęliby przeciwko nam? ;);>

• Radomianin pisze:

U nas jest var.gdyby tu był to myślę że sędzia podyktowalby. Ale miał ciężka ocenę bo kilku zawodników w akcji i mógł nie widzieć.ale Var mysle dałby nam karnego

46. Bart pisze:

W Ekstraklasie przeciwko Lechowi zapewne 8 na 10 sędziów by podyktowało 🙂

47. Grimmy pisze:

Chyba trochę przemotywowani są Szwedzi. Jeszcze nie dokończą meczu w 11.

• Kuki pisze:

Mi się wydaje że padną kondycyjnie, już widać że grają wolniej…

• Bart pisze:

Przypomina mi się jak rodowity Norweg z Haugesund wykluczył Jevticia na dwa miesiące i zaczynam drżeć żeby jakiś rodowity Szwed też któregoś z naszych piłkarzy nie załatwił

48. Grimmy pisze:

Czyżby Lech miał być Hiszpanią klubowej piłki? Oby nie…

49. Pawelinho pisze:

To co może irytować w grze Lecha to, że niepotrzebnie przy ataku kiedy Kolejorz już jest przy piłce to niepotrzebnie zamiast grać do przodu to grają do tyłu i przez to tracą piłkę zamiast iść do przodu. Głupota moim zdaniem.

50. slavo1 pisze:

Widać, że Szwedzi grają bardzo podobna piłkę. Malmoe grało podobnie szybko. Prosto i szybko.

51. Pawelinho pisze:

Nie wiem czy tylko mnie, ale mnie ci komentarzy (ten polsatowski z Engelem) tym narzekaniem na sztuczną murawę bardzo mnie irytują.

52. Bart pisze:

Za wolno gramy. Co uda się grę przyspieszyć to od razu ją spowalniamy.

53. Bart pisze:

I znowu to o czym mówię, Sykora fajnie wyszedł spod krycia i przyspieszył grę, a Ramirez kiepskim przyjęciem i kiepskim podaniem spowolnił akcję

Engel twierdzi że Ishak wszystko zrobił źle. Skwituję to tak – xD

No wszystko zrobił dobrze. Poza strzałem. Pewnie o to chodziło Jerzykowi.

Jego komentarze mnie bardziej wkurzają iz ciągłe ględzenie o trawie. To bramkarz zrobił super robotę. Nie położył się (zero szans na podcinkę) a obrońca super zblokował długi róg.

Bramkarz na tyle skrócił kąt, że niewiele mógł zrobić.

Zrobił wszystko dobrze i zrobił tyle ile w tej sytuacji można było zrobić. Chyba nie powinno mnie dziwić że Engel który na mundial do Korei jechał po złoto ma problemy z postrzeganiem rzeczywistości i racjonalnym ustosunkowaniem się do niej.

• El Companero pisze:

oni w tym studiu są bardziej poddenerwowani niż wy tutaj.

Słuchając ich pierdolenia powiedziałbym że wypili o kilka piw więcej ode mnie 😀

Ishak kawał napastnika, bez dwóch zdań. Faktycznie było trudno ten strzał zmieścić, ale praktycznie zawsze się da. Bomba pod poprzeczkę by weszła 😉
        A pomyśleć, że byłem co do niego sceptyczny. Będą psy moje kości po cmentarzu włóczyć!

Też kręciłem nosem na Ishaka i bredziłem że to będzie drugi Nicki Bille. Cóż, z przyjemnością posypuję głowę popiołem przyznając że chuja się znam 🙂

54. ArekCesar pisze:

O ja pierd…

55. Grimmy pisze:

Ten Paulinho to kawał grajka. Trzeba na niego uważać w drugiej połowie.

• Niebieski77 pisze:

moim zdaniem spuchnie i zostanie zmieniony, taki trochę bysio

No ma kilka nadprogramowych kg. Nawet koszulka w rozmiarze większym tego nie zakryje 😉 Wiek też zrobi swoje (34 lata)

56. TheQ pisze:

Czy tylko ja zauważam że Tiba jakby się trochę zestarzal i jego ruchy są coraz wolniejsze? 🙁

57. El Companero pisze:

Kamiński w tym meczu zupełnie się zestresował. Chyba do zmiany na już.

58. misha pisze:

Strasznie bojaźliwie gramy. Mnostwo podań do tylu. Praktycznie nie dryblujemy. Nie podejmujemy zadnego ryzyka. Tak sie nie zdobywa Europy!

59. Pawelinho pisze:

Hammerby jak na razie oddało więcej celnych strzałów w przeciwieństwie do Lecha, który poza wolną grą i jednym strzałem w pierwszych 45 minutach niczego wielkiego nie pokazał. Mecz na takie typowe 0:1 czyli ten kto pierwszy strzeli ten wygra te rywalizacje o III rundę Ligi Europy.

60. Didavi pisze:

Cierpliwie, mądrze taktycznie, ale odważniej. Więcej grać z Ishakiem i Sykorą bo widać, że z piłką ma dużą jakość. Jak odpadniemy z tym Hammarby to będzie mega wkurwienie i niedosyt bo słabi są.

61. F@n pisze:

Dzis ten środek pola kiepsko. Ramirez jedno podanie. Tiba 2 razy wolniejszy. Moder z przodu nieźle, ale z tyłu słabo. Ishak powinien jedną sytuację wykorzystać. Bednarek narazie najlepszy. 2 sety wyciągnął.

62. slavo1 pisze:

Kiedyś w zamierzchłej młodości oglądałem MŚ chyba w Meksyku w towarzystwie starszego pana od którego wynajmowałem pokój na studiach. On mniej więcej po 2-3 minutach zwykł mawiać : Panie tylko karny, tylko karny. Teraz go rozumiem i rozumiem Szwedów, że trenowali karne.

63. inowroclawianin pisze:

Słabe te Hammarby. Gdyby Lech zagrał w ataku tak jak we Wrocławiu to też by dostali trójkę do przerwy. Dlaczego Lech nie atakuję tak jak zawsze?

• misha pisze:

Mam wrażenie ze naszym drużynom wpaja sie gen bojaźni w rozgrywkach europejskich. Zamiast wyjsc jak po swoje, grac pewnie, ofensywnie – tak jak w lidze – my robimy dokladnie odwrotnie. Jak tylko przeciwnik jest na podobnym poziomie co my, to podświadomie sie cofamy, nie ryzykujemy, gramy defensywniej etc.

• inowroclawianin pisze:

Też to zauważyłem. W drugiej połowie przejęli piłkę i gładko wygrali 3:0.

64. F@n pisze:

Ciekawe jak będzie w drugiej połowie, ale to też pokazuje, że Hammarby potrafi Lecha zdominować, a w polskiej lidze żadna ekipa nie potrafi. Nawet Legia w poprzednim sezonie nie potrafiła.

Bo Lech nic nie gra. Gdyby zagrali jak we Wrocławiu to dostaliby trójkę do przerwy.

Bez przesady. Nikt nikogo nie zdominował. Hammarby miało jedynie lekką przewagę, co może być spowodowane tym że Lech grając trudny mecz na wyjeździe wyszedł nastawiony bardziej pragmatycznie.

Grają dużo lepiej pressingiem niż jakakolwiek polska drużyna. Stąd chyba te problemy z rozgrywaniem akcji i odczucie dominacji. Dobrze też widać czują się w grze krótkimi podaniami, którymi z łatwością omijają pressing, który my staramy się założyć. Nasi się kilka razy sparzyli i teraz praktycznie nie stosujemy wysokiego pressingu, tylko cofamy się całą drużyną głęboko w swoją strefę.

Ich boisko to się lepiej czują przeciwko drużynom które grają na trawie…kopia w górę z nadzieją że ktoś z ich drużyny dojdzie.doszedl dwa razy Bednarek uratował .nie wyobrażam sobie by 3 raz im się to udało.zagranie z 2 ligi to jest

65. inowroclawianin pisze:

Za wolno i bez pressingu. Trzeba to zmienić w drugiej połowie.

66. kibic007 pisze:

Moja prognoza po raz kolejny się zapewne nie sprawdzi – więc gradu goli nie będzie. Tak więc lecę z kolejną (oby z takim samym skutkiem): ławka Lecha absolutnie nie zrobi różnicy (na naszą korzyść).
    Mieliśmy zaledwie jedną składną akcję. Pozytyw – druga połowa połowy należała do nas. Z początku zbytnio próbowaliśmy indywidualnych akcji, strzałów, które były niecelne.
    Hammarby mieli więcej szans, zwłaszcza grając podcinki za linię obrony. W końcówce jednak zgaśli. Paulinho u nich najlepszy.
    Poziom gry nie zbyt wygórowany z obu stron, z tym, że Szwedzi powinni być lepiej przystosowani do gry na tej murawie, a tego nie widać.

• Pawelinho pisze:

W odniesieniu do ostatniego zdania dokładnie dlatego pierdzielenie komentatora i Engela o grze na tego rodzaju murawie jest zwykłym zapychaniem czasu bo zwyczajnie nie mają nie nic ciekawego do powiedzenia. Ot takie biadolenie dla biadolenia.

67. ArekCesar pisze:

Pierwsza połowa rozpoznawcza, aby poczuć jak piłka chodzi po murawie i na kogo uważać. Oby w 2 połowie nasi strzelili i dowieźli wygraną do końca.

68. Radomianin pisze:

Oprócz Paulinio to ci Szwedzi to poziom maks jakiejś Wisły Płock a Arki Gdynia.czyli cieniasy..a ich wykopywanie każdej piłkę w górę to poziom 2 ligi Polskiej nawet. Wiem że to sztuczna murawa …miejmy nadzieję że się chłopaki już przyzwyczaili do boiska i walna im chociaż 2 bramki. Z takimi zespołami się nie odpada gdyby nie murawa to poziom Estonii lub Łotwy a chyba wiadomo że to wielki wstyd z takimi zespołami odpadać.

• John pisze:

2 setki mieli.

Nie zgadzam się. Taktycznie wyglądają dobrze. Swietnie grają pressingiem (jeszcze nie widziałem, żeby w naszej lidze ktoś tak skutecznie presował), dobrze sami wychodzą spod presingu. Motorycznie są dobrze przygotowani – wybiegani, szybcy. Moim zdaniem, Lech jest od nich nieco lepszy, ale tylko nieco. Ciekawe byłoby zmierzyć się z nimi na normalnej nawierzchni, do której akurat my jesteśmy przyzwyczajeni. Mimo wszsytko, nie patrzyłbym się na nich z góry.

69. misha pisze:

A tym czasem ta slaba Omonia pokonała Crwene w karnych i jest o krok od LM

70. WybrzezeKlatkiSchodowej pisze:

Damy rade, spokojnie. Sprytem Szwedów, sprytem!!!

71. Kuki pisze:

Mam nadzieję że Lech w drugiej połowie odważniej zaatakuje. Hammarby się wypompowało w pierwszych 30 minutach i teraz już nastawili się na kontry.
    Początek drugiej połówki będzie kluczowy.

72. John pisze:

Wyrównany mecz,gramy chyba zbyt bojaźliwie.
    Tego pressingu mało,na tego Paulinho trzeba uważać,i te piłki za plecy obrońców.
    Do pęknięcia ci Szwedzi.

73. Erwin pisze:

Po pierwszej połowie daje takie 50/50, ale w takich przypadkach odpada drużyna z Polski, mam jednak nadzieję, że chociaż raz to nam dopisze szczęście i wyeliminujemy tego rywala.

74. mario pisze:

za dużo piłek do tyłu, za dużo piłek na plecy przy szybkich akcjach, za mało podań prostopadłych. Odważniej.

Te niedokładne podania po ziemi to chyba wynikają z murawy, bo na sztucznej piłka inaczej chodzi niż na prawdziwej. Tak jakby nasi nie do końca czuli piłkę dzisiaj, ile włożyć siły żeby piłka poleciała podług intencji podającego.

75. fox pisze:

Moim zdaniem Lech słabo presuje a jak już ma piłkę to gra strasznie wolno.Szwedzi natomiast odwrotnie presing na całym boisku.

76. fox pisze:

Acha i jeszcze jedno Tiba jest w ogóle na boisku?

77. Bart pisze:

Ramirez dostał patelnię i (być może przez sztuczną trawę) spierdolił

78. Grimmy pisze:

Lepiej od nich weszliśmy w II połowę. Trzeba wykorzystać to „momentum”, siąść na nich i ich stłamsić. Strzelić dwie bramki i do końca dopykać ten mecz 🙂

79. kibic007 pisze:

Ramirez i Tiba pls.. grajcie lepiej

80. tolep pisze:

Strasznie tępe jest to boisko.

Właśnie o tym samym pomyślałem!

Piłka sunie po murawie, z początku wydaje się że będzie szybko szła i nagle „staje”. Mam wrażenie, że to właśnie Tiba ma problem z tym, piłka mu pod nogą zostaje.